Zapowiedź UFC Vegas 63: Kattar vs. Allen

UFC Vegas 63, czy też, jak brzmi oficjalna nazwa tej gali: UFC Fight Night: Kattar vs. Allen to kolejna edycja gali, na której znani zawodnicy będą walczyć o poprawienie rekordu i umocnienie swojej pozycji w rankingach poszczególnych kategorii wagowych. Chociaż UFC Vegas nie jest najważniejszym cyklem tej organizacji, w walkach wieczoru często mierzą się zawodnicy, którzy w niedalekiej przyszłości stają przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego. Na UFC Vegas 63 w walce wieczoru zmierzą się: Calvin Kattar i Arnold Allen, czołowi zawodnicy wagi piórkowej.

Najważniejsze informacje na temat gali UFC Vegas 63: Kattar vs Allen

Gale z cyklu UFC Fight Night często pozwalają włodarzom organizacji UFC należycie uczcić pojedynki, które trudno byłoby odpowiednio wyeksponować na głównych galach, gdzie największe zainteresowanie budzą walki mistrzowskie i walki pretendentów. W tym cyklu gal często organizuje się starcia zawodników z czołowej dziesiątki rankingu poszczególnych kategorii wagowych, a zwycięzcy znacznie przybliżają się do walki mistrzowskiej. UFC Vegas 63 przyniesie na starcie dwóch czołowych zawodników wagi piórkowej: Calvina Kattara i Arnolnda Allena. Gala odbędzie się już 29 października w Las Vegas w stanie Nevada.

Karta walk na UFC Vegas 63

Na karcie walk UFC Fight Night: Kattar vs. Allen znalazło się 11 pojedynków. 6 z nich wchodzi do karty wstępnej i 5 do karty głównej. Wśród uczestników gali tym razem nie znajdują się reprezentanci Polski. Pełna karta walk na UFC Vegas 63 prezentuje się następująco:

 • Calvin Kattar vs. Arnold Allen (walka wieczoru)
 • Max Griffin vs. Tim Means
 • Jared Vanderaa vs. Waldo Cortes-Acosta
 • Josh Fremd vs. Tresean Gore
 • Dustin Jacoby vs. Khalil Rountree Jr.
 • Phil Hawes vs. Roman Dolidze
 • Andrei Arlovski vs. Marcos Rogério de Lima
 • Park Jun-yong vs. Joseph Holmes
 • Chase Hooper vs. Steve Garcia
 • Carlos Mota vs. Cody Durden
 • Christian Rodriguez vs. Joshua Weems
Czytaj również:  Brendan Loughnane polecony UFC przez Conora McGregora!

Pierwotnie, na gali UFC Vegas 63 miało również dojść do walki Drakkara Klose i Marka Madsena, ale z powodu kontuzji tego pierwszego zawodnika zestawienie to zostało usunięte z karty. Madsen zawalczy z Grantem Dawsonem w listopadowej gali UFC Fight Night.           

Zapowiedź i analiza walki Kattar vs. Allen

Wiele wskazuje na to, że na UFC Vegas 63 będziemy oglądać przyszłego pretendenta do pasa mistrzowskiego kategorii lekkiej, a kto wie, może i nowego mistrza. Obaj zawodnicy mogą pochwalić się solidnymi rekordami. Kattar z rekordem 23-6 musi jednak solidnie zapracować nad poprawą rankingu, bo w ostatnich trzech walkach przegrywał dwa razy: z Maxem Hollowayem oraz Joshem Emmettem. Arnold Allen to zawodnik młodszy o 6 lat, posiadający rekord 18-1. Co ciekawe, jedynym pogromcą Brytyjczyka do tej pory jest Marcin Wrzosek, który dokonał tego w 2014 roku. Od tego czasu Allen wygrał 11 kolejnych walk i jawi się jako mocny kandydat na mistrza kategorii piórkowej. W walce wieczoru na UFC Vegas 63 to właśnie Brytyjczyk będzie faworytem do zwycięstwa. 

Zapowiedź i analiza walki Griffin vs. Means

W Co-main event do walki stanie dwóch niezwykle doświadczonych zawodników: 38-letni Tim Means z rekordem 32-13-1 oraz 37-letni Max Griffin z rekordem 18-9. To solidni zawodnicy, którzy jednak przegrywali najważniejsze walki z czołówką kategorii półśredniej. Griffin w sześciu ostatnich walkach trzykrotnie wygrywał i trzykrotnie przegrywał. W marcu tego roku przegrał z Neilem Magnym. Z kolei Tim Means na sześć ostatnich walk cztery kończył na swoją korzyść. Ostatnią walkę stoczył w czerwcu, ulegając Kevinowi Hollandowi. To dość trudna do wytypowania walka. Większość typerów wskazuje jednak, że co-main event UFC Vegas 63 wygra młodszy o rok Max Griffin.

Zapowiedź i analiza walki Vanderaa vs. Cortes-Acosta

W wadze ciężkiej zmierzą się ze sobą 30-letni Jared Vanderaa oraz 31-letni Waldo Cortes-Acosta. Pomimo niewielkiej różnicy wieku znacznie więcej walk na swoim koncie ma Vanderaa, który stoczył już 21 profesjonalnych pojedynków, a przegrał 9 z nich. Amerykanin ma serię czterech przegranych z rzędu, a zatem kolejna porażka może oznaczać koniec jego przygody z UFC. Tymczasem stoi przed nim naprawdę trudne wyzwanie, ponieważ Cortes-Acosta z Dominikany ma na swoim koncie póki co 7 pojedynków i wszystkie 7 wygranych. Wcześniej swoją karierę rozwijał w boksie. Dla Cortesa-Acosty będzie to debiut na karcie UFC. To on będzie zdecydowanym faworytem tego pojedynku.

Czytaj również:  Czym są gale typu freak fight?

Gdzie oglądać galę UFC Vegas 63: Kattar vs Allen

Cała gala UFC Vegas 63 będzie transmitowana przez telewizję ESPN, która jest oficjalnym partnerem tej organizacji. W Polsce gale organizowane przez UFC są transmitowane przez kanały Polsat Sport oraz Polsat Sport Fight. Wierni kibice UFC mogą również wykupić miesięczny lub roczny abonament na platformie UFC Fight Pass, aby oglądać wszystkie gale największej organizacji MMA na świecie. Gala UFC Vegas 63 odbędzie się już 29 października, a jej główną ozdobą będzie starcie Calvina Kattara i Arnolda Meansa – dwóch czołowych zawodników kategorii piórkowej.