Artur Szpilka wspomina treningi z Mariuszem Pudzianowskim!

Artur Szpilka

Artur Szpilka po wygranej walce z Mariuszem Pudzianowskim, postanowił uchylić nieco rąbka tajemnicy odnośnie tego, jak wyglądały jego sparingi i treningi z Mariuszem Pudzianowskim. Według Artura, nie było wielu okazji do sparowania, jednak jeśli takie przychodziły, nie były długie i obfite. Wszystko z uwagi na samego Mariusza Pudzianowskiego.

Jak okazuje się bowiem w praktyce, Artur Szpilka miał już okazję wcześniej sparować z Mariuszem Pudzianowskim. Według Artura, Mariusz bardzo szybko przestawał walczyć i kończył treningi, kiedy nie szło po jego myśli. Co więcej, Artur Szpilka dodaje, że Mariusz Pudzianowski nie chciał konfrontacji, w której mógłby realnie ucierpieć podczas treningów. Dlatego też, rezygnował, kiedy w oktagonie robiło się bardziej ryzykownie.

Jest to zgodne z tym, co niejednokrotnie podkreślał Mariusz Pudzianowski. W jego opinii, lepszy sparing jest wtedy, kiedy jest techniczny i uczy on czegoś obu zawodników. Kiedy jednak sparing przeradza się w prawdziwą bitwę, Mariusz Pudzianowski sam mówił przed mediami, że nie chce brać w czymś takim udziału, aby nie doznać niepotrzebnych kontuzji, które w tym sporcie są przecież częste.

Czytaj również:  Juras mocno o hejtujących kibicach!