Za nami ceremonia ważenia gali FAME 16!

Dziś od godziny 18:00 miała miejsce ceremonia ważenia, a także media treningi zawodników, którzy jutro zawalczą na gali FAME 16. Jak zwykle doszło do kilku spięć i bójek, które zdobią wydarzenia na galach FAME. Jak wypadły ważenia? Sprawdzicie to w dalszej części naszego artykułu!

Ceremonia ważenia i media treningi to zawsze dobry moment aby sprawdzić, jak wyglądają zawodnicy dzień przed swoimi walkami. W dniu dzisiejszym całość przebiegała bardzo sprawnie, choć nie obyło się bez kontrowersji. Największe show skradła jak zwykle walka Daro Lwa z Filipkiem, gdzie obaj panowie nie szczędzili sobie nieuprzejmości w swoją stronę.

Jeśli chodzi o zaskoczenia wagowe, takich również nie było dużo. Ciekawostką jest fakt, iż „Bandura” jest cięży o 1,4kg od Alana Kwiecińskiego. Wydawało się bowiem, że to Alan jest aktualnie w lepszej formie wagowej. Warto jednak przyznać, że Alan również podbił swoją wagę, która na ogół oscylowała w granicach 85 kilogramów.

Największą różnicę ponownie zobaczymy w wypadku walki Filipka z Daro Lwem, który ma nad swoim przeciwnikiem aż 11,6kg różnicy. Przypomnijmy jednak, że panowie biją się na zasadach K1, przez co różnica wagi nie będzie odczuwalna, tak jak na zasadach MMA. Jednak w wypadku czystego strzału ze strony Daro Lwa, sytuacja może nieco zmienić się w oktagonie.

Cały zapis wydarzenia dostępny jest na YouTube:

Czytaj również:  Anderson Silva zawalczy w hitowym starciu?