Zapowiedź KSW 79 – karta walk i analizy pojedynków

Federacja KSW chce stale poszerzać swoje zasięgi i budować mocniejszą pozycję w Europie. 25 lutego gala KSW po raz pierwszy w historii odbędzie się w Czechach, a konkretniej w Libercu. To pierwsza zagraniczna gala od listopada 2019 roku, kiedy to KSW gościło w Chorwacji. Główną atrakcją KSW 79 będzie walka o pas mistrzowski kategorii ciężkiej. Phil De Fries już po raz ósmy będzie bronił mistrzowskiego tytułu. Jego rywalem będzie Todd Duffee.

Najważniejsze informacje o KSW 79

KSW to jedna z największych organizacji MMA w Europie. Nie dziwi zatem fakt, że włodarze tej organizacji chcą budować zasięgi w innych europejskich krajach. W tym celu w 2019 roku zorganizowano gale w Londynie oraz Zagrzebiu. Plany dalszej ekspansji pokrzyżowała później pandemia. Lutowa gala będzie pierwszą od 2019 roku galą zagraniczną. KSW 79 odbędzie się w czeskim Libercu – federacja po raz pierwszy odwiedzi naszych południowych sąsiadów. Z tej okazji przygotowano bardzo międzynarodową kartę, a czescy kibice będą mogli kibicować aż czterem swoim zawodnikom. W walce wieczoru Phil de Fries po raz ósmy będzie bronił pasa mistrzowskiego w kategorii ciężkiej, a jego rywalem będzie amerykański zawodnik, Todd Duffee.

Karta walk na galę KSW 79

Na gali KSW 79 czeka nas dziewięć pojedynków. Ze względu na to, że jest to gala zagraniczna, w oktagonie wystąpi zaledwie czterech reprezentantów naszego kraju. Międzynarodowa stawka ma przyciągnąć większe zainteresowanie ze strony czeskich kibiców. Karta walk na KSW 79 prezentuje się następująco:

  • Phil De Fries vs Todd Duffee (o pas mistrzowski kat. ciężkiej)
  • Dominik Hamburger vs Jorge Bueno
  • Arkadiusz Wrzosek vs Tomáš Možný
  • Daniel Omielańczuk vs Michał Kita
  • Brian Hooi vs Jivko Stoimenov
  • Andreas Gustafsson vs David Hošek
  • Ramzan Jembiev vs Murilo Delfino
  • Natalia Baczyńska-Krawiec vs Petra Částková
  • Frederico Komuenha vs Matyas Viszlay
Czytaj również:  Mamed Khalidov zawalczy z Mariuszem Pudzianowskim na KSW 77!

Analiza i typy na walkę De Fries vs Duffee

Andryszak, Bedorf, Narkun, Henrique, Kita, Narkun, Stošić, Prasel – tak prezentuje się rozkład De Friesa od zdobycia mistrzowskiego pasa, aż po siódmą obronę. Włodarze KSW mają coraz większe trudności, aby znaleźć Brytyjczykowi godnego rywala. Trudnym wyzwaniem miał być pojedynek z Ricardo Praselem, tymczasem De Fries wygrał już w pierwszej rundzie przez duszenie. Todd Duffee to dość ciekawy wybór. Z jednej strony jest to zawodnik, który stoczył sześć walk dla UFC. Problem w tym, że od 2015 roku stoczył on zaledwie… jedną walkę. Miało to miejsce w 2019 roku. Rywalem Duffee był Jeff Hughes. Walka zakończyła się w pierwszej rundzie po tym, jak Duffee przypadkowo został dźgnięty w oko. Później Amerykanina ponownie zatrzymały kontuzje.

Dlaczego zatem KSW zdecydowało się na taką walkę? Z dwóch powodów. Duffee to zawodnik z UFC, co ma duże znaczenie w kontekście zagranicznej gali w Czechach. Miał on papiery na duże sukcesy, gdyby nie to, że zatrzymały go liczne kontuzje. Drugi powód? W grudniu 2012 roku Duffee na gali UFC 155 zmierzył się z aktualnym mistrzem organizacji KSW, Philem De Friesem, i wygrał ten pojedynek już w pierwszej rundzie. Od tego czasu minęło jednak 11 lat. Czy Duffee będzie w stanie zdetronizować brytyjskiego czempiona? W takie rozstrzygniecie nie wierzą eksperci i bukmacherzy, którzy zgodnie twierdzą, że De Fries zrewanżuje się za porażkę z 2012 roku.

Analiza i typy na walkę Hamburger vs Bueno

Dominik Hamburger to 27-letni zawodnik z Czech, który na ten moment odznacza się nieskazitelnym rekordem 5-0. Zawodnik ten pojawił się już na KSW w sierpniu 2022 roku. Na KSW 79 zawodnik o apetycznym nazwisku pokonał Borysa Borkowskiego. Pierwotnie jego rywalem miał być serbski zawodnik Nemanja Nikolić, z rekordem 9-0-1. Serb wypadł z karty z powodu kontuzji. Nowym rywalem dla czeskiego zawodnika będzie Jorge Bueno z rekordem 8-1. Zawodnik ten odnosił duże sukcesy w brazylijskim ju-jitsu. Bueno wskoczył jednak do karty KSW 79 w ostatniej chwili, a co za tym idzie, zdecydowanym faworytem będzie Hamburger.

Czytaj również:  Krzysztof Zimnoch znów atakuję Artura Szpilkę!

Analiza i typy na walkę Omielańczuk vs Kita

Niezwykle emocjonująco zapowiada się starcie w kategorii ciężkiej pomiędzy Danielem Omielańczukiem (26-13-1) i Michałem Kitą (21-15-1). To dwóch weteranów z ogromnymi zasługami dla polskiego MMA. Zwłaszcza Omielańczuk, który może pochwalić się przeszłością w UFC. Kita dwie ostatnie walki przegrał – z Ricardo Praselem na KSW 68 i Darko Stošiciem na KSW 74. Omielańczuk po raz ostatni walczył na KSW 75 i pokonał Michała Martinka. Pierwotnie jego rywalem na gali KSW 79 miał być Viktor Pešta, który wypadł z powodu kontuzji. Zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek, a nieznacznym faworytem jest Omielańczuk.

Gdzie będzie można oglądać galę KSW 79?

Gala KSW 79 odbędzie się już 25 lutego w czeskim Libercu. Przed nami bardzo ciekawe widowisko o międzynarodowej karcie walk. Szczególnie ciekawie zapowiada się rewanżowy pojedynek o pas mistrzowski pomiędzy Philem De Friesem i Toddem Duffee. W 2012 roku to Amerykanin okazał się lepszy. Transmisja z gali KSW 79 będzie dostępna na platformie Viaplay. Zagraniczni użytkownicy będą mogli wykupić dostęp na oficjalnej stronie federacji, KSWTV.com. Początek gali o godz. 19:00.