Ariane Lipski debiutuje w rankingu UFC!

Ariane Lipski ma powody do zadowolenia. Po ostatniej wygranej była mistrzyni Konfrontacji Sztuk Walki zadebiutowała w oficjalnym rankingu UFC!

Ariane Lipski (17-8) znana również jako Queen of Violence to zawodniczka, która odnosiła liczne sukcesy walcząc dla największej organizacji mieszanych sztuk walki w Polsce. Udało jej się nawet wywalczyć tytuł mistrzowski KSW. Jednak tak dobrych występów nie miała już w Ultimate Fighting Championship.

Swój debiut  dla amerykańskiego giganta miała w styczniu 2019 roku i wówczas została pokonana przez Joanne Wood. Kolejna walka z jej udziałem także zakończyła się przegraną. Jednak mimo trudnych początków . Ariane Lipski w końcu wróciła na odpowiednie tory i pokazała na co ją stać.

Swój ostatni pojedynek stoczyła na gali UFC 296 w Las Vegas, gdzie zmierzyła się z  Casey O’Neill. Choć to Szkotka była typowana do zwycięstwa, to Ariane Lipski okazała się lepsza i w drugiej rundzie poddała swoją rywalkę. Od samego początku Lipski miała przewagę w stójce. Casey była wstrząśnięta i próbowała szukać ratunku. Walka w końcu trafiła do parteru, gdzie Lipski rozpuściła ręce i szukała duszenia zza pleców. Jednak ostatecznie przeszła do balachy i to był dobry pomysł, bo zapewnił jej wygraną.

To trzecie jej zwycięstwo z rzędu, ale jakże ważne w karierze,ponieważ sprawiło, że była mistrzyni Konfrontacji Sztuk Walki zadebiutowała w oficjalnym rankingu amerykańskiego giganta. Ariane Lipski zajmuje dwunastą pozycję w rankingu wagi muszej.

Czytaj również:  Tomasz Adamek mocno na temat Amadeusza Ferrariego!