Dojdzie do walki Tyson Fury vs Oleksandr Usyk!

Walka o której mówiło się od jakiegoś czasu, zaczyna przybliżać się coraz bardziej, do jej finalizacji. Dowiadujemy się bowiem, że prawdopodobnie dojdzie do wyczekiwanej walki w kategorii ciężkiej, między Furym a Usykiem. Jeśli ta informacja potwierdzi się w stu procentach, zobaczymy świetny pojedynek, na najwyższym poziomie!

Informacje napływają z wywiadu, którego udzielił Arum dla serwisu Sky Sport. Stwierdził on w nim, że obaj zawodnicy, mają zmierzyć się między sobą już w pierwszej połowie, 2023 roku. Na ten moment trwają negocjacje między zawodnikami, które są właściwie ostatnim krokiem, przed pełnoprawnym ogłoszeniem pojedynku. Jeśli dojdzie do porozumienia po obu stronach, zapewne bardzo szybko dowiemy się o miejscu i czasie takiego pojedynku.

Najważniejsze jest jednak to, iż obaj zawodnicy wyrazili chęć walki ze sobą. Według Aruma, Usyk jest bardzo inteligentny, z kolei Fury, jest po prostu Supermanem. Świetnie radzi sobie także fizycznie i intelektualnie, przez co pojedynek byłby świetnym połączeniem dynamiki i intelektu, z obu stron.

Według Aruma, do walki dojdzie, kwestią jest jednak czas, w którym to wszystko zostanie ogłoszone. Jako iż obaj zawodnicy wyrazili chęć do walki, wystarczy zaspokoić ich oczekiwania, co podobno jest formalnością. Skutkiem tego, jest jasna deklaracja ze strony Aruma który twierdzi, że obaj panowie wejdą do ringu.

Przypomnijmy, iż Tyson Fury jest posiadaczem pasów wagi ciężkiej WBC, z kolei Usyk posiada pasy federacji IBF, WBA i WBO. Stawką tego pojedynku będą wszystkie pasy, tak więc zwycięzca tego pojedynku zgarnia wszystko!

Czytaj również:  Adam Soroko kończy wielką awanturę za kulisami!