Wyniki FEN 23 – Kto okazał się lepszy? Sprawdź zwycięzców gali!

FEN 23

Jak zakończyła się kolejna, gala FEN 23? Kto okazał się lepszy w kolejnej już edycji? Poznaj wyniki ze spotkania w Lubinie!

Wyniki FEN 23 – kto zgarnął tytuł 12.01.2019

Wyniki ostatniego starcia najlepszych fighterów mogliśmy poznać już sobotni wieczór 12 stycznia 2019 roku. Spotkanie zostało zaplanowane jak zawsze, na godzinę 18:00 w hali RCS w Lubinie. Podobnie, jak w poprzednich edycjach, widzowie, którym nie udało się kupić biletu na wydarzenie, mogli śledzić przebieg wszystkich walk na kanałach Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport Fight. A było co oglądać. Podczas 23 gali FEN do walki stanęło 20 zawodników, w tym 12 z karty głównej i 6 z karty głównej. Spotkanie zakończyła trzymająca w napięciu walka wieczoru, podczas której zmierzyli się Mateusz Rębecki i Daguira Imavova.

Emocje sięgały zenitu a liczne nokauty i poddania sprawiły, że kibice niemal oszaleli z wrażenia. Stawką w walkach z dnia 12 stycznia 2019 roku był pas mistrzowski federacji Fight Excliusive Night, o który zawalczyli Mateusz Rębecki z Daguirem Imavovem i Łukasz Pławecki z Dominikiem Zadorą.

Karta walki na galę FEN 23 z dnia 12 stycznia 2019 roku wyglądała następująco:

 • Mateusz Rębecki vs. Daguir Imavov – 70 kg,
 • Marcin Zontek vs. Maecin Sianos – 120 kg,
 • Łukasz Pławecki vs. Dominik Zadora – 77 kg w formule K-1,
 • Tymoteusz Łopaczyk vs. Szynom Dusza – 77 kg,
 • Wojciech Wierzbicki vs. Paweł Obozny – 77 kg w formule K-1,
 • Eliasz Jankowsi vs. Hubert Dylewski – 67 kg w formule K-1,
 • Łukasz Charzewski vs. Adam Brzezowski – 70 kg,
 • Łukasz Kaczmarczyk vs. Robert Ratajewski – 70 kg w formule K-1,
 • Bartosz Hassa vs. Mariusz Lach – 61 kg w formule K-1,
 • Kamil Kraska vs. Mateusz Janur – 77 kg.
Czytaj również:  High League 1 karta walk i wyniki

Wyniki walki wieczoru – FEN 23

Walka wieczoru niezaprzeczalnie należała do Mateusza Rębeckiego. Nikogo nie powinno to dziwić. W końcu Polak miał za zadanie obronić pas mistrzowski, dlatego musiał dać z siebie naprawdę wszystko. Zaskakujące mogło się okazać jedynie tempo rozegrania pojedynku. Rębecki pokonał swojego rywala już w pierwszej rundzie. Imavov nie był w stanie poradzić sobie z zadawanymi ciosami i tym samym musiał odklepać poddanie.

Nie da się przy tym ukryć, że Mateusz Rębecki wykazuje się naprawdę doskonałą formą. Fighter już drugi raz obronił pas mistrzowski federacji Exclusive Fight Night, a co więcej zgarnął już szóste zwycięstwo w FEN.

Walki o pas mistrzowski federacji – FEN 23 wyniki

Walki o pas zawsze stanowią prawdziwe widowisko. Broniący starają się za wszelką cenę utrzymać tytuł najlepszego fightera federacji w danej kategorii wagowej, z kolei pretendenci starają się za wszelką cenę zgarnąć nowy, jakże ważny tytuł mistrza. Podczas FEN 23 w Lubinie mogliśmy oglądać zmagania dwóch par zawodników. W pierwszej tytuł najlepszego wojownika niezmiennie należy do Mateusza Rębeckiego. Zawodnik dał prawdziwy popis swoich umiejętności, zaganiając bezradnego Imavova do narożnika i tym samym utrzymując swój tytuł.

W kolejnej walce o pas mistrzowski spotkali się Dominik Zadora z Łukaszem Pławeckim. Walka w pierwszej fazie była naprawdę wyrównana. Przewagę zauważyć mogliśmy już w kolejnych rundacy, by ostatecznie podczas trzeciego podejścia Zadora pokonał swojego rywala nokautem technicznym. Tym samym został on nowym mistrzem Fight Exclusive Night w formule K-1 w wadze do 77 kg.

Pełne wyniki FEN 23

Walki jakie przygotowała nam federacja na 12 stycznia 2019 były naprawdę imponujące. Wszyscy zawodnicy dali popis prawdziwej formy i niezwykłej techniki. A jak prezentowały się pełne wyniki?

Walka wieczoru:

 • starcie w wadze do 70 kg w formule MMA – Mateusz Rębecki pokonał Daguira Imavova w pierwszej rundzie przez poddanie.
Czytaj również:  FAME MMA 2 karta walk i wyniki

Pełne wyniki pozostałych walki podczas FEN 23:

 • starcie w wadze do 61 kg w formule K-1 Mariusz Lach pokonał Bartosza Hassę na punkty, przez jednogłośną decyzję sędziów,
 • starcie w wadze do 77 kg w formule MMA – Kamil Kraska pokonał Szymona Szarpaka w pierwszej rundzie, przez poddanie, Szarpaka nie wyswobodził się z duszenia zza pleców,
 • starcie w wadze do 70 kg w formule K-1 – Łukasz Kaczmarczyk pokonał Roberta Rajewskiego na punkty, przez jednogłośną decyzję sędziów.
 • starcie w wadze do 120 kg w formule MMA – Marcin Sianos pokonał Marcina Zontaka w pierwszej rundzie, przez nokaut,
 • starcie w wadze do 77 kg w formula K-1 – Dominik Zadora pokonał Łukasza Pławeckiego w trzeciej rundzie, przez nokaut techniczny,
 • starcie w wadzie do 77 kg w formule MMA – Szymon Dusza pokonał Tymoteusza Łopaczyka w pierwszej rundzie, przez nokaut techniczny,
 • starcie w wadze do 77 kg w formule K-1 – Wojciech Wierzbicki pokonał Pawła Oboznego w drugiej rundzie, przez nokaut techniczny,
 • starcie w wadze do 67 kg w formule K-1 – Eliasz Jankowski pokonał Huberta Dylewskiego na punkty, przez jednogłośną decyzję sędziów,
 • starcie w wadze do 70 kg w formule MMA – Łukasz Charzewskie pokonał Charzewski pokonał Łukasza Bieńka w trzeciej rundzie przez poddanie, Bieńka nie poradził sobie z chwytem anakonda.