Zapowiedź KSW 87: Martinek vs. Stosić

Już 14 października odbędzie się druga gala KSW 87 w Czechach. Włodarze największej polskiej organizacji pokazują, że mają duże ambicje i chcą, aby marka KSW była dobrze znana w całej Europie. W walce wieczoru na KSW 87 czeka nas serbsko-czeski pojedynek, w którym Darko Stosić podejmie Michala Martinka. Zwycięzca tego pojedynku najprawdopodobniej otrzyma szansę walki o pas mistrzowski wagi ciężkiej należący od wielu lat do Phila de Friesa.

Najważniejsze informacje o gali KSW 87

W lutym tego roku odbyła się pierwsza gala KSW zorganizowana w Czechach. Włodarze organizacji chcą poszerzać zasięg marki, a Słowacja i Czechy to bardzo podatny grunt – w obu tych krajach MMA jest bardzo popularne, o czym świadczy chociażby czesko-słowacka organizacja Oktagon MMA, z której zresztą kilku zawodników przeszło do KSW. 14 października KSW ponownie zawita do Czech, tym razem do Trzyńca i znajdującej się w tym mieście Werk Areny. Aby pozyskać zainteresowanie miejscowych kibiców, organizacja KSW zakontraktowała aż sześciu czeskich zawodników. Jeden z nich, Michal Martinek, wystąpi w walce wieczoru, a jego rywalem będzie Darko Stosić.  

Pełna karta walk na KSW 87

W sumie, na gali KSW 87: Martinek vs. Stosić czeka nas dziewięć pojedynków. To jedna z nielicznych gal w historii, na której Polacy nie będą przeważającą siłą. W karcie walk znalazło się sześciu Polaków – tyle samo co Czechów. Pełna karta walk na KSW 87 prezentuje się następująco:

  • Darko Stosić vs. Michal Martinek (walka wieczoru)
  • Roman Szymański vs. Leo Brichta
  • Ivan Erslan vs. Rafał Haratyk
  • Filip Macek vs. Ołeksij Poliszczuk
  • Wojtech Garba vs. Michał Dreczkowski
  • Adrian Dudek vs. Lukáš Dvořák
  • Sahil Siraj vs. Ahmed Abdulkadirow
  • Josef Štummer vs. Dawid Kareta
  • Carl McNally vs. Tobiasz Le

Analiza przed walką Stosić vs. Martinek

Główną atrakcją gali KSW 87 będzie pojedynek serbsko-czeski, w którym zmierzą się pierwszy i trzeci zawodnik rankingu wagi ciężkiej. Zwycięzca tego pojedynku prawdopodobnie otrzyma szansę zawalczenia o pas mistrzowski przeciwko Philowi De Fries. Taką szansę na KSW 67 miał już Stosić, ale przegrał przez TKO w piątej rundzie. Martinek stoczył do tej pory dwie walki w KSW – wygrał z Filipem Stawowym i przegrał z Danielem Omielańczukiem niejednogłośną decyzją sędziów. Martinek to zawodnik świetnie znany czeskiej i słowackiej publiczności – był jedną z gwiazd organizacji Oktagon założonej w 2016 roku. W tym pojedynku zdecydowanym faworytem będzie jednak Serb, który na pewno ma ambicje, aby ponownie stanąć do walki przeciwko de Friesowi. Atutem Martinka będzie natomiast możliwość występowania przed własną publicznością.

Czytaj również:  Zapowiedź Fame 17

Analiza przed walką Szymański vs. Brichta

Szymański systematycznie przesuwa się w klasyfikacji KSW pod względem liczby występów. Dla 30-letniego zawodnika występ na KSW 87 będzie czternastym pojedynkiem dla największej polskiej organizacji. Do tej pory wygrywał 9 pojedynków i przegrywał 4. Dwukrotnie stawał do walki o pas mistrzowski, ale jak dotąd nie osiągnął tego celu. Na KSW 83 Polak dość niespodziewanie przegrał z Valeriu Mirceą i teraz postara się wrócić na zwycięskie tory w walce z reprezentantem Czech, Leo Brichtą. Brichta zadebiutował na KSW również przy okazji gali na Stadionie Narodowym i pokonał Macieja Kazieczko. Warto zauważyć, że Czech legitymuje się serią 10 zwycięskich walk. Na gali KSW 87 faworytem będzie jednak Szymański. Warto jednak zauważyć, że ewentualne zwycięstwo Brichty znacząco przesunie go w rankingu i zbliży do walki mistrzowskiej.

Analiza przed walką Erslan vs. Haratyk

Na gali KSW 87 ponownie pojawi się Ivan Erslan, który w międzyczasie zrobił sobie krótką przerwę od KSW, aby wystąpić na gali FNC 11 w swojej ojczyźnie. Chorwat w grudniu 2022 roku na gali KSW 77 po pięciorundowej batalii przegrał pojedynek o pas mistrzowski w wadze półciężkiej przeciwko Ibragimowi Czużygajewowi. Wciąż jest on jednak „jedynką” w rankingu wagi półciężkiej i ewentualna wygrana z Rafałem Haratykiem może mu otworzyć drogę do rewanżu. Haratyk to jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych polskich zawodników, którzy do tej pory nie walczyli w KSW. Zawodnik Z Bielska Białej walczył dla organizacji FEN, EFC, Babilon oraz ACA. Teraz w końcu pojawił się na kartach największej polskiej organizacji. Ewentualna wygrana z Erslanem uczyni go głównym kandydatem do walki mistrzowskiej. To jedno z trudniejszych zestawień do wytypowania, ponieważ ciężko jest jednoznacznie oszacować możliwości Haratyka. Z tego względu za faworyta uchodzi Erslan.

Czytaj również:  UFC Vegas 67: Strickland vs. Imavov - podsumowanie gali!

Gdzie oglądać galę KSW 87 na żywo?

Gala KSW 87: Stosić vs. Martinek odbędzie się 14 października w Trzyńcu, w Werk Arenie. Początek gali zaplanowano na godz. 19:00. Podobnie jak poprzednie gale największej polskiej organizacji, KSW 87 będzie można oglądać na platformie internetowej Viaplay. W tym celu należy wykupić najbogatszy pakiet subskrypcji na tej platformie. Osoby przebywające w innych krajach mogą wykupić dostęp do transmisji w serwisie internetowym KSW TV.