Zapowiedź KSW 88: Rutkowski vs. Kaczmarczyk!

KSW 88: Rutkowski vs Kaczmarczyk – zapowiedź gali i karta walk

Gala KSW 88 została zaplanowana na Dzień Niepodległości i jest zapowiadana jako Bitwa o Radom. Jest to nawiązanie do walki wieczoru, w której Daniel Rutkowski (pochodzący z Radomia) zmierzy się z Patrykiem Kaczmarczykiem (pochodzącym z Kozienic obok Radomia). Obaj zawodnicy mogą zatem liczyć na ciepłe przyjęcie ze strony fanów. Gala KSW 88: Rutkowski vs Kaczmarczyk być nie może nie przyciąga najgłośniejszymi nazwiskami organizacji, ale poziom sportowy karty walki stoi na bardzo wysokim poziomie.

Najważniejsze informacje o gali KSW 88

Gala KSW 88: Rutkowski vs Kaczmarczyk została zaplanowana na 11 listopada i jest zapowiadana jako wielka Bitwa o Radom. Wydarzenie odbędzie się w Radomskim Centrum Sportu. W walce wieczoru zmierzą się: Daniel Rutkowski pochodzący z Radomia oraz Patryk Kaczmarczyk urodzony w niedaleko położonych Kozienicach. Publiczność będzie mogła zatem oglądać dwóch krajanów, którzy odgrywają coraz istotniejszą rolę w wadze piórkowej. Zwycięstwo w walce wieczoru przybliży jednego z nich do walki o pas mistrzowski. Na galę KSW 88 przypadającą na Dzień Niepodległości zaplanowano w sumie 10 interesujących pojedynków.

Pełna karta walk na galę KSW 88

Być może na karcie walk gali KSW 88 brakuje najgłośniejszych nazwisk tej federacji, aczkolwiek na pewno nie zabraknie wysokiego poziomu sportowego. W oktagonie pojawi się wielu młodych zawodników, którzy w perspektywie czasu mogą stać się głównymi postaciami KSW. Pełna karta walk na gale KSW 88 prezentuje się następująco:

  • Daniel Rutkowski vs Patryk Kaczmarczyk
  • Bartosz Leśko vs Piotr Kuberski
  • Henrique da Silva vs. Marcin Wójcik
  • Albert Odzimkowski vs. Jorge Bueno
  • Stefan Vojčák vs. Kamil Gawryjołek
  • Daniel Tărchilă vs. Władysław Falbijczuk
  • Ramzan Dżembiew vs. Fabian Łuczak
  • Anita Bekus vs. Maria Silva
  • Krystian Bielski vs. Konrad Rusiński
  • Jacek Gać vs. Michał Gniady
Czytaj również:  Bartosz Leśko chce zweryfikować rywala podczas walki na XTB KSW 88!

Zapowiedź walki Rutkowski vs Kaczmarczyk

W walce wieczoru KSW 88 wystąpi rodowity radomiak, Daniel Rutkowski, a jego rywalem będzie Patryk Kaczmarczyk pochodzący z sąsiednich Kozienic. Trudno o lepszych bohaterów głównego pojedynku dla gali zorganizowanej w Radomiu. Rutkowski po przegranym pojedynku o pas mistrza KSW przeciwko Salahdinowi Parnasse’owi notuje serię trzech zwycięstw. Pokonał Reginaldo Vieirę, Loma-Ali Eskijewa oraz Adama Soldajewa. Kaczmarski przystępuje do walki z serią dwóch wygranych. Na KSW 77 pokonał Pascala Hintzena, a na KSW 85 Daniela Tărchilę. Obaj panowie zajmują wysokie miejsce w rankingu wagi piórkowej. Rutkowski jest obecnie trzecim zawodnikiem tej kategorii, a Kaczmarczyk siódmym. Faworytem pojedynku będzie zatem pochodzący z Radomia Rutkowski.

Zapowiedź walki Leśko vs Kuberski

Niezwykle ciekawie zapowiada się pojedynek Bartosza Leśko i Piotra Kuberskiego, czyli dwóch znaczących postaci w kategorii średniej polskiego MMA. To jedna z tych walk, w których ciężko jest wskazać jednoznacznego faworyta. Obaj zawodnicy mają bowiem liczne argumenty przemawiające na ich korzyść. Leśko przygodę w KSW rozpoczął od pokonania Damiana Piwowarczyka. Następnie przegrał z Tomem Breese’m, a na KSW 85 pokonał Nemanję Nikolicia. Kuberski z rekordem 12-1 przystępuje do tego pojedynku z serią dziewięciu wygranych. Będzie to jego debiut w organizacji KSW. Zawodnik z Obornik postanowił opuścić federację FEN jako aktualny mistrz wagi średniej. Ewentualne zwycięstwo z Leśko pozwoli mu z wysokiego „C” rozpocząć przygodę w KSW.

Zapowiedź walki da Silva vs Wójcik

Innym zawodnikiem, który zadebiutuje w KSW po odejściu z FEN jest Marcin Wójcik, który do października 2021 roku był mistrzem wagi półciężkiej tej organizacji. Na początek Wójcik zmierzy się z brazylijskim zawodnikiem, Henrique da Silvą, który na ten moment stoczył w KSW dwie walki. Pokonał Tomasza Narkusza na KSW 75 i przegrał z Oumarem Sy na KSW 80. Na papierze zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest Marcin Wójcik. Polak musi być jednak bardzo uważny, ponieważ jego rywal na 19 zwycięstw aż 18 odnotował przed czasem. Nieprzypadkowo pseudonim brazylijskiego fightera to „Frankenstein”. Warto zauważyć, że da Silva plasuje się na szóstym miejscu w rankingu kategorii półciężkiej KSW. A zatem, ewentualna wygrana Wójcika na KSW 88 od razu zapewni mu uprzywilejowaną sytuację w negocjowaniu kolejnych pojedynków.

Czytaj również:  UFC 291 - podsumowanie gali i wyniki walk!

Gdzie oglądać galę KSW 88 na żywo?

Fani sportów walki mogą liczyć na udany wieczór w Dzień Niepodległości. Na godz. 19:00 zaplanowano start wydarzenia KSW 88, tytułowanego jako Bitwa o Radom. Organizatorzy przygotowali 10 bardzo ciekawych pojedynków, na czele z walką wieczoru pomiędzy Danielem Rutkowskim i Patrykiem Kaczmarczykiem. Bardzo ciekawie zapowiadają się także debiuty Piotra Kubrskiego i Marcina Wójcika, byłych mistrzów FEN, którzy na KSW 88 zadebiutują na gali największej organizacji MMA w Polsce. Transmisja na żywo z tej gali będzie dostępna dla subskrybentów platformy Viaplay – do oglądania gal KSW potrzebny jest najbogatszy pakiet dostępny na tej platformie.