Czy Denis Górniak będzie nowym nabytkiem KSW?

Docierają do nas informacje, że dyrektor sportowy Konfrontacji Sztuk Walki, Wojsław Rysiewski jest zainteresowany pozyskaniem Denisa Górniaka. Czy w takim razie zawodnik będzie nowym nabytkiem największej organizacji mieszanych sztuk walki w naszym kraju? Najpierw musi wygrać z wagą!

Denis Górniak (6-1) swój debiut w mieszanych sztukach walki odnotował w marcu 2016 roku i wówczas mogliśmy oglądać jego efektowne występy na galach Spartan Fight. Zaliczył też pojedynek w kick-boxingu na DSF Challenge 16, gdzie zmierzył się z Michałem Kitą.

Po całym dystansie Denis Górniak przegrał jednogłośną decyzją sędziów. Jednak od tego czasu zaliczył pasmo zwycięstw i ma na swoim koncie serię sześciu wygranych, z czego część pojedynków toczył w MMA, a część w boksie. Warto przy tym zauważyć, że wiele z tych pojedynków kończył nie wychodząc poza minutę.

Górniak ostatnią walkę stoczył w boksie 11 listopada tego roku na gali Lewy Prosty Fight Night 4, gdzie zmierzył się z Ante Vrzinem. Reprezentant Chorwacji nie miał szans z Polakiem, ponieważ ten go zastopował już w pierwszej odsłonie walki.

Jego talent został zauważony przez dyrektora sportowego Konfrontacji Sztuk Walki.  Wojsław Rysiewski w rozmowie z portalem InTheCage.pl wyznał, że jest chętny na pozyskanie Denisa Górniaka. Jednak aby ten mógł walczyć dla polskiego giganta, najpierw musi wygrać z walką. Do całej sytuacji postanowił odnieść się też się sam zainteresowany.

W mediach społecznościowych wstawił wpis, w którym jasno daje do zrozumienia, że jest mocno zmotywowany, aby dołączyć do Konfrontacji Sztuk Walki. Zatem trzymamy kciuki, żeby udało mu się zbić wagę.

Czytaj również:  Robert Ruchała pewny swego, przed walką z Parnassem!