Oficjalny ranking zawodników po UFC 282 zaktualizowany!

Najnowsza aktualizacja rankingu UFC, po gali UFC 282 raczej nikogo nie zaskoczy. Można powiedzieć, że eksperci posłuchali Jana Błachowicza, który sam stwierdził po walce, ze według niego owej walki nie wygrał. Podobną sytuację odwzorowuje bowiem ostatnia aktualizacja wspomnianego rankingu.

Kiedy spojrzymy na najnowszą aktualizację oficjalnych rankingów federacji UFC w kategorii półciężkiej, z pewnością nie będziemy zaskoczeni. Wszystko dlatego, że Magomed Ankalaev wyprzedził Jana Błachowicza pomimo tego, że brakuje oficjalnej wygranej w konfrontacji z nim. Skutkiem tego, Rosjanin obejmuje trzecie miejsce w rankingu, z kolei Polak czwarte.

Sytuacja ma z pewnością załagodzić emocje, które wywołał ostatni pojedynek zawodników. Wszakże Rosjanin był bardzo niezadowolony z werdyktu i informował, że może wycofać się z dalszych występów dla UFC. Oczywiście jego słowa szybko zostały wycofane a sam Magomed Ankalaev przeprosił za swoje zachowanie i słowa organizację UFC.

Z kolei Jan Błachowicz niejednokrotnie wypowiadał się na temat tego pojedynku w ten sposób, jakoby czuł się przegrany, pomimo werdyktu sędziów. Skutkiem tego, UFC dokonało takich zmian w rankingu, które dla wszystkich są w pełni zadowalające.

Czytaj również:  Damian Janikowski skomentował walkę z Don Diego!