Zapowiedź KSW 75 – karta walk i analizy najciekawszych pojedynków

Październikowa gala KSW zbliża się wielkimi krokami. 75. odsłona Konfrontacji Sztuk Walki przyniesie nam walkę wieczoru pomiędzy Damianem Stasiakiem i Robertem Ruchałą. Ogromne zainteresowanie budzi przede wszystkim drugi z zawodników, wicemistrz polski Amatorskiej Ligi MMA 2018 i jak dotąd niepokonany w profesjonalnym MMA Robert Ruchała. Kolejne zwycięstwo może go przybliżyć do walki mistrzowskiej wagi piórkowej, a przynajmniej do walki pretendentów.

Najważniejsze informacje o gali KSW 75: Stasiak vs. Ruchała

Gala KSW 75 odbędzie się 14 października w Nowym Sączu, w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego. Sporym zaskoczeniem dla wielu fanów może być to, że jest to piątek, bo przecież gale KSW zazwyczaj odbywają się w soboty. Wybór tego terminu może mieć związek z tym, że na 15 października zaplanowana jest konkurencyjna gala FEN 42 z wyjątkowo mocną kartą walk. Pierwotnie, walka wieczoru na KSW 75 miała toczyć się o pas kategorii półciężkiej. Ibragim Chuzhigaev miał bronić pasa w walce z Ivanem Erslanem. Niedawno wprowadzono jednak ograniczenia, w ramach których Rosjanie nie mogą przekraczać granicy krajów należących do strefy Schengen. Chuzhigaev występuje co prawda pod turecką flagą, ale w dokumentach wciąż jest Rosjaninem, przez co nie będzie mógł przyjechać do Polski. To sprawiło, że walką wieczoru będzie pojedynek Damiana Stasiaka i Roberta Ruchały.

Zapowiedź KSW 75 – Karta walk na KSW 75

Na galę KSW 75 przewidziano w sumie 8 pojedynków. W karcie brakuje co prawda największych gwiazd KSW, ale osoby dysponujące szeroką wiedzą na temat środowiska polskiego MMA wiedzą, że to zestawienie gwarantuje bardzo wysoki poziom sportowy. Karta walk prezentuje się następująco:

  • Damian Stasiak vs. Robert Ruchała (walka wieczoru)
  • Michal Martínek vs. Daniel Omielańczuk
  • Tomasz Narkun vs. Henrique da Silva
  • Adam Soldajew vs. Ołeksij Poliszczuk
  • Adam Tomasik vs. Mădălin Pîrvulescu
  • Yann Liasse vs. Adrian Gralak
  • David Martinik vs. Kamil Szkaradek
  • Adrianna Kreft vs. Petra Petra Částková
Czytaj również:  Zapowiedź gali High League 4

Na gali KSW 75 będziemy zatem mieli mini pojedynek polsko – czeski, ponieważ aż trzy walki będą toczyć się pomiędzy reprezentantami (i reprezentantkami) tych krajów. Przypomnijmy, że pierwotnie walką wieczoru miało być starcie Ibragima Chuzhigaeva i Ivana Erslalana.

Zapowiedź KSW 75 – Analiza walki Stasiak vs. Ruchała

Pod względem doświadczenia przewagę niewątpliwie będzie miał 32-letni Damian Stasiak, który stoczył już 21 profesjonalnych pojedynków, z czego wygrał 13 (w tym 10 przez poddania). Jest to zawodnik z przeszłością w UFC. Robert Ruchała do tej pory stoczył 7 profesjonalnych pojedynków i wszystkie wygrał. Debiutował dla KSW już na 56. gali tej organizacji. Ruchała pnie się w hierarchii wagi piórkowej i kolejne zwycięstwo może mu otworzyć drogę do walki mistrzowskiej lub przynajmniej walki pretendentów. Forma Stasiaka jest pewną niewiadomą. Po raz ostatni walczył on w grudniu 2021 roku i przegrał z Lom-Alim Eskijewem. Faworytem tego pojedynku będzie Robert Ruchała, choć wielu fanów nie przekreśla w tym starciu szans Stasiaka.

Zapowiedź KSW 75 – Analiza walki Martínek vs. Omielańczuk

Drugą walkę dla KSW stoczy w piątek Daniel Omielańczuk, który w ostatnim czasie notuje bardzo słabą passę. Trzy ostatnie walki kończył porażką, a na KSW 70 przegrał już w pierwszej rundzie przeciwko Ricardo Praselowi. Jego kolejnym rywalem będzie reprezentant Czech, Michal Martínek. Podobnie jak Polak, Martínek przeszedł do KSW z organizacji ACA, a zadebiutował na KSW 71 pokonując Filipa Stawowego jednogłośną decyzją sędziów. Jest on jednak dużo mniej doświadczony – ma na koncie 13 pojedynków (10 wygranych), co nie robi wrażenia przy rekordzie Omielańczuka (39 walk, 25 wygranych). Zapowiada się niezwykle wyrównana walka, a bukmacherzy w roli faworyta nieznacznie wskazują polskiego zawodnika.

Zapowiedź KSW 75 – Analiza walki Narkun vs. da Silva

Bardzo ciekawie zapowiada się także starcie znanego i lubianego Tomka Narkuna z reprezentantem Brazylii, Henrique da Silvą. Dla Narkuna będzie to pierwsza walka po utracie pasa kategorii półciężkiej. Wiele wskazuje jednak na to, że zwycięstwo z Brazylijczykiem natychmiastowo otworzy przed nim drogę do rewanżu (lub walki z nowym mistrzem). Dla da Silvy będzie to pierwszy pojedynek w KSW. Od razu został on wrzucony na głęboką wodę. W oczach ekspertów, jak i bukmacherów, zdecydowanym faworytem pojedynku jest Tomasz Narkun, który podrażniony utratą pasa (i nieudaną batalią o pas kategorii ciężkiej) na pewno będzie chciał wrócić na zwycięską ścieżkę.

Czytaj również:  XTB KSW 77 - podsumowanie gali!
Zapowiedź KSW 75

Gdzie oglądać galę KSW 75 na żywo?

Podobnie jak poprzednie gale KSW w 2022 roku, galę KSW 75 będzie można oglądać na platformie internetowej Viaplay. Nie ma jednak możliwości wykupienia dostępu na samą galę. Możliwość oglądania mają subskrybenci Viaplay po opłaceniu dostępu na przynajmniej jeden miesiąc. Gala odbędzie się już 14 października w Nowym Sączu i przypominamy, że jest to piątek! Może to zmylić fanów przyzwyczajonych do sobotnich gal KSW. Start zaplanowano na godzinę 19:00.