Zapowiedź i typy na KSW 77: Pudzianowski vs Khalidov

Na KSW 77 dojdzie do pojedynku dwóch legend polskiego MMA. Nie ma co ukrywać, że w dużej mierze to właśnie Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov przyczynili się do rozwoju KSW i wzrostu popularności mieszanych sztuk walki w naszym kraju. Choć początkowo występowali oni w zupełnie innych wagach, teraz spotkają się ze sobą w oktagonie. Warto jednak zauważyć, że cała karta walk na KSW 77 prezentuje się naprawdę imponująco.

Kliknij i Obstaw Khalidova albo Pudzianowskiego po kursie X100!

Najważniejsze informacje o gali KSW 77

Gala KSW 77 odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach i będzie ostatnią galą KSW w 2022 roku. Przed nami epickie starcie dwóch legend: Mariusza Pudzianowskiego oraz Mameda Khalidova. Walkę wieczoru poprzedzą natomiast dwa pojedynki o pasy mistrzowskie. O pas kategorii koguciej powalczą Sebastian Przybysz i Jakub Wikłacz, natomiast do walki o pas kategorii półciężkiej stanie Ibragim Czużygajew oraz Ivan Erslan. Organizatorzy KSW przygotowali zatem naprawdę mocną galę, która z powodzeniem będzie mogła rywalizować z meczem o 3. miejsce na Mundialu w Katarze.

 

Wszystkie kursy wyżej dostępne u bukmachera Superbet!

Karta walk na KSW 77

Na gali KSW 77 obejrzymy w sumie 11 pojedynków, w tym 2 pojedynki o pas mistrzowski toczone na dystansie pięciu rund po pięć minut. Walka wieczoru Pudzianowski vs Khalidov odbędzie się natomiast na dystansie 3 rundy po 5 minut. Tak prezentuje się pełna karta walk na KSW 77:

 • Mamed Khalidov vs. Mariusz Pudzianowski (walka wieczoru)
 • Sebastian Przybysz vs. Jakub Wikłacz (o pas kat. koguciej)
 • Ibragim Czużygajew vs. Ivan Erslan (o pas kat. półciężkiej)
 • Daniel Rutkowski vs. Lom-Ali Eskijew
 • Bogdan Gnidko vs. Mădălin Pîrvulescu
 • Wiktoria Czyżewska vs. Oleksandra Karaseva
 • Andrzej Grzebyk vs. Emil Meek
 • Patryk Karczmarczyk vs. Pascal Hintzen
 • Michał Domin vs. Patryk Likus
 • Yann Liasse vs. Adrian Gralak
 • Szamad Erzanukajew vs. Carl McNally
 • Wiktoria Czyżewska vs. Oleksandra Karaseva
Czytaj również:  Kolosalna kwota za walkę Mariusza Pudzianowskiego na XTB KSW 77!

Start gali zaplanowano na godz. 19:00, natomiast po 20:00 miejsce będzie miała prezentacja głównych bohaterów gali KSW 77.

KSW 77

Analizy i typy na walkę Pudzianowski vs. Khalidov

Mamed Khalidov jest związany z KSW od 2007 toku. Po raz pierwszy wystąpił na gali KSW 7. Zawodnik ten toczył walki przede wszystkim w kategorii lekkiej, ale również półciężkiej i to właśnie w tych kategoriach zdobywał mistrzostwo KSW. Pudzianowski po raz pierwszy zaprezentował się na KSW 12 w pamiętnym pojedynku przeciwko Marcinowi Najmanowi. Ważył wówczas ponad 125 kg. Wówczas nikt nie przypuszczałby, że były strong man bawiący się w MMA stoczy kiedyś pojedynek z Khalidovem. A tu proszę. Pudzian po raz kolejny zademonstował niezwykły etos pracy i zawziętość, która pozwoliła mu stać się naprawdę dobrym zawodnikiem. Na KSW 70 pokonał już inną legendę, Michała Materlę. Wcześniej wygrywał z Łukaszem Jurkowskim. Czy teraz sprawi niespodziankę z Khalidovem?

KSW 77

Teoretycznie, w takich walkach większe szanse ma zawodnik, który występuje bliżej swojej nominalnej wagi, a zatem jest to Pudzianowski. Khalidov naturalnie występował w kategorii średniej, ewentualnie półciężkiej. I to główny powód, dla którego kursy na ten pojedynek są dość wyrównane. Bo jeśli chodzi o doświadczenie i umiejętności, nie ulega żadnym wątpliwościom to, że w tym względzie lepszym zawodnikiem jest Mamed Khalidov. 

Obstaw dowolnego zwycięzcę w tej walce po kursie x100!

Analizy i typy na walkę Przybysz vs. Wikłacz

Będzie to pojedynek o pas mistrzowski w kategorii koguciej, który aktualnie należy do Sebastiana Przybysza. Przybysz zdobył go na KSW 59 przeciwko Antunowi Raciciowi. Pas obronił przeciwko dwóm Brazylijczykom – najpierw Bruno Augusto dos Santosem, a następne z Warllesonem Martinsem. Wikłacz w ostatnich dwóch walkach pokonał Racicia i dos Santosa, co w naturalny sposób wyłoniło go do roli pretendenta do walki mistrzowskiej.

KSW 77

Faworytem tego pojedynku będzie aktualny mistrz, Sebastian Przybysz, ale trzeba przyznać, że wielu ekspertów wskazuje na to, że będzie to bardzo wyrównana walka, w której Wikłacz ma spore szanse. 

Czytaj również:  Kalendarz gal MMA na sierpień

Analizy i typy na walkę Czużygajew vs. Erslan

Do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego stanie Ibragim Czużygajew, który miał się pojawić już na poprzednim KSW, ale problemem okazał się jego rosyjski paszport. Czużygajew walczy jednak pod turecką flagą i zamieszanie ostatecznie udało się rozwiązać. Jego rywalem będzie Chorwat, Ivan Erslan. W ostatniej walce pokonał on Rafała Kijańczuka zdobywając dodatkowo bonus za nokaut wieczoru.

KSW 77

Obaj zawodnicy mają w rekordzie taką liczbę walk wygranych przez nokaut – 8. Można zatem oczekiwać naprawdę mocnego pojedynku, który może zakończyć się przed czasem. Zdecydowanym faworytem do mistrzostwa jest Czużygajew, który odebrał pas Tomaszowi Narkunowi.

Tylko w Superbet kurs x100 na zwycięzcę walki Khalidov -PudzianowskiGdzie oglądać galę KSW 77?

Gala KSW 77: Khalidov vs. Pudzianowski odbędzie się już 17 grudnia w Arenie Gliwice. Transmisja gali będzie dostępna dla osób, które posiadają wykupiony abonament na platformie Viaplay. Będzie to oczywiście ostatnia gala KSW w tym roku i trzeba przyznać, że organizatorzy zadbali o to, żeby nie zabrakło ogromnych emocji. Początek gali zaplanowano na godzinę 19:00. Najpierw odbędą się pojedynki z karty wstępnej, a następnie, ok. 20:00 miejsce będzie mieć prezentacja głównych bohaterów wieczoru wchodzących w skład karty głównej.