XTB KSW 82: Hooi vs. Grzebyk – zapowiedź gali i karta walk

Majowa gala KSW odbędzie się w Studiu Telewizyjnym ATM w Warszawie, a na karcie walk znalazło się w sumie osiem pojedynków. Walką wieczoru będzie starcie holenderskiego zawodnika, Briana Hooia i byłego mistrza organizacji FEN, Andrzeja Grzebyka. Zwycięzca tej walki prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości będzie miał okazję powalczyć o pas mistrzowski kat. półśredniej. Gala XTB KSW 82: Hooi vs. Grzebyk odbędzie się już 13 maja.

Najważniejsze informacje o gali XTB KSW 82: Hooi vs. Grzebyk

Polscy sympatycy sportów walki z niecierpliwością oczekują już na czerwcową galę KSW, która odbędzie się na Stadionie Narodowym. Nie zabraknie na niej dużych nazwisk i emocjonujących pojedynków. Nieco w cieniu tej gali pozostaje majowa gala XTB KSW 82. Trzeba jednak przyznać, że i na tym evencie nie zabraknie ciekawych pojedynków. Poziom sportowy tego widowiska na pewno będzie stał na bardzo wysokim poziomie. Walką wieczoru na gali KSW 82 będzie pojedynek Briana Hooia i Andrzeja Grzebyka. Zwycięzcą tego starcia może liczyć w niedalekie przyszłości na pojedynek o pas mistrzowski w kategorii półśredniej. Na majowej gali zaprezentują się również m.in.: Sebastian Przybysz, Rafał Kijańczuk, Anita Bekus czy Maciej Kazieczko. Gala XTB KSW 82: Hooi vs. Grzebyk odbędzie się w Studiu Telewizyjnym ATM w Warszawie w sobotę 13 maja.

Karta walk na galę XTB KSW 82

Na galę KSW 82 zaplanowano osiem pojedynków, a zatem nieco mniej, niż zazwyczaj. Największe fajerwerki przygotowano oczywiście na czerwcową galę, która odbędzie się na Stadionie Narodowym. Trzeba jednak przyznać, że na gali XTB KSW 82 również nie zabraknie bardzo ciekawych zestawień. Tak prezentuje się pełna karta walk:

  • Brian Hooi vs. Andrzej Grzebyk
  • Sebastian Przybysz vs. Filip Macek
  • Bohdan Hnidko vs. Rafał Kijańczuk
  • Donovan Desmae vs. Raul Tutarauli
  • Maciej Kazieczko vs. Leo Brichta
  • Anita Bekus vs. Aleksandra Tonczewa
  • Gracjan Szadziński vs. Wilson Varela
  • Robert Maciejowski vs. Wiktor Zalewski
Czytaj również:  Wszystko na temat upadłej gali Royal Division
KSW 82

Analiza i zapowiedź walki Hooi vs. Grzebyk

Nowym mistrzem KSW w kat. półśredniej został Adrian Bartosiński, który na gali KSW 81 pokonał Artura Szczepaniaka. Brian Hooi i Andrzej Grzebyk zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce w rankingu zaraz za Szczepaniakiem. To oznacza, że zwycięzca tego pojedynku stanie się naturalnym pretendentem do walki mistrzowskiej. Grzebyk miał już okazję walczyć z Bartosińskim w lutym 2022 roku. Pojedynek ten wygrał Bartosiński poprzez efektowne poddanie w drugiej rundzie. Z kolei Brian Hooi przegrał w listopadzie 2022 roku z Arturem Szczepaniakiem. W tym zestawieniu ciężko wskazać jednoznacznego faworyta. Kursy bukmacherskie są niemal identyczne. Większość fanów typuje z delikatnym wskazaniem na Holendra. Grzebyk dysponuje jednak nieznacznie lepszymi warunkami fizycznymi.

KSW 82

Analiza i zapowiedź walki Bekus vs. Tonczewa

Jednym pojedynkiem kobiecym na gali XTB KSW 82 będzie starcie Anity Bekus z Aleksandrą Tonczewą. Bekus dołączyła do federacji KSW w 2021 roku. W swojej pierwszej walce pokonała Czeszkę, Magdalenę Šormovą. W maju 202 roku na gali KSW 70 pokonała włoską zawodniczkę, Robertę Zocco. Jej trzeci pojedynek dla KSW zakończył się porażką. Już w pierwszej rundzie efektownym poddaniem przez dźwignię na staw łokciowy popisała się Gruzinka, Sofiia Bagishvili. Tonczewa to 31-letnia zawodniczka z Bułgarii, która zadebiutuje w organizacji KSW. Ostatnie walki stoczyła w czeskiej federacji Oktagon. W styczniu 2023 roku pokonała Gruzinkę, która okazała się lepsza od Bekus. Zapowiada się zatem bardzo ciekawy pojedynek, w którym nieznaczną faworytką będzie Tonczewa.

KSW 82

Analiza i zapowiedź walki Przybysz vs. Macek

Sebastian Przybysz od marca 2021 do grudnia 2022 roku był mistrzem KSW w wadze koguciej. Na gali KSW 77 lepszy od Przybysza okazał się jednak Jakub Wikłacz. Wikłacz będzie bronił tytułu na czerwcowej gali, a jego rywalem będzie Warlleson Martins. Rywalem Przybysza na KSW 82 będzie natomiast czeski zawodnik, Filip Macek. To niezwykle doświadczony zawodnik z rekordem 27-17-1. Ostatnie lata Macek przewalczył w rodzimej organizacji Oktagon. Teraz spróbuje swoich sił w KSW i od razu zostaje rzucony na głęboką wodę. Zwycięzca tej walki na pewno będzie rozpatrywany w przyszłości jako kandydat do walki mistrzowskiej. Przybysz ma zatem szansę udowodnić, że zasługuje na rewanż. I to właśnie Polak jest zdecydowanym faworytem tego pojedynku.

Czytaj również:  Wszystko na temat gali Hype MMA

Gdzie będzie można oglądać galę XTB KSW 82 na żywo?

Gala XTB KSW 82 odbędzie się już 13 maja w Studiu Telewizyjnym ATM w Warszawie. Ciężko nie odnieść wrażenia, że organizatorzy skupiają się już przede wszystkim na kolejnym evencie, który odbędzie się w czerwcu na Stadionie Narodowym. Będzie to wielkie święto dla polskiego MMA. Na ten moment przed nami gala KSW 82, na której również nie zabraknie ciekawych pojedynków oferujących bardzo wysoki poziom sportowy. Galę na żywo będą mogły oglądać osoby posiadające wykupiony abonament na platformie internetowej Viaplay. Z kolei osoby przebywające za granicą będą mogły skorzystać również z platformy internetowej KSW TV.