Zapowiedź XTB KSW 78: Materla vs. Grove 2

Przed nami pierwsza z dwunastu zaplanowanych na rok 2023 gal KSW. Organizatorzy od razu wchodzą z bardzo mocnym zestawieniem oferując kibicom rewanżowe starcie pomiędzy Michałem Materlą i Kendallem Grove’m. Na gali XTB KSW 78 odbędzie się także niezwykle istotny pojedynek w kategorii średniej pomiędzy Tomaszem Romanowskim i Radosławem Paczuskim. Po tej gali mogą również nastąpić spore przetasowania w rankingu wagi lekkiej.

Najważniejsze informacje o gali KSW 78

Gala XTB KSW 78 odbędzie się już 21 stycznia w Netto Arenie w Szczecinie. Będzie to pierwsza z gal KSW zaplanowanych na 2023 rok. Główną ozdobą tej gali będzie rewanżowy pojedynek pomiędzy Michałem Materlą oraz Kendallem Grove’m. Dojdzie także do kilku bardzo istotnych walk, które mogą nam wyłonić przyszłych pretendentów do walki o pasy mistrzowskie wagi lekkiej i średniej. Patrząc zatem na poziom sportowy szykuje się naprawdę emocjonująca gala, na której nie zabraknie widowiskowych akcji.

Pełna karta walk na XTB KSW 78

Na gali KSW 78 odbędzie się w sumie 9 pojedynków: cztery w kategorii lekkiej, dwie w kategorii średniej, dwie w kategorii półciężkiej, a także walka wieczoru w limicie umownym do 88,5 kg. Tak prezentuje się pełna karta walk na XTB KSW 78:

  • Michał Materla vs. Kendall Grove (walka wieczoru)
  • Tomasz Romanowski vs. Radosław Paczuski
  • Roman Szymański vs. Raul Tutarauli
  • Borys Mańkowski vs. Valeriu Mircea
  • Łukasz Sudolski vs. Kleber Raimundo Silva
  • Rafał Kijańczuk vs. Marc Doussis
  • Łukasz Rajewski vs. Sahil Siraj
  • Oskar Szczepaniak vs. Raimondas Krilavičius
  • Borys Dzikowski vs. Andre Langen

Organizatorzy zadbali zatem o to, aby pierwsza gala KSW w 2023 roku zaoferowała kibiciom duże emocje. Warto zauważyć, że nadchodząca gala może nam wyłonić przynajmniej dwóch, a może nawet trzech pretendentów do walk mistrzowskich w niedalekiej przyszłości.

Zapowiedź i typy na walkę Materla vs. Grove

Michał Materla to jedna z największych legend KSW. Będzie to jego 28. walka dla organizacji. Nikt nie spędził w oktagonie KSW więcej czasu, niż „Cipao”. Jego rywalem będzie Kendall Grove. Do pierwszego starcia pomiędzy tymi zawodnikami doszło 8 czerwca 2013 roku. Wówczas po bardzo dobrej walce jednogłośnie na punkty wygrał Materla. Grove dwukrotnie prezentował się w oktagonie (a właściwie to jeszcze w ringu) KSW. Pół roku wcześniej przegrał z Mamedem Khalidovem. 40-letni Amerykanin nie zrobił później wielkiej kariery. Jego aktualny rekord to 24-18-0, co przy Cipao (31-9-0) wypada dość blado. Obaj przegrali swoje ostatnie pojedynki, ale wydaje się, że w tym zestawieniu weteranów zdecydowanym faworytem będzie Michał Materla.

Zapowiedź i typy na walkę Romanowski vs. Paczuski

Tomasz Romanowski zajmuje obecnie trzecie miejsce w rankingu kategorii średniej i jest obok Khalidova i Pawlaka głównym kandydatem do walki mistrzowskiej. Przypomnijmy, że po odejściu Roberto Soldicia w wadze średniej mamy wakat. Paczuski w tym rankingu zajmuje siódme miejsce, a zatem ewentualna wygrana z Romanowskim wywindowałaby go na pozycję dającą nadzieję walki o pas w niedalekiej przyszłości. Romanowski odznacza się serią czterech wygranych walk z rzędu. Z kolei Paczuski wciąż jest niepokonany. Po przejściu z kick-boxingu do MMA „Radek” wygrał wszystkie pięć pojedynków, w tym z bardzo doświadczonym Jasonem Radcilffem. Faworytem tego pojedynku będzie Romanowski, ale z całą pewnością Paczuski to zawodnik, który może sprawić tu niespodziankę.

Zapowiedź i typy na walkę Szymański vs. Tutarauli

Szymański dwukrotnie miał już okazję walczyć o pas mistrzowski KSW. W kwietniu 2019 roku przegrał starcie o pas wagi piórkowej przeciwko aktualnemu mistrzowi, Salahdinowi Parnasse. Natomiast w grudniu 2020 roku przegrał walkę o pas wagi lekkiej przeciwko Marianowi Ziółkowskiemu. Szymański jest trzeci w rankingu wagi lekkiej, ale wyprzedzają go właśnie Parnasse (tymczasowy mistrz) i Ziółkowski. Organizatorzy KSW postanowili nieco wzmocnić rywalizację w tej kategorii. Na KSW 78 zadebiutuje niezwykle doświadczony Gruzin, Raul Tutarauli z rekordem 31-6-0, który w swojej ostatniej walce zdobył pas mistrzowski federacji GFC. To jedna z najciekawszych walk w karcie. Ciężko tu wskazać jednoznacznego faworyta. Bukmacherzy nieznacznie większe szanse dają Gruzinowi. Bez wątpienia dla Szymańskiego będzie to bardzo trudny i wymagający sprawdzian. W razie porażki „Łowcy bonusów” to Tutarauli automatycznie stanie się mocnym kandydatem do walki mistrzowskiej.

Gdzie będzie można oglądać XTB KSW 78 na żywo?

Od grudnia 2021 roku organizacja KSW jest związana umową z platformą internetową Viaplay, która aktualnie posiada na wyłączność prawa do transmitowania wszystkich gal. Nie inaczej jest w przypadku gali XTB KSW 78, którą na żywo będą mogli oglądać abonenci platformy Viaplay. Przypomnijmy, że gala odbędzie się 21 stycznia w Szczecinie. Początek gali zaplanowano na godz. 19:00. Wiele wskazuje na to, że w trakcie gali poznamy nazwisko kolejnego rywala Philipa de Friesa, który w lutym na KSW 79 stanie do ósmej obrony pasa mistrzowskiego wagi ciężkiej.

Czytaj również:  Tomasz Romanowski przed swoim pojedynkiem na XTB KSW 78