High League zablokowane przez MSWIA!

Stało się! W dniu wczorajszym, doszło do bardzo niecodziennego zdarzenia. Mianowicie, MSWiA postanowiło zablokować działalność federacji High League, poprzez zamrożenie spółce dostępom do kont. Skutkiem tego, High League straciło dostęp do środków, które są wręcz priorytetowe w momencie, w którym kolejna edycja gali miała odbyć się już za 2 tygodnie. Co więc z galą High League 7?

Wydarzenie, które miało odbyć się w Krakowie, na dzień dzisiejszy stoi pod dużym znakiem zapytania. Na ten moment samo wydarzenie nadal jest promowane w stopce federacji, która odsyła do zakupu biletów. Z kolei serwis internetowy Eventim.pl nadal oferuje sprzedaż biletów, właśnie na tą galę.

Sama federacja już wczoraj informowała o tym, że zamierza zająć się tą sprawą i interweniować u odpowiednich organów, w celu odwołania się od aktualnych postanowień. Co więcej, sama federacja High League czuje się bardzo zaskoczona przebiegiem zdarzeń.

Czy jednak słusznie? Już od ponad roku mówiło się medialnie o możliwych powiązaniach niektórych osób ze spółki High League, z czeczeńskim dyktatorem, Ramzanem Kadyrowem. Wydaje się więc, że odpowiednie służby postanowiły przyjrzeć się temu tematowi i skoro podjęły działania mające na celu zablokowanie spółki, musiały dojść jakichś dowodów w tej sprawie.

Na dzień dzisiejszy pozostaje nam oczekiwań na oficjalny komunikat od samej federacji. Biorąc pod uwagę fakt, iż polskie sądy działają w dość powolny sposób, bardzo trudno jest się spodziewać, że cała sprawa zostanie rozwiązana w przeciągu 18 dni, które pozostały do kolejnego wydarzenia pod szyldem High League.

Czytaj również:  Według Najmana, Tomasz Adamek rozmawiał z High League!