Zapowiedź KSW 80: Eskiev vs. Ruchała

Marcowa gala KSW przyniesie nam bardzo ważny pojedynek o tymczasowy pas mistrzowski KSW w kategorii piórkowej. W walce wieczoru o tytuł zmierzą się Lom-Ali Eskiev oraz Robert Ruchała. Zawodnicy otrzymają okazję zdobycia tytułu pod nieobecność aktualnego mistrza, Salahdina Parnassa, który w czerwcu powalczy o pas kategorii lekkiej. Na gali KSW 80 wystąpią także tacy zawodnicy, jak: Bartosz Leśko, Tom Breese czy Wojciech Kazieczko.

Najważniejsze informacje o gali KSW 80

Gala KSW 80: Eskiev vs. Ruchała odbędzie się już 17 marca w hali RCS w Lubinie. Główną atrakcją tego wieczoru będzie pojedynek o tymczasowy pas mistrzowski kategorii piórkowej pomiędzy Lomem-Alim Eskievem oraz Robertem Ruchałą. Panowie skorzystają na chwilowej nieobecności aktualnego mistrza, Salahdina Parnassa, który przygotowuje się do wielkiej batalii o pas kategorii lekkiej podczas czerwcowej gali KSW 83 na Stadionie Narodowym. Swoją pozycję w rankingu kategorii piórkowej może poprawić także Wojciech Kazieczko, który zmierzy się z Danu Tarchilą. Duże zainteresowanie na marcowej gali wzbudza także pojedynek Toma Breese’a i Bartosza Leśko. Nadchodząca gala KSW 80 zwiastuje bardzo wysoki poziom sportowy.

KSW 80

Pełna karta walk na KSW 80

Na marcowej gali KSW 80 odbędzie się w sumie 10 pojedynków, w tym jedna walka pań. Włodarze organizacji po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i przygotowali bardzo mocne oraz ciekawie zapowiadające się zestawienia. Pełna karta walk na KSW 80 prezentuje się następująco:

  • Lom-Ali Eskiev vs. Robert Ruchała (walka wieczoru o tymczasowy pas KSW w kat. piórkowej)
  • Tom Breese vs. Bartosz Leśko
  • Henrique da Silva vs. Oumar Sy
  • Michał Michalski vs. Giorgi Kvelidze
  • Emilia Czerwińska vs. Yasmin Guimarães
  • Wojciech Kazieczko vs. Danu Tarchila
  • Damian Piwowarczyk vs. Bartłomiej Gładkowicz
  • Kacper Koziorzębski vs. Borys Borkowski
  • Kamil Szkaradek vs. Patryk Chrobak
  • Mateusz Janur vs. Andi Vrtačić
Czytaj również:  Robert Ruchała zawalczy z Dawidem Śmiełowskim, podczas KSW 80!

Zapowiedź i analiza walki Eskiev vs. Ruchała

Eskiev i Ruchała zajmują aktualnie trzecie i czwarte miejsce w rankingu kat. piórkowej. Aktualnym mistrzem jest Salahdine Parnasse. Francuz w listopadzie zdobył jednak tymczasowy pas mistrza KSW w wadze lekkiej, natomiast w czerwcu dojdzie do długo wyczekiwanego pojedynku Parnasse vs. Ziółkowski, tym razem już o pełnoprawny tytuł. Swoją okazję do zdobycia tymczasowego pasa kat. piórkowej otrzymają zatem Eskiev oraz Ruchała. Eskiev przegrał ostatni pojedynek podczas KSW 77 przeciwko Danielowi Rutkowskiemu, który zajmuje obecnie drugie miejsce w rankingu. Z kolei Ruchała wciąż prezentuje nieskazitelny bilans. Pierwotnie rywalem Polaka miał być Dawid Śmiełowski, który wypadł dwa tygodnie temu z powodu kontuzji. Zapowiada się niezwykle emocjonująca walka. Nieznacznym faworytem będzie w niej niepokonany jak dotąd Ruchała, ale polski zawodnik będzie się musiał mocno napocić, aby utrzymać nieskazitelny rekord po walce z Eskievem.

Zapowiedź i analiza walki Breese vs. Leśko

Walkę wieczoru poprzedzi starcie Toma Breese’a oraz Bartosza Leśko. Breese na KSW 76 został pokonany przez Pawła Pawlaka i w ten sposób stracił na razie szansę walki o pas mistrzowski kategorii średniej. Przed Anglikiem kolejne niełatwe zadanie. Tym razem jego rywalem będzie Bartosz Leśko, który w 2022 roku zawarł kontrakt z organizacją KSW i w swoim debiucie dla tej organizacji pokonał Damiana Piwowarczyka. Breese zajmuje aktualnie czwarte miejsce w rankingu kategorii średniej. Zwycięstwo z Anglikiem otworzyłoby przed Polakiem szanse na wywalczenie mocnej pozycji, która w przyszłości pozwoliłaby mu myśleć o walce mistrzowskie. Faworytem tego pojedynku będzie jednak Tom Breese odznaczający się nieco lepszymi warunkami fizycznymi.

Zapowiedź i analiza walki Michalski vs. Kvelidze

Kolejnym interesującym zestawieniem na gali KSW 80 będzie pojedynek Michała Michalskiego oraz Giorgi Kvelidze. Obaj zawodnicy na ten moment zajmują odległą pozycję w rankingu kategorii półśredniej, a ewentualne zwycięstwo pozwoli znacznie przesunąć się w rankingu kategorii, w której aktualnie panuje wakat. Dla Michalskiego będzie to na razie siódma walka dla KSW. Na razie wygrał trzy pojedynki i trzy przegrał. Ostatnio lepszy od niego okazał się Adrian Bartosiński. Z kolei Kvelidze to nowy nabytek w organizacji KSW. Poprzednio był związany z federacjami Vendetta i WJF. Michalski jest faworytem tego pojedynku, choć na ten moment ciężko jest realnie ocenić możliwości Gruzina.

Czytaj również:  Wszystko na temat PunchDown

Gdzie oglądać galę KSW 80 na żywo?

Gala KSW 80 odbędzie się już 17 marca w Lubinie. Początek zaplanowano na godz. 19:00. Transmisję tej gali będzie można oglądać na platformie Viaplay. Z kolei osoby przebywające za granicą będą miały możliwość wykupienia dostępu na platformie KSW TV. Marcowa gala KSW 80 zapowiada się bardzo ciekawie i na pewno nie rozczaruje swoim poziomem sportowym. Największe zainteresowanie wzbudza oczywiście walka wieczoru Eskiev vs. Ruchała, ale włodarze organizacji przygotowali także 9 innych, bardzo ciekawie zapowiadających się pojedynków.