Zapowiedź UFC 280: Oliveira vs. Makhachev

Gala UFC 280 odbędzie się 22 października, a w jednej z walk wystąpi Mateusz Gamrot. Dobrą informacją dla kibiców „Gamera” jest to, że gala odbędzie się w Abu Zabi, dzięki czemu, będzie ją można oglądać w porze wieczorowej. Emocje zagwarantują również dwie najważniejsze walki, których stawką będzie pas mistrzowski. W sumie, kibice oglądający UFC 280 będą świadkami 13 pojedynków, które zapowiadają się niezwykle interesująco.

Najważniejsze informacje o hali UFC 280

Gala UFC 280 przyniesie nam dwa pojedynki mistrzowskie. Aljamain Sterling i T.J. Dillashaw powalczą o pas kategorii koguciej, natomiast Charles Oliveira będzie miał szansę odzyskać utracony na wadze pasz kategorii lekkiej w walce z Islamem Makhachevem. Dla polskich kibiców najważniejsza informacja to ta, że na UFC 280 zobaczymy Mateusza Gamrota, który zmierzy się z Amerykaninem, Beneilem Dariushem. Zwycięzca tego pojedynku będzie z zainteresowaniem oglądał walkę wieczoru, ponieważ stanie się jednym z głównych pretendentów do walki mistrzowskiej.

Karta walk na galę UFC 280

Na gali UFC 280 odbędzie się 13 pojedynków, w tym 8 w karcie wstępnej oraz 5 w karcie głównej. Dwie najważniejsze walki tego wieczoru toczyć się będą o pasy mistrzowskie. Tak prezentuje się pełna karta walk na październikową galę UFC 280:

 • Charles Oliveira vs. Islam Makhachev (walka o pas kategorii lekkiej)
 • Aljamain Sterling vs. T.J. Dillashaw (walka o pas kategorii koguciej)
 • Petr Yan vs. Sean O’Malley
 • Beneil Dariush vs. Mateusz Gamrot
 • Katlyn Chookagian vs. Mamon Fiorot
 • Belal Muhammad vs. Sean Brady
 • Makhmud Muradov vs. Caio Borralho
 • Nikita Krylov vs. Volkan Oezdemir
 • Zubaira Tukhugov vs. Lucas Almeida
 • Abubakar Nurmagomedov vs. Gadzhi Omargadzhiev
 • Armen Petrosyan vs. A.J. Dobson
 • Muhammad Mokaev vs. Malcolm Gordon
 • Karol Rosa vs. Lina Länsberg

Nawet najbardziej wymagający miłośnicy sportów walki docenią kartę na galę UFC 280. Możemy oczekiwać efektownych nokautów oraz widowiskowych prób poddania, a przede wszystkim wielkich emocji, które na pewno udzielą się zawodnikom i zawodniczkom w oktagonie.

Czytaj również:  Jan Błachowicz bez trenerów? Szok!

Analiza przed walką: Oliveira vs. Makhachev

Walką wieczoru na gali UFC 280 będzie starcie Charlesa Oliveiry i Islama Makhacheva o wakujący pas mistrzowski kategorii lekkiej. Pas należał do Oliveiry, który na UFC 262 pokonał Michaela Chandlera. Na UFC 269 Brazylijczyk nie zmieścił się jednak w limicie wagowym i utracił pas. Justin Gaethje nie zdołał go jednak pokonać, a tym pas został zwakowany. Teraz Oliveira będzie mógł go odzyskać. Brazylijczyk jest niepokonany od 12 pojedynków. Makhachev może pochwalić się imponującym rankingiem 21-1 i serią 10 wygranych. W ostatnich walkach pokonał: Drewa Dobera, Thiago Moisesa, Dana Hookera i Bobby’ego Greena. Faworytem pojedynku będzie Oliveira, aczkolwiek wielu ekspertów typuje Rosjanina, który posiada ogromne umiejętności w walce parterowej. Cztery ostatnie walki kończył przed czasem, w tym trzy przez poddanie.

Analiza przed walką: Sterling vs. Dillashaw

Stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski kategorii koguciej. Aktualnym mistrzem jest Aljamain Sterling, a jego rywalem będzie trzeci w rankingu UFC T.J. Dillashaw. Sterling od siedmiu walk jest niepokonany, a na UFC 273 pokonał Petra Yana, drugiego w rankingu wagi koguciej. Dillashaw w swojej ostatniej walce pokonał Cory’ego Sandhagena, co pozwoliło mu otrzymać szansę walki o pas mistrzowski. Eksperci są bardzo ostrożni w typowaniu tego zestawienia. Na papierze faworytem wydaje się Sterling, ale Dillashaw to naprawdę groźny przeciwnik, który bardzo dobrze czuje się przede wszystkim w stójce. Sterling z kolei to specjalista od wygrywania na pełnym dystansie.

Analiza przed walką: Dariush vs Gamrot

Z perspektywy polskich kibiców szczególnie ważne będzie starcie Mateusza Gamrota i Beneila Dariusha. Polak zajmuje aktualnie dziewiąte miejsce w rankingu UFC kategorii lekkiej, natomiast Dariush jest w nim szósty. Ewentualne zwycięstwo „Gamera” oznacza zatem wysoki awans i znaczne zbliżenie się do walki mistrzowskiej. Dariush to bardzo doświadczony zawodnik z rekordem 21-4-1 wywodzący się z brazylijskiego jiu-jitsu. Od siedmiu walk jest niepokonany. Ostatnio podczas UFC 262 pokonał Tony’ego Fergusona. Faworytem pojedynku wydaje się Gamrot, ale naszego zawodnika z pewnością czeka bardzo trudna i wymagająca walka. W przypadku ewentualnego zwycięstwa „Gamer” automatycznie stanie się jednym z poważniejszych pretendentów do walki o pas kategorii lekkiej.

Czytaj również:  Opis gali FEN – wszystko na jej temat

Gdzie i kiedy oglądać galę UFC 280?

Gala UFC 280 odbędzie się już 22 października. Dużym plusem jest to, że gala odbędzie się w Abu Zabi, dzięki czemu będzie ją można oglądać w Europie w godzinach wieczornych. Początek gali zaplanowano na godz. 16:00. Walki z karty wstępnej będzie można oglądać za pośrednictwem aplikacji UFC Fight Pass po wykupieniu dostępu, natomiast główna karta walk (start ok. godz. 20:00) będzie transmitowana na kanale Polsat Sport. Walka „Gamera” powinna się rozpocząć najpóźniej o 20:30.