Yann Kouadja – kariera i profil zawodnika!

Yann Kouadja

Yann Kouadja to dość tajemniczy zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA), ponieważ nawet nie można znaleźć informacji o dacie i miejscu jego urodzenia. Wiadomo tylko, że Yann Kouadja mieszka we Francji, a dokładniej mówiąc w Paryżu. To weteran francuskiej sceny sportów walki.

Poza występami w mieszanych sztukach walki na jego koncie są także starty w formułach stójkowych, w których zmierzył się na przykład z Cirylem Ganem.

Ciekawostką może być to, że praktycznie wszystkie zawodowe walki stoczył w organizacji 100% Fihgt. Dodatkowo swoje zawodowe zwycięstwa najczęściej odnosił przed czasem i to już w pierwszej rundzie. Podczas jednej z gal organizowanych przez 100% Fight Yann Kouadja podpisał kontrakt na cztery walki dla federacji Konfrontacja Sztuk Walki.

Yann Kouadja – kariera MMA

Zawodowy debiut Yanna Kouadja przypada na 17 marca 2012 roku, ponieważ właśnie wtedy stoczył swoją pierwszą walkę dla organizacji 100% Fight. Dokładniej mówiąc wziął udział w gali 100% Fight 9 – Supreme League Block B, na której miał okazję zmierzyć się z Nasserem Guematem. Swojego rywala pokonał przez techniczny nokaut już w pierwszej rundzie. Druga walka dla tej samej organizacji odbyła się niecały miesiąc później, bo już 7 kwietnia 2012 roku.

Wówczas na 100% Fight 10 – Supreme League Block C Yann Kouadja pokonał Garego Decorde. Była to naprawdę świetna walka, ale jakże krótka, ponieważ Kouadja znokautował rywala zaledwie w dwudziestej sekundzie rundy pierwszej. 16 lutego 2013 roku na 100% Fight 13 – Day of Reckoning zmierzył się z Cheickiem Konem.

Walka była dość zacięta, bo trwała aż trzy rundy. Jednak przez decyzję sędziów zwyciężył Kone, sprawiając, że Kouadja zaliczył swoją pierwszą zawodową porażkę. 13 kwietnia 2013 roku znów stanął do walki. Tym razem zmierzył się z BakaryM El Anwarem na 100% Fight 15 – Grand Prix First Round. Niestety i ta walka nie była zbyt najlepsza, ponieważ został pokonany przez KO w pierwszej rundzie.

Czytaj również:  Viktor Pesta - zawodnik MMA z Czech!

Prawie rok później, bo już 15 lutego 2014 roku na 100% Fight 18 – VIP, zaliczył kolejną porażkę, ponieważ został pokonany w pierwszej rundzie przez Samuela Monina. Po serii trzech porażek z rzędu Yann Kouadja wziął udział w turnieju 100% Fight – Contenders 22. 4 października 2014 roku najpierw zmierzył się z Patrickiem Passe, którego pokonał przez KO w pierwszej rundzie. Jego druga walka podczas tej samej imprezy skończyła się porażką, ponieważ został pokonany przez Wilfreda Edmunda decyzją sędziów.

Później w karierze zawodowej Yanna Kouadja nastąpiła pewna przerwa, bo aż prawie dwuletnia. Kolejną walkę z jego udziałem mogliśmy oglądać dopiero 27 lutego 2016 roku na 100% Fight: Contenders 31, gdzie zmierzył się z Anthonym Poli. Swojego przeciwnika pokonał przez poddanie w pierwszej rundzie i zdobył mistrzostwo turnieju.

Na następną walkę z udziałem Yanna Kouadja znów przyszło nam poczekać praktycznie dwa lata, bo w oktagonie stanął dopiero 18 stycznia 2018 roku. Na 100% Fight 33 – Ascension dał rewelacyjny popis, ponieważ pokonał Alexisa Maillolsa w zaledwie piętnastej sekundzie rundy pierwszej przez TKO. W styczniu 2019 roku Yann Kouadja stanął do walki z Hassenem Rahatem na HFC 17 – Hard Fighting Championship 17. Była to naprawdę dobra walka, która trzymała wszystkich kibiców w napięciu. Ostatecznie skończyła się po trzech rundach na korzyść Kouadja.

Poddał on swojego przeciwnika w czterdziestej siódmej sekundzie rundzie trzeciej. 21 grudnia 2019 roku francuski zawodnik stanął do walki z Karrarem Hammodi na 100% Fight 42 – Kanguichiev vs. Aljarouj. To spotkanie także było bardzo dobre, bo Kouadja pokonał rywala przez nokaut w pierwszej rundzie. 29 października 2021 roku Kouadja miał okazję zmierzyć się w rewanżowej walce z Hammodim. Na 100% Fight 44 – 100% Fight Is Back także nie dał swojemu rywalowi szans, ponieważ pokonał go przez KO w pierwszej rundzie.

Czytaj również:  Kim jest Juras Jurkowski i z kim może zawalczyć?

W 2022 roku Yann Kouadja postanowił powalczyć dla zupełnie nowej organizacji – Konfrontacji Sztuk Walki, czyli po prostu dla polskiego giganta. Pierwsza walka dla tej organizacji odbyła się 19 marca 2022 roku. Wydawać by się mogło, że po kilku zwycięstwach z rzędu nic już nie zatrzyma Kouadja. Jednak trafił na Rafała Kijańczuka i to właśnie on znokautował Francuza.

Yann Kouadja – osiągnięcia

Na koncie Yanna Kouadja nie zabrakło pewnych osiągnięć i nie mówimy tutaj o świetnych walkach z jego udziałem. Yann Kouadja 27 lutego 2016 roku wygrał Mistrzostwa turniejowe na 100% Fight: Contenders 31. Do tego zajmuje dwudzieste siódme miejsce w rankingu 162 aktywnych zawodników wagi półciężkiej Europe Western Pro oraz czwarte miejsce w rankingu spośród 30 aktywnych zawodników wagi półciężkiej France Pro.

Yann Kouadja – bilans walk zawodowych

Jak do tej pory Yann Kouadja wziął udział w trzynastu zawodowych walkach MMA. Osiem razy odnotował zwycięstwo, z czego trzy razy wygrał przez TKO, trzy razy przez KO, a dwa razy przez poddanie. Na swoim koncie ma też cztery porażki.

Pseudonim: brak

Data i miejsce urodzenia: brak danych

Obywatelstwo: Francja

Wzrost: 184 cm

Masa ciała: 92.99 kg

Styl walki: MMA

Debiut: 2012 rok

Federacja: 100% Fight

Kategoria wagowa: półciężka

Klub: Atch Academy