Zapowiedź UFC Vegas 67: Strickland vs. Imavov

UFC Vegas to cykl prestiżowych gal MMA organizowanych przez największą federację na świecie, UFC. Jak łatwo się domyślić, wszystkie gale z tego cyklu są organizowane w Las Vegas. Już 14 stycznia odbędzie się gala UFC Vegas 67: Strickland vs. Imavov. Z perspektywy polskich kibiców najistotniejszym wydarzeniem tej gali będzie walka Mateusza Rębeckiego, który zadebiutuje w oktagonie największej organizacji MMA na świecie.

Najważniejsze informacje o gali UFC Vegas 67

Pierwotnie, w walce wieczoru UFC Vegas 67 mieli spotkać się Kelvin Gastelum oraz Nassourdine Imavov. Amerykański zawodnik doznał jednak kontuzji na kilka dni przed galą, co z pewnością nastręczyło organizatorom pewnych problemów, jak chociażby konieczność zmieniania plakatów i bannerów reklamowych zapowiadających galę. Ostatecznie, pełna nazwa styczniowej gali to: UFC Vegas 67: Strickland vs. Imavov. W karcie wstępnej znalazł się Mateusz Rębecki, dla którego będzie to pierwsza walka dla amerykańskiej organizacji. Jego rywalem będzie Nick Fiore. Gala odbędzie się już 14 stycznia na hali UFC Apex w Las Vegas.

Karta walk na UFC Vegas 67

Na gali UFC Vegas 67 odbędzie się w sumie 11 pojedynków, 6 w ramach karty wstępnej oraz 5 w ramach karty głównej. Oto pojedynki zestawione przez organizatorów:

 • Sean Strickland vs. Nassourdine Imavov
 • Dan Ige vs. Damon Jackson
 • Roman Kopylov vs. Punahele Soriano
 • Raquel Pennington vs. Ketlen Vieira
 • Umar Nurmagomedov vs. Raoni Barcelos
 • Javid Basharat vs. Mateus Mendonca
 • Abdul Razak Alhassan vs. Claudio Ribeiro
 • Mateusz Rębecki vs. Nick Fiore
 • Allan Nascimento vs. Carlos Hernandez
 • Daniel Argueta vs Nick Aguirre
 • Charles Jonhon vs. Jimmy Flick

Karta walk UFC Vegas 67 ulegała sporym zmianom. Wspomnieliśmy już o tym, że pierwotnie w walce wieczoru rywalem dla Imavova miał być Kelvin Gastelum. Na tej gali miało dojść także do walki pomiędzy Jailtonem Almeidą i Shamilem Abdurakhimovem, ale to zestawienie zostało przeniesione na UFC 285. Z kolei pierwotnym rywalem Rębeckiego miał być Omar Morales, który pod koniec grudnia z niejasnych przyczyn postanowił zrezygnować z udziału w gali UFC Vegas 67.

Czytaj również:  Gdzie dostępna jest UFC transmisja?

Zapowiedź i typy na walkę Strickland vs. Imavov

W walce wieczoru zmierzą się Sean Strickland vs. Nassourdine Imavov. Francuz znalazł się w sporych opałach, jako iż jego pierwotnym rywalem miał być Kelvin Gastelum, który na papierze wydawał się dużo łatwiejszym rywalem. Ostatecznie to jednak Strickland będzie testował umiejętności francuskiego zawodnika. Po raz ostatni walczył on 17 grudnia i przegrał z Jaredem Cannonierem. Krótka przerwa po ostatniej walce może być problemem dla Stricklanda. Jest to również główny powód, dla którego faworytem tego zestawienie będzie Imavov, który może pochwalić się serią trzech wygranych z rzędu. Fani są jednak mocno podzieleni w typowaniu. Spora część wskazuje jednak na Amerykanina.

Zapowiedź i typy na walkę Ige vs. Jackson

Bardzo ciekawie zapowiada się także Co-main event, w którym zmierzą się Dan Ige oraz Damon Jackson. Ige przegrał swoje trzy ostatnie walki, co oznacza, że jego sytuacja w UFC jest nie do pozazdroszczenia. Jeszcze jedna porażka z rzędu może sprawić, że organizatorzy zrezygnują z dalszych usług tego zawodnika. Jackson jest w zgoła odmiennej sytuacji – wygrał ostatnie cztery pojedynki, co pozwoliło mu wyraźnie przesunąć się w rankingu. Jeszcze jedna wygrana może go bardzo zbliżyć do występu na jednej z głównych gal UFC. Wydaje się, że to właśnie Jackson jest nieznacznym faworytem pojedynku, choć większość kibiców typuje jednak przełamanie Damona Ige.

Zapowiedź i typy na walkę Rębecki vs. Fiore

Z perspektywy polskich kibiców bardzo istotnym wydarzeniem gali UFC Vegas 67 będzie pojedynek Mateusza Rębeckiego i Nicka Fiore. Polak w swoim oficjalnym debiucie dla UFC miał się zmierzyć z Omarem Moralesem, ale ten z niewiadomych przyczyn zrezygnował z pojedynku pod koniec grudnia. Nowym rywalem Rębeckiego został Nick Fiore. Rębecki z rekordem 16-1-0 będzie murowanym faworytem tego pojedynku. To bardzo perspektywiczny zawodnik, który z całą pewnością może namieszać w amerykańskiej organizacji. Fiore to dużo mniej doświadczony fighter, który do tej pory stoczył sześć walk i wszystkie z nich wygrał. Podobnie jak Rębecki, zadebiutuje on na UFC. Czy Polak sprawi swojemu rywalowi „jedynkę” w bilansie po stronie przegranych? Wiele na to wskazuje.

Czytaj również:  Damian Janikowski zadebiutował na konferencji High League 5!

Gdzie będzie można oglądać galę UFC Vegas 67?

Gala UFC Vegas 67 odbędzie się 14 stycznia w Las Vegas. Gala rozpocznie się ok. godziny 22:00 polskiego czasu. Dostęp do gali można uzyskać wykupując pakiet dostępny na stronie internetowej UFC Fight Pass. Dla kibiców z Polski mamy jednak dobrą wiadomość. Starcie Mateusza Rębeckiego będzie można oglądać na kanale Polsat Sport oraz za pośrednictwem aplikacji Polsat Box Go. Transmisja zacznie się o godz. 23:00, natomiast walka Polaka powinna się rozpocząć ok. pół godziny później. Mamy nadzieję, że Mateusz Rębecki udanie rozpocznie swoją przygodę z UFC.