FEN 8 karta walk i wyniki tej gali

FEN 8 to gala Fight Exclusive Night odbyła się 31 lipca 2015 roku w Hali Milenium w Kołobrzegu. Wydarzenie to odbyło się pod nazwą “Summer Edition”. Tego wieczoru kibice zgromadzeni na trybunach, a także przed telewizorami mieli okazję zobaczyć łącznie 10 walk. 9 z nich odbyło się na typowych zasadach MMA, zaś jedna walka, starcie wieczoru odbyło się na zasadach kickboxingu.

FEN 8 – Walki dodatkowe

Gala oczywiście, tak samo jak w przypadku poprzednich imprez FEN, rozpoczęła się od kilku walk na karcie wstępnej. Tym razem organizatorzy zaplanowali ich aż 5.

Wszystko rozpoczęło się od pojedynku pomiędzy Łukaszem Demczurem, a Sebastianem Kotwicą. W limicie wagowym do 66 kg lepszy okazał się ten drugi z panów, który pojedynek zamknął dosyć szybko, ponieważ już w 1 rundzie. Zmusił swojego przeciwnika do poddania po akcji duszenia zza pleców. Demczur musiał w tej sytuacji odklepać i poddać się.

Kolejna z zaplanowanych walk również zakończyła się bardzo szybko. Drugi pojedynek tego wieczoru to walka Rafała Lewonia z Michałem Golasińskim w limicie wagowym do 77 kg. Całość dobiegła końca w 1 rundzie, gdzie Lewoń zakładając gilotynę zmusił swojego przeciwnika do poddania.

W limicie wagowym do 70 kg Jacek Kreft zmierzył się z Mateuszem Rębeckim. Tego wieczoru kibice oglądali jak do tej pory tylko i wyłącznie starcia zakończone w 1 rundzie i nie inaczej było także w tym przypadku. Rębecki okazał się w tej walce lepszy, ponieważ zakładając rywalowi dźwignię na łokieć zmusił go do poddania.

W kategorii wagowej do 93 kg walczyli Marcin Wójcik, a także Krzysztof Pietraszek. Po raz kolejny kibice zgromadzeni tego wieczoru w Kołobrzegu oglądali bardzo efektowne, ale i bardzo szybkie zakończenie walki w 1 rundzie. Wójcik pokonał swojego przeciwnika po akcji duszenia trójkątnego rękoma. To zmusiło Pietraszka do poddania się.

Czytaj również:  FAME MMA 9 karta walk i wyniki

Ostatnia walka na karcie wstępnej to pojedynek z udziałem Macieja Różańskiego i Brytyjczyka Alexa O’Toole. W limicie wagowym do 84 kg lepszy był Polak, któremu udało się sprowadzić swojego przeciwnika do parteru i tam ciosami na twarz i ciało sprawić, że sędzia był zmuszony przerwać pojedynek. Była to kolejna, już 5 walka z rzędu tego wieczoru, która zakończyła się w 1 rundzie.

FEN 8 – Walka w kategorii ciężkiej

Po tych kilku naprawdę imponujących walkach można było przejść do wydarzeń na karcie głównej. Wszystko rozpoczynało się od pojedynku pomiędzy Łukaszem Borowskim i Akopem Szostakiem. Walka ta odbyła się w limicie wagowym do 93 kg. Po raz pierwszy tego wieczoru w Kołobrzegu kibice widzieli dłuższe starcie, ponieważ trwało ono pełen dystans. To sędziowie wydać werdykt. Stwierdzili jednogłośnie o wygranej Szostaka.

FEN 8 – Walka w kategorii półśredniej

W limicie wagowym do 77 kg walczyli między sobą Artur Piotrowski, a także Paweł Żelazowski. Walka ta stała na naprawdę dobrym poziomie i przez dłuższy czas toczyła się w stójce. W taki też sposób się zakończyła w czasie trwania 2 rundy. Wówczas to Żelazowski jednym z ciosów, konkretnie prawym sierpowym trafił swojego przeciwnika w taki sposób, że ten padł na deski i już nie wstał. Doszło do nokautu, pierwszego tego wieczoru.

FEN 8 – Walka w kategorii lekkiej

Następnym pojedynkiem tego wieczoru była walka pomiędzy Pawłem Kiełkiem, a Romanem Szymańskim w limicie wagowym do 70 kg. W tym przypadku, tak samo jak w walce pierwszej na karcie głównej doszło do werdyktu sędziowskiego. Arbitrzy stolikowi orzekli jednogłośnie o zwycięstwie Romana Szymańskiego. Przyszły mistrz, a także zawodnik KSW był o wiele aktywniejszy i jego akcje były konkretniejsze.

Walka w kategorii półśredniej

Przedostatnia walka tego wieczoru to starcie w limicie wagowym do 77 kg. Walczyli Albert Odzimkowski, a także Norweg Emil Meek. Polakowi udało się znokautować swojego przeciwnika w trakcie trwania 2 rundy. Wówczas to po ciosach w stójce Odzimkowski sprawił, że Meek padł na matę i nie był w stanie już wstać. Sędzia był zmuszony do zakończenia walki.

Czytaj również:  KSW 3 karta walk i wyniki gali!

Walka wieczoru

Ostatnia walka w Kołobrzegu odbyła się na zasadach kickboxingu w limicie wagowym do 95 kg. Tomasz Sarara zmierzył się z Niemcem Andre Schmelingiem. Oczywiście faworytem był Polak, który kontynuował do tego pojedynku całkiem dobrą serię walk wygranych. Na zasadach kickboxingu wcześniej udało mu się pokonać 10 kolejnych rywali, a ogółem na 37 walk wygrał aż 30. Tym razem Sarara nie znokautował swojego przeciwnika, bo ten dobrze się bronił, ale Polak ciągle atakował, miał sporą przewagę, więc po zakończeniu starcia nie było mowy o innym rozstrzygnięciu, jak werdykt o jednogłośnym zwycięstwie Sarary.

Nagrody na gali

Organizatorzy Fight Exclusive Night po zakończeniu walki wieczoru ogłosili zwycięzców nagród. Za najlepszy pojedynek w Kołobrzegu wybrano starcie Pawła Kiełka z Romanem Szymańskim. Najlepsze poddanie wieczoru należało do Mateusza Rębeckiego za wykonanie dźwigni na łokieć w starciu z Jackiem Kreftem. Najlepszym nokautem zaś popisał się Paweł Żelazowski, który prawym sierpowym znokautował Artura Piotrowskiego. W tym przypadku organizatorzy nie mieli wielkiego pola manewru spośród 2 walk zakończonych w ten sposób.