Znamy kartę główną gali UFC Austin!

Wielkimi krokami zbliżamy się do gali UFC Austin. Na wydarzeniu organizowanym przez Ultimate Fighting Championship odbędzie się interesujące starcie w wadze lekkiej pomiędzy Dariushem a Tsarukyanem. Ale co dalej z kartą główną tego wydarzenia? Kogo zobaczymy na gali UFC Austin? Poznaliśmy walki, które znalazły się w katcie głównej!

Impreza, o której mowa odbędzie się 2 grudnia 2023 roku w Moody Center w Austin. Federacja Ultimate Fighting Championship dołożyła starań, by zapewnić nam ciekawe zestawienia. I tak karta główna będzie składać się z sześciu walk, w tym dwóch pojedynków zakontraktowanych na pięć rund. Na pewno jednym z ciekawszych będzie starcie Beneila Dariusha z Armanem Tsarukyanem, ponieważ może stanowić swoisty eliminator do walki o pas mistrzowski wagi lekkiej. Dariush ma za sobą porażkę, ale poniósł ją z byłym mistrzem Charlesem Oliveirę. Tsarukyan za to ma za sobą osiem pojedynków, z których wygrał aż siedem razy. Jedyną porażkę poniósł w starciu z Mateuszem Gamrotem.

Drugą walkę zakontraktowano na pięć rund stoczy Dan Hooker z Bobbym Greenem. Dan Hooker to doświadczony zawodnik mieszanych sztuk walki, który stoczył dla Ultimate Fighting Championship wiele pojedynków. Ostatni odbył się w lipcu tego roku na UFC 290, gdzie pokonał Jalina Turnera. Bobby Green również może poszczycić się bogatą historią z Ultimate Fighting Championship. Swoją ostatnią walkę dla amerykańskiego giganta stoczył w październiku tego roku. Wówczas w zaledwie trzydzieści trzy sekundy pokonał Granta Dawsona.

Na gali UFC Austin będziemy mogli zobaczyć też inne, ale jakże ciekawe zestawienia. Naprzeciw siebie stanie Rob Font i Deiveson Figueiredo, Sean Brady i Kelvin Gastelum, Punahele Soriano i Dustin Stoltzfus oraz Khalil Rountree i. Azamat Murzakanov. Jak Wam się podoba? Jak oceniacie tą rozpiskę?

Czytaj również:  Martin Lewandowski ostro o walce Szpilki z Denisem!