Wszystko na temat gali Wotore

Wotore to stosunkowo nowa na rynku organizacja promująca sztuki walki bez zabezpieczeń, w których zawodnicy mogą mierzyć się ze sobą, wykorzystując różnorodne techniki walki. Jak sami informują na swojej stronie internetowej, gwarantują nową jakość w świecie sportów walki, którą gwarantują połączenie wszechstronnych stylów i technik wali w wariancie na gołe pięści, z dopracowaną na ostatni guzik, klimatyczną oprawą. Chcesz dowiedzieć się więcej o tych spektakularnych wydarzeniach? Koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

WOTORE – na czym polega?

Gale organizowane przez WOTORE podbiły serca kibiców dzięki wprowadzeniu ciekawych rozwiązań. Zawodnicy, stają do walki bez sztywno określonych przedziałów wagowych. To znaczy, że na co dzień zawodnik z wagi ciężkiej może się zmierzyć z zawodnikiem znacznie lżejszym od siebie. Całe spotkania inspirowane są walkami gladiatorów, a także scenami z kultowych filmów, jak m.in. Fight Club.

Tym co charakteryzuje walki WOTORE jest to, że zawodnicy stają do walki bez rękawic ani innych osłon na ręce – walki odbywają się na gołe pięści. Takie rozwiązanie sprawia, że pojedynki zmieniają się w zapierające dech w piersiach widowisko, które cechuje wysoka dynamika i nieprzewidywalność.

Zawodnicy decydujący się na udział w gali WOTORE mogą liczyć na zupełnie nowe doznania. Początkujący zawodnicy mogą się pokazać szerszej publiczności, otwierając sobie tym samym ścieżkę do dalszego rozwoju kariery. Z kolei zawodowi fighterzy mogą sprawdzić, czy ich dotychczasowe doświadczenie pozwoli im na zdobywanie kolejnych tytułów w nowych kategoriach rozgrywek.

Co ciekawe WOTORE to pierwsza w naszym kraju organizacja, która zdecydowała się na prowadzenie walk na gołe pięści. W ten sposób przetarli szlaki pozostałym federacjom. Ich odwaga w organizacji tego typu widowiska sprawiła, że walki na gołe pięści na dobre zagościły na polskiej arenie walki.

Czytaj również:  Zapowiedź UFC Vegas 63: Kattar vs. Allen
WOTORE

Gale WOTORE – stały wzrost popularności

Pierwsza gala WOTORE odbyła się w styczniu 2020 r. w Karowickim Muzeum Hutnictwa Cynku – Walcowni. Tym co zwróciło szczególną uwagę zarówno zawodników, jak i fanów był surowy klimat miejsca, który bez wątpienia nadał całemu wydarzeniu dodatkowego charakteru. Wokół ringu zgromadziło się około 300 osób, które mogły z bliska oglądać to niecodzienne wydarzenie. Podczas pierwszego spotkania do walki stanęło aż ośmiu zawodników, którzy na co dzień walczyli w takich dyscyplinach jak MMA, K-1, boks, ju-jitsu czy w walkach ulicznych. W pierwszych starciach najlepszy okazał się Marek Samociuk, który zgarnął 50 000 złotych.

Wysokie zainteresowanie, jakie wzbudziła pierwsza gala WOTORE sprawiła, że na drugą nie trzeba było długo czekać. Druga edycja odbyła się 23 maja 2020 r. już w trakcie trwania pandemii. To sprawiło, że WOTORE jako pierwsze zdecydowało się na zorganizowanie eventu bez udziału publiczności, zmniejszając tym samym ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Druga edycja WOTORE zadbała o to, by utrzymać dotychczasowy poziom i tym samym pozwoliła widzom obejrzeć pierwsze w historii kraju, walki na gołe pięści w wykonaniu kobiet. W tej historycznej walce zwycięstwo przypadło Klaudii Sygule. Dodatkowo podczas drugiej edycji turnieju triumfowali Michał „Wampir” Pasternak – zawodnik MMA oraz Cezary Oleksiejczuk i po raz kolejny Marek Samociuk.

Trzecia gala wzbudziła zainteresowanie również na arenie międzynarodowej, sprawiając, że do rywalizacji zgłosiło się wielu zawodników spoza Polski. Choć do gali zakwalifikowani zostali pochodzący z Włoch Luca Begers, Francuz Malik Merad, a także mistrz świata w Muay Thai – Beishebek Ululu, to ostatecznie nie mogli wziąć udziału w walkach, w związku z ograniczeniami w przemieszczaniu się, wywołanymi pandemią Covid-19. Jednak nie wszyscy zagraniczni zawodnicy musieli zrezygnować z udziału w gali. Tym, który miał szansę zawalczyć był pochodzący ze Stanów Zjednoczonych Eric Olsen. Co ciekawe, trzecia edycja WOTORE przyniosła aż 4 SuperFight’y podczas których do walki stanęli popularni zawodnicy, a także uczestnicy dobrze znani z poprzednich edycji.

Czytaj również:  One Championship MMA – najważniejsze informacje o gali MMA

Po zakończeniu trzeciej edycji nastała długa cisza. Fani WOTORE długo wyczekiwali informacji o nowych galach i po półtora roku w końcu się doczekali. Czwarta gala odbyła się w styczniu 2022 roku, odbijając się szerokim echem w mediach. Tym co zwróciło szczególną uwagę była udoskonalona formuła walki, rebranding oraz znane z Karate Combat areny. Wszystkie te zmiany sprawiły, że już wcześniej trzymające poziom gale WOTORE wzniosły się na wyżyny, zapewniają spektakularne widowisko.

Piąta edycja WOTORE odbyła się w kwietniu 2022 roku, w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Bohaterami tego wieczoru bez wątpienia byli Marcin „Polski Zombie” Wrzosek i Vaso „Psychopata” Bakocevic. Podczas walki Polak pokonał swojego rywala przez TKO w pierwszej rundzie.

WOTORE

Kiedy kolejna gala?

Z oficjalnych informacji wynika, że kolejna gala WOTORE 6 odbędzie się 21 października 2022 roku w Starej Fabryce Papieru w Konstancinie-Jeziorna. Podczas tego wydarzenia zawalczą między sobą Raul Joshua Stir i Bartosz „Ufol” Kwiatkowski.