Wszystko na temat gali Prime Time Wrestling

Prime Time Wrestling to bez wątpienia innowacyjny projekt na polskim rynku, próbujący zainteresować szerszą publikę wrestlingiem, sportem, który cieszy się ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych. Założyciel tej federacji, Arkadiusz Pawłowski, ma wielkie plany, ale przed nim bardzo trudne zadanie. Wrestling to wyjątkowa forma show, która w Polsce wciąż cieszy się znikomym zainteresowaniem. Czy zakrojony na szeroką salkę projekt ma szanse wzbudzić wrestling-manię? Sprawdźmy, czym właściwie jest gala Prime Time Wrestling.

Czym właściwie jest wrestling?

Zacznijmy od tego, czym właściwie jest wrestling. W wolnym tłumaczeniu możemy posłużyć się nazwą zapasów zawodowych. Jest to połączenie sportu i spektaklu, w którym zawodnicy walczą między sobą na podstawie wcześniej przygotowanego scenariusza. Nie oznacza to jednak, że wszystko co, co widzimy na ringu jest udawane. Wręcz przeciwnie. Wrestling wprowadza wiele widowiskowych technik, których nie zobaczymy nigdzie indziej. Chociaż każda walka jest reżyserowana, sport ten nie należy do bezpiecznych. W przeszłości zdarzały się nawet wypadki śmiertelne.

Zawodnicy w ringu mogą improwizować. Z góry zaplanowane są jedynie kluczowe sceny oraz wynik pojedynku. Celem jest stworzenie show, które zelektryzuje widownię. Organizowane są również walki drużynowe, w których zawodnicy mogą zmieniać się teamami w trakcie walki. Powszechnym zjawiskiem jest także wykorzystywanie elementów otoczenia, np. krzeseł. Czasem, w sam spektakl włączani są także widzowie, którym oczywiście nie grozi niebezpieczeństwo. Największą i najsłynniejszą organizacją wrestlingu jest amerykańska firma World Wrestling Entertainment.

Co wiemy o Kinguin Prime Time Wrestling?

Prime Time Wrestling to gala założona przez Arkadiusza „Pana” Pawłowskiego. Pawłowski jest artystą kabaretowym, ale od lat włącza się także w liczne inicjatywy sportowe. Przez długi okres czasu był konferansjerem Fame MMA. Pawłowski doszedł do wniosku, że Polacy są gotowi na profesjonalny wrestling. W ostatnich latach w naszym kraju pojawiło się kilka gal freak fight show, które przede wszystkim mają wzbudzać duże emocje, podczas gdy poziom sportowy schodzi na drugi plan. Federacja została założona w 2021 roku i zorganizowała jak dotąd dwie gale.

Prime Time Wrestling to coś więcej, aniżeli tylko projekt rozrywkowy. Warto zauważyć, że prowadzona jest również akademia, do której mogą dołączać adepci, którzy chcą rozpocząć karierę profesjonalnego wrestlera w naszym kraju. Trenerem jest tutaj legendarny zawodnik Joe E. Legend, co samo w sobie zapowiada naprawdę duże emocje. Każdy może zgłosić swój akces, aby zostać zawodnikiem, sędzią, konferansjerem lub partnerem gali. W rozwój gali zaangażowała się platforma internetowa Kinguin, która umożliwia kupowanie elektronicznych kluczy gier komputerowych.

Czytaj również:  Bellator – najważniejsze informacje o gali MMA

Na jakich zasadach walczą zawodnicy PTW?

Wrestling nieprzypadkowo jest nazywany „wolną amerykanką”. Tak naprawdę, zasad mamy tu kilka. Zawodnicy muszą przestrzegać wcześniej ułożonego scenariusza, który obejmuje kluczowe momenty walki, a także sam wynik. W trakcie, zawodnicy mogą improwizować i korzystać z różnych technik walki, ale pamiętajmy, że wrestling to przede wszystkim widowisko, w którym zawodnicy nie dążą do tego, aby zrobić sobie krzywdę. Niemniej jednak, w przeszłości dochodziło do wypadków śmiertelnych związanych z nieprawidłowym zastosowaniem techniki. W wrestlingu stawia się bowiem na bardzo widowiskowe techniki, których nie stosuje się w innych sportach walki. Najwięksi wrestlerzy mają nawet swoje firmowe „finishery”, czyli sposoby kończenia przeciwnika.

Oglądając galę Prime Time Wrestling warto zatem pamiętać o kilku kwestiach: jest to spektakl, a wynik każdej walki jest z góry ustalony. Zawodnicy często improwizują oraz sięgają po różne techniki walki, ale w dużej mierze jest to udawane, tak, aby nie zrobić krzywdy przeciwnikowi. W ringu znajduje się także sędzia, który nierzadko bierze aktywny udział w widowisku i może nawet włączyć się do walki. Warto także pamiętać o tym, że zawodnicy zwykle nie wychodzą ze swoich ról przed i po walce.

Gale Prime Time Wrestling zorganizowane do tej pory

Pierwsza gala Prime Time Wrestling została zorganizowana 9 października 2021 roku w Hali MORiS w Chorzowie. Jej poziom? No cóż, od strony organizacyjnej nie można mieć zarzutu, było to dobrze i ciekawie zorganizowane widowisko. Od strony sportowej bywało różnie. Zawodnicy którzy występowali po raz pierwszy na pewno byli stremowani, a zatem ich rola w ringu wypadała momentami bardzo sztucznie. Na gali pojawiło się jednak kilku profesjonalnych wrestlerów, takich jak: Robert Star, Peter Pannache, Marius Al.-Ani, Johnny Storm czy Joe E. Legend.

Druga edycja wydarzenia miała miejsce 19 lutego. Także na drugiej odsłonie nie zabrakło światowych gwiazd wrestlingu, takich jak: Santigo Marella, Matt Sydal czy Nick Aldis. Atrakcją wieczoru był pojedynek o pas Niemieckiej Federacji Wrestlingu pomiędzy Axelem Tischerem i Badem Bones’em. Tischer obronił należący do niego pas. Poziom sportowy widowiska stał już na bardzo wysokim poziomie. Był to naprawdę dobry wrestling, który momentami budził bardzo żywiołowe reakcje ze strony widzów, którzy nawet mieli swoich idoli, jak i antagonistów. To wielki sukces zawodników, którzy mają grać określone role i wzbudzać określone reakcje.

Czytaj również:  Fame MMA 15 – zapowiedź kolejnej gali

Kiedy odbędzie się Prime Time Wrestling 3?

Na ten moment nie mamy informacji o dacie trzeciej gali Prime Time Wrestling. Biorąc jednak pod uwagę, że dwie pierwsze edycje dzieliło ponad pięć miesięcy, możemy zakładać, że najbliższa gala odbędzie się w przeciągu najbliższego pół roku. Gala wciąż cieszy się umiarkowanym zainteresowaniem, ale jest to zrozumiałe, wrestling to sport, który w Polsce nie ma większych tradycji, choć z naszego kraju wywodzi się kilku zawodników znanych na całym świecie. Trzeba przyznać, że organizacja Prime Time Wrestling założona przez Arkadiusza Pawłowskiego jest na dobrej drodze do wypromowania pro wrestlingu w naszym kraju. Liczymy, że kolejne gale pozwolą się narodzić postaciom, które będą słynne na całym świecie.

Czy każdy może dołączyć do Prime Time Wrestling?

Jak najbardziej, Prime Time Wrestling to nie tylko federacja, która zajmuje się organizacją walk, ale również akademia, do której może zgłosić się każdy. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na oficjalnej stronie internetowej projektu. Można zgłosić się jako zawodnik, sędzia, komentator, konferansjer czy po prostu partner, który chce wziąć udział w rozwoju tego projektu. Zainteresowanie wbrew pozorom jest całkiem spore. Część zawodników chce rozpocząć karierę profesjonalnego wrestlera, podczas gdy inni dążą do tego, aby zyskać zainteresowanie ze strony fanów oraz intratny kontrakt w jednej z organizacji freak fight show.

Co decyduje o wygranej na gali Prime Time Wrestling?

Wiele osób wciąż nie rozumie do końca idei wrestlingu. W końcu z jednej strony mówi się o tym, że jest to sport udawany, podczas gdy z drugiej mamy pasy mistrzowskie, a sami zawodnicy bardzo serio traktują pojedynki na konferencjach i w trakcie wywiadów. To jeden z atutów dobrego wrestlera, który nigdy nie wychodzi z roli w trakcie spotkań medialnych i zawsze stara się grać stworzoną sobie rolę. Część wrestlerów stara się być pozytywnymi bohaterami, ale mamy także zawodników, którzy doskonale radzą sobie w roli antagonistów, celowo wzbudzając pewną niechęć ze strony fanów.

O zwycięstwie na Prime Time Wrestling decyduje scenariusz układany przez twórców. Tak, wynik walki jest z góry znany, a na ringu obserwujemy spektakl, którego kluczowe fragmenty są zaplanowane. Zawodnicy mają jednak umiejętności w sportach walki, co często udowadniają w trakcie improwizacji. Osoby planujące obstawianie zakładów bukmacherskich na Prime Time Wrestling muszą pamiętać, że jest to show, w którym wyniki bywają zaskakujące. A zatem, jest to propozycja jedynie dla tych typerów, którzy pragną zafundować sobie większe emocje w trakcie oglądania walk.

Czytaj również:  Wszystko na temat High League

Gdzie można oglądać gale Prime Time Wrestling?

Nowy projekt spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem i otrzymał nawet spore wsparcie ze strony mediów. Wydarzenia są transmitowane za darmo w wielu serwisach, w tym również w TVP Sport oraz na Youtubie, dzięki czemu, każdy może oglądać Prime Time Wrestling całkowicie za darmo. Płatne są jedynie wejściówki na trybuny, ale ceny są bardzo umiarkowane. Najtańsze bilety na Kinguin Prime Time Wrestling 2 były dostępne za 30 złotych. Tak duże wsparcie ze strony mediów sprawia, że projekt ma realne szanse na to, aby dotrzeć z ideą wrestlingu do szerszego grona fanów.

Czy można obstawiać zakłady na Prime Time Wrestling?

Jak najbardziej, wrestling to jedna z dyscyplin, która znajduje się w ofercie niektórych legalnych bukmacherów. Gracze muszą jednak pamiętać o tym, że wyniki gali są w dużej mierze losowe. Owszem, osoby dysponujące szerszą wiedzą na temat zawodników są w stanie „czytać w myślach” organizatorów piszących scenariusze walk, jednak wrestling często ma zaskakiwać, a co za tym idzie, wszelkie analizy nie mają tu większego sensu. Obstawianie zakładów na Prime Time Wrestling jest polecane tym osobom, które chcą cieszyć się większymi emocjami w trakcie oglądania walk, a jednocześnie chcą mieć szanse na zdobycie dodatkowej gotówki.

Gdzie można obstawiać zakłady na Prime Time Wrestling?

Nie wszyscy legalni bukmacherzy posiadają w swojej ofercie zakłady na Prime Time Wrestling. Standardem nie są nawet zakłady na WWE, czyli największą na świecie organizację ze Stanów Zjednoczonych. Powód jest prozaiczny – wyniki są z góry ustalone, a bukmacherzy ich nie znają, co sprawia, że mają trudności z ustalaniem kursów bukmacherskich. Niemniej jednak, w ofercie niektórych bukmacherów można znaleźć ofertę na Prime Time Wrestling, choć ogranicza się ona jedynie do zakładów na zwycięzcę walki. Niewykluczone jednak, że wraz z rozwojem tego projektu w Polsce, rozwinięta zostanie także oferta zakładów bukmacherskich na wrestling.