Zapowiedź gali i karta walk na Oktagon 36

Oktagon MMA to czesko-słowacka gala MMA ciesząca się coraz większym zainteresowaniem w Europie. Już 15 października odbędzie się gala Oktagon 36, na której odbędzie się w sumie 12 emocjonujących pojedynków. Oktagon MMA ponownie wraca do Frankfurtu, gdzie miała miejsce 33. gala tej organizacji. To kolejny dowód na to, że organizacja stale poszerza swoje zasięgi i staje się coraz poważniejszym graczem na europejskiej scenie MMA.

Gala Oktagon MMA – co warto wiedzieć na jej temat?

Projekt Oktagon MMA powstała w 2017 roku z inicjatywy Pavola Nerude oraz Ondřeja Novotný’ego. To czesko-słowacka gala MMA, która stale poszerza swoje zasięgi i zdobywa coraz większą popularność w Europie. Warto zauważyć, że pomimo dość krótkiego stażu, organizacja ta skutecznie zorganizowała 35 gal, a do końca roku w planach są trzy kolejne gale. Dla federacji Oktagon MMA walczy spora liczba Polaków. W 2020 roku pierwszym polskim mistrzem w historii organizacji Oktagon MMA został Mateusz Legierski. Z kolei w 2021 roku szansę na zdobycie pasa otrzymał Kamil Minda, ale przegrał pojedynek z Martinem Budayem. Na gali Oktagon 36 nie zobaczymy niestety Polaków, ale mimo to wydarzenie zapowiada się bardzo interesująco.

Najważniejsze informacje o gali Oktagon 36

Gala Oktagon 36 odbędzie się już w sobotę 15 października na hali Festhalle Messe we Frankfurcie. Będzie to druga gala w historii organizowana poza granicami Czech i Słowacji. Pierwsza miała miejsce 4 czerwca 2022 roku i również odbyła się we Frankfurcie. Główną atrakcją wieczoru będzie starcie Denilsona Nevesa i Christiana Eckerlina. W kontekście przyszłych walk mistrzowskich bardzo ważne wydają się pojedynki: Hatefa Moeila przeciwko Jeremy’emu Kimballowi oraz Stephana Puetza przeciwko Milošowi Petrášekowi.

Oktagon 36

Karta walk na galę Oktagon 36

Na gali Oktagon 36 będziemy świadkami dwunastu pojedynków: sześciu z karty wstępnej, pięciu z karty głównej oraz walki wieczoru, w której zmierzą się: Denilson Neves oraz Christian Eckerlin. Tym razem na gali zabraknie polskich zawodników. Tak prezentuje się pełna karta walk Oktagon 36:

 • Denilson Neves vs. Christian Eckerlin (walka wieczoru)
 • Hatef Moeil vs. Jeremy Kimball
 • Miloš Petrášek vs. Stephan Pütz
 • Leandro Silva vs. Bojan Velickovic
 • Zdenek Polivka vs. Samuel Krištofič
 • Christian Jungwirth vs. Máté Kertész
 • André Ricardo vs. John Hathaway
 • Alexander Poppeck vs. Nermin Hajdarpašić
 • Václav Mikulášek vs. Hojat Khajevand
 • Marek Bartl vs. Ebrahim Hosseinpour
 • Katharina Dalisd vs. Mallory Martin
 • Jakub Bahník vs. Jamie Cordero
Czytaj również:  Silesian MMA – co warto wiedzieć o tej gali MMA?

Walki na gali Oktagon 36 tradycyjnie toczyć się będą na dystansie trzech rund po pięć minut. Wyjątkiem jest walka wieczoru, w której zawodnicy będą walczyć na dystansie pięciu rund po trzy minuty.

Analiza przed walką wieczoru: Neves vs. Eckerlin

W walce wieczoru Denilson Neves zmierzy się z Christianem Eckerlinem. Panowie zmierzyli się już na Oktagon 33. Walka początkowo została rozstrzygnięta jako TKO na korzyść Christiana Eckerlina, ale spore kontrowersje sprawiły, że ostatecznie walka została zaklasyfikowana jako no contest. Niemiec od początku prezentował się jednak dużo lepiej i wydaje się, że gdyby walka trwała dalej, to pewnie pokonałby Brazylijczyka. Tutaj należy jednak pamiętać, że walka wieczoru toczyć się będzie na dystansie pięciu rund. Jest jednak mało prawdopodobne, aby ten pojedynek nie zakończył się przed czasem. Zdecydowanym faworytem jest Eckerlin.  

Analiza przed walką Moeil vs. Kimball

Moeil prezentuje zwycięską passę 8 pojedynków z rzędu. W trakcie tej serii pokonał m.in. Kornela Zapadkę. W organizacji zadebiutował na Oktagon 33 pokonując przed czasem Kerissona Leala. Niewykluczone, że zwycięstwo z Kimballem da mu prawo do walki o pas kategorii ciężkiej, zwłaszcza, że w tej kategorii organizacja ma akurat wakat. Kimball trafił do Oktagon MMA z UFC i na ten moment stoczył w niej cztery walki, z czego trzy wygrał. Na oktagon 32 pokonał przed czasem Thomasa Narmo. Tutaj faworytem jest Moeil, ale wielu fanów wskazuje zwycięstwo Kimballa.

Analiza przed walką Petrášek vs. Putz

Bardzo interesująco prezentuje się także pojedynek Pütza przeciwko Petráškowi. Czech po serii trzech porażek, w tym dwóch przeciwko Jeremy’emu Kimballowi w końcu wrócił na zwycięskie ścieżki. Najpierw w walce bokserskiej pokonał Radka Geissmanna, a na Oktagon 26 zwyciężył efektowną Kimurą z Vlado Neferanovicem. Z kolei Putz na gali Oktagon 33 pokonał dobrze znanego polskiej publiczności Martina Zawadę. To właśnie Niemiec jest postrzegany za faworyta w tym zestawieniu.

Czytaj również:  Wszystko na temat High League
Oktagon 36

Gdzie oglądać galę Oktagon 36?

Gala Oktagon 36 odbędzie się już 15 października, a jej początek zaplanowano ok. godz. 17:00. Podobnie jak w przypadku innych gal tej organizacji, transmisja będzie dostępna w systemie PPV, a dostęp można wykupić na stronie Oktagon.tv. Dostęp do transmisji można wykupić za 10.99 Euro. Warto jednak nadmienić, że alternatywą jest roczny abonament, w którym płacimy 60 Euro za pakiet podstawowy. Gale odbywają się co miesiąc lub co dwa miesiące. W roku 2022 czesko-słowacka organizacja zorganizuje w sumie 9 gal.