Zawodnicy UFC zawieszeni za stosowanie niedozwolonych środków!

Pewnie niektórym nie spodobają się najnowsze doniesienia z UFC, ponieważ okazuje się, że kilku zawodników światowej organizacji mieszanych sztuk walki zostało zawieszonych za stosowanie niedozwolonych środków. Kogo dokładnie dotyczy cała sprawa? Na jak długo zawodnicy UFC zostali zawieszeni? Odpowiadamy!

Cała sytuacja dotyczy Walta Harrisa, Daniela Rodrigueza oraz Mayry Bueno Silvy, zawodników UFC, którzy zostali przyłapani na stosowaniu niedozwolonych środków. Nic więc dziwnego, że NAC, czyli Komisję Sportowa w Nevadzie zawiesiła ich i nie mogą startować w walkach. Ponadto wyniki walki Brazylijki z Holly Holm został zmieniony na no contest.

Warto też zauważyć, że zawodnicy zostali zawieszeni na różne okresy czasowe. Walt Harris stosował drostanolon i został oflagowany przez USADA w czerwcu. Teraz zaktualizowano jego status i zawodnik został oficjalnie zawieszony, choć nie brał udziału w walkach od momentu wykrycia próbki. 40-letni zawodnik będzie mógł wrócić do startów dopiero pod koniec czerwca 2024 roku.

Daniel Rodriguez wpadł w lipcu na stosowaniu ostaryny oraz metabolitów środka LGD-4033. Zawodnik został zawieszony do 28 stycznia 2024 roku i otrzymał małą karę finansową. Tak krótkie zawieszenie może wynikać z tego, że komisarze uznali, iż Rodriguez stosował zanieczyszczony suplement diety.

Mayra Bueno Silva została zawieszona po tym, jak w pobranej próbce moczu wykryto Ritalin. Ciekawostką może być fakt, że otrzymała najkrótszy okres zawieszenia spośród całej trójki, bo jej pauza potrwa zaledwie do 29 listopada. Jednak najbardziej odczuje wpadkę dopingową, ponieważ zmieniono wynik jej walki z Holly Holm na no contest (nieodbyte) pomimo tego, że wygrała.

Czytaj również:  Kolejny pretendent po walce Błachowicza jest znany!