Artur Szpilka spotkał De Friesa na KSW 89 w Gliwicach

Artur Szpilka pojawił się na gali KSW 89 w Gliwicach, gdzie był również Phil De Fries. Popularny Szpilka miał okazję zamienić kilka słów z  aktualnym mistrzem wagi ciężkiej KSW. Zawodnik ma świadomość, że jego starcie z Philem De Friesem nie ma w tym momencie sensu, lecz mimo wszystko liczy, że kiedyś będzie mu dane zawalczyć z mistrzem.

Artur Szpilka był brany pod uwagę na weekendową galę Konfrontacji Sztuk Walki, gdzie miałby się zmierzyć z uznanym kick-boxerem Arkadiuszem Wrzoskiem. Niestety wszystko zakończyło się fiaskiem. Popularny zawodnik na razie ma za sobą kolejne operacje, a jego powrót do klatki najprawdopodobniej nastąpi w maju lub czerwcu. 34-latek dla Konfrontacji Sztuk Walki stoczył w sumie dwie walki. Ostatnia miała miejsce na hitowej gali XTB KSW Colosseum 2, gdzie zmierzył się z Mariuszem Pudzianowskim. Jego występ z pewnością zaskoczył wielu, ponieważ Artur Szpilka na początku drugiej rundy zastopował zdecydowanie bardziej doświadczonego zawodnika.

Teraz Szpilka pojawił się na gali XTB KSW 89 w Gliwicach, gdzie spotkał mistrza kategorii ciężkiej – Phila De Friesa. Zawodnik zamieścił nagranie w mediach społecznościowych i zaznaczył, że chciałby kiedyś zmierzyć się z Brytyjczykiem. Zaznaczył jednak, że na ten moment nie ma sensu, bo mistrz wagi ciężkiej KSW zrobiłby z niego marmoladę, a on tego nie chce. Mimo wszystko trenuje cały czas i wierzy, że kiedyś zawalczą razem.

Myślicie, że Szpilce uda się zrealizować marzenie? Czy faktycznie to starcie dojdzie do skutku?

Czytaj również:  Sean O’Malley przyznaje, że Vitor Belfort groził mu!