Wszystko na temat gali Hype MMA

Hype MMA to projekt stworzony przez włodarzy Fame MMA. W zamyśle ma się odbyć pięć gal eliminacyjnych oraz jedna gala finałowa. Będą w nich występować znani influencerzy oraz twórcy internetowi, a główną nagrodą będzie kontrakt z Fame MMA na pięć walk. Gale Hype MMA ma wyróżniać także ciekawa arena zmagań, która będzie sprzyjać nieszablonowym walkom. Jak dotąd odbyła się tylko jedna gala Hype MMA. Na jakich zasadach toczone są tutaj walki? Kiedy można spodziewać się drugiej edycji projektu?

Co to jest Hype MMA?

Gala Hype MMA to projekt włodarzy Fame MMA, którzy postanowili stworzyć przestrzeń dla mniej znanych twórców i dać im szanse na zaistnienie. O ile w Fame MMA walczą zawodnicy, których na co dzień obserwują setki tysięcy, a nawet miliony fanów, o tyle w Hype MMA mają występować zawodnicy, którzy na swoich social media mają kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy fanów. Hype MMA ma się odbywać w formule turnieju złożonego z sześciu gal – jednej eliminacyjnej oraz jednej finałowej. Na każdej gali ma być realizowany jeden super fight, w którym wystąpią gwiazdy Fame MMA.

Każda gala ma wyłonić 6 zwycięzców, którzy będą mieli szanse dostać się do gali finałowej. Spośród wszystkich 30 zwycięzców wyłoniona zostanie ósemka zawodników prezentujących najwyższy poziom, ale również ciekawy styl walki. Głosować będą widzowie (50%), włodarze (35%), a także zawodnicy Fame MMA (15%). Ośmiu zwycięzców wybranych na drodze głosowania weźmie udział w gali finałowej. Najpierw zorganizowane zostaną półfinały, a następnie dwa finały. Dwóch zwycięzców otrzyma kontrakt do Fame MMA na pięć walk. Wylosowanych zostanie także dwóch „szczęśliwych przegranych”, którzy otrzymają angaż na jedną walkę.

Hype MMA a Fame MMA

Hype MMA nie jest osobną federacją, ale projektem organizowanym przez federację Fame MMA i jej włodarzy. Celem jest danie szansy mniej znanym twórcom oraz influencerom wypłynięcia na szerokie wody. Oficjalna nazwa wydarzenia to HYPE powered by FAME. Przypomnijmy, że główną nagrodą tego turnieju będzie kontrakt w FAME MMA. Zwycięzcy walk finałowych mogą liczyć na kontrakt na pięć walk, natomiast szczęśliwi przegrani zostaną zakontraktowani na jedną walkę.

Na jakich zasadach toczą się walki Hype MMA?

Hype MMA ma być przede wszystkim widowiskiem, a zatem reguły zostaną nieco zmienione. Walki mają trwać trzy rundy po dwie minuty. Walka będzie toczyć się na specjalnej arenie tematycznej, a z każdą galą arena ta ma być nieco inna. Chodzi o to, aby zagwarantować widzom wielkie emocje, a także stworzyć zawodnikom możliwość do zaprezentowania widowiskowych stylów walki. Po każdej gali włodarze przyznają premie zawodnikom, którzy zaprezentują najciekawsze zakończenie walki.

Czytaj również:  High League 3 – zapowiedź najbliższej gali

Walki będą się toczyć w formule MMA, a zatem dopuszczalne będą uderzenia pięściami i kolanami, kopnięcia, klincz, obalanie przeciwnika do parteru, ciosy w parterze, a także techniki kończące w postaci różnych dźwigni oraz duszenia. Pamiętajmy jednak, że Hype MMA to wydarzenie organizowane na zasadach freak fight show, co oznacza, że każdy pojedynek może rządzić się swoimi prawami, a włodarze mogą zmienić niektóre zasady wraz z kolejnymi galami. Jest to pewne utrudnienie dla typerów, jako iż przebieg walk będzie bardziej nieprzewidywalny.

Kto będzie walczyć na galach Hype MMA?

Projekt Hype powered by Fame jest skierowany do twórców internetowych oraz influencerów, którzy na ten moment nie mogą pochwalić się takimi zasięgami, jak gwiazdy Fame MMA. Tam walczą osoby, które na co dzień obserwują setki tysięcy lub miliony fanów. Tymczasem w Hype MMA w zupełności wystarczy kilka lub kilka tysięcy obserwujących. Każdy ma możliwość wypełnienia formularza i zgłoszenia chęci wzięcia udziału w projekcie. Włodarze wybiorą najciekawsze kandydatury. Aby zapewnić większy poziom emocji widzom, na każdej gali Hype MMA ma się również odbyć jeden super fight, czyli walka, w której zmierzą się gwiazdy Fame MMA.

Hype MMA 1 – show ze sportami walki w tle

Pierwsza gala Hype MMA odbyła się 17 kwietnia 2021 roku. Od razu mogliśmy przekonać się o tym, że nowy projekt ma być przede wszystkim ukierunkowany na widowisko. Arena z pochyłymi, stromymi ścianami sprzyjała akrobacjom oraz urozmaicała rywalizację w parterze. Zawodnicy nie mieli także możliwości łapania równowagi poprzez oparcie się plecami o siatkę oktagonu. W tle przewijała się fantastyczna sceneria, natomiast galę prowadzić Sylwester Wardęga w stroju druida. W trakcie Hype MMA 1 odbyło się 7 walk: sześć walk w ramach turnieju oraz jeden super fight.

Trzeba przyznać, że widzowie tego dnia nie mieli okazji do dłuższego podziwiania zawodników w akcji, ponieważ wszystkie walki kończyły się w pierwszej rundzie, a niektóre trwały poniżej minuty. Rekord pobił natomiast Mariusz „Hejter” Słoński, który w superfighcie mierzył się przeciwko Marcinowi „Rafonixowi” Krasuckiemu. Słoński znokautował swojego rywala w zaledwie siedem sekund. Zwycięzcami walk, którzy będą mieli szanse załapać się do gali finałowej okazali się: Paweł „Pavlloo” Szwed, Patryk „Taksi ZRT” Malinowski, Mateusz „Zakrzew” Zakrzewski, Damian „Kalbar” Kalbarczyk, Jakub „Kuba Trenuje” Droździel oraz Oskar „Blecki” Lesiak.

Czytaj również:  Zapowiedź walki Błachowicz vs. Rakić

Kiedy odbędzie się Hype MMA 2?

No cóż, na ten moment ciężko nie odnieść wrażenia, że projekt Hype MMA skończył się, zanim zdołał się porządnie rozkręcić. Przypomnijmy, że zamysłem było zorganizowanie sześciu gal i wyłonienie dwóch zwycięzców, którzy zostaną zakontraktowani na Fame MMA. Pierwotnie, z wypowiedzi włodarzy wynikało, że gale mają odbywać się mniej więcej co dwa miesiące. Tymczasem, pierwsza gala Hype MMA odbyła się 17 kwietnia 2021 roku i słuch po niej zaginął. Głosu oficjalnie nie zabrali włodarze, którzy wciąż nie oświadczyli, że jest to definitywny koniec projektu. Skoro jednak minął już rok i wciąż nie mamy żadnych informacji lub doniesień o tym, że organizatorzy planują Hype MMA 2, można się domyślać, że projekt nie wypadł korzystnie od strony marketingowej i włodarze doszli do wniosku, że po prostu nie ma sensu go kontynuować.

Gdzie można oglądać Hype MMA?

Podobnie jak w przypadku Fame MMA, gale Hype MMA będą transmitowane w systemie Pay Per View. Fani będą musieli wykupić dostęp na oficjalnej stronie internetowej projektu: hypemma.tv. Biorąc pod uwagę, że na gali Hype MMA będą walczyć mniej znani twórcy, tańsze będą również PPV. W przypadku pierwszej gali, fani musieli zapłacić 10,99 zł za podstawowy pakiet. Nieco droższy był natomiast pakiet obejmujący materiały dodatkowe. W trakcie Hype MMA można oczekiwać także wywiadów z gwiazdami Fame MMA na temat ich przyszłych pojedynków, a zatem nie zabraknie atrakcji. Jednocześnie, osoby, które wykupiły PPV na Fame MMA 9 lub Fame MMA 10, dostęp do pierwszej gali Hype MMA otrzymali za darmo, w prezencie od organizacji.

Jakie zakłady na Hype MMA można obstawiać?

Gracze będą również mieli możliwość typowania zakładów bukmacherskich na Hype MMA. Nie będzie to jednak proste zadanie, biorąc pod uwagę, że w oktagonie prezentować się będą zawodnicy nieznani szerszej publiczności. Niemniej jednak, w sieci bez trudu znajdziemy informacje na temat większości z nich, a na ich profilach społecznościowych często można znaleźć informacje o ewentualnych doświadczeniach ze sportami walki. Część uczestników jest mocno związana ze sportem, są wśród nich także osoby zarabiające jako trenerzy personalni.

Zakłady na Hype MMA w dużej mierze będą przypominać zakłady na inne sporty walki. A zatem, gracze będą mieli możliwość wytypowania zwycięzcy walki, wskazania czasu trwania pojedynku, a także obstawienia, a jaki sposób zakończy się pojedynek: nokaut, poddanie, decyzja sędziów. Warto zapoznać się z obszerną ofertą zakładów bukmacherskich, ponieważ czasem szczegółowe zakłady oferują lepsze warunki, aniżeli zakłady na zwycięzcę walki. Być może niektórzy bukmacherzy zaoferują swoim klientom także zakłady na żywo, które umożliwią większe emocje w trakcie oglądania widowiska. Biorąc jednak pod uwagę, że wszystkie walki na Hype MMA 1 kończyły się przed czasem, zakłady live nie dały graczom szerszego pola manewru.

Czytaj również:  FEN 41 – najważniejsze informacje na temat nadchodzącej gali

Jakie czynniki wziąć pod uwagę typując Hype MMA?

Hype MMA to projekt bazujący na freak fight show. W oktagonie mierzyć się będą influencerzy, którzy nie są profesjonalnymi zawodnikami. Niemniej jednak, poziom może być naprawdę wysoki, ponieważ do projektu mogą zgłaszać się także osoby, które trenują sporty walki. Obstawianie Hype MMA nie będzie zadaniem łatwym, jednak biorąc pod uwagę kluczowe czynniki wpływające na szanse obu zawodników można z większą pewnością wskazać prawdopodobniejszy wynik.

W trakcie analizy na pewno warto uwzględnić warunki fizyczne, gdyż to one w sportach walki odgrywają kluczową rolę. Zawodnicy wyżsi i ciężsi będą mieli naturalną przewagę. Dużym udogodnieniem mogą być również analizy i typy dostępne w sieci. Będzie tam można znaleźć więcej informacji na temat uczestników. Jeśli okaże się, że są oni w jakiś sposób związani ze sportami walki, ich notowania automatycznie pójdą w górę. Przy obstawianiu zakładów na Hype MMA warto jednak kierować się przede wszystkim większymi emocjami w trakcie oglądania.

Gdzie obstawiać zakłady na Hype MMA?

Legalni bukmacherzy posiadają w swojej ofercie nie tylko zakłady na profesjonalne sporty walki, ale również na walki freak fight show, takie jak Fame MMA oraz Hype MMA. Dzięki temu, gracze na pewno będą mieli możliwość obstawiania zakładów na nowy projekt włodarzy Fame. Warto zatem rozejrzeć się za najlepszą ofertą, jako iż kursy bukmacherskie mają tu kluczowe znaczenie dla opłacalności kuponu. Kolejnym ważnym czynnikiem są bonusy i promocje bukmacherskie, które pozwalają zdobyć dodatkowe środki i obstawić zakłady na jeszcze korzystniejszych warunkach. Obstawianie Hype MMA zapewni większe emocje w trakcie oglądania gali, a jednocześnie da graczom szanse na zdobycie dodatkowej gotówki. Prawidłowe typowanie wyników walk nie będzie jednak proste, biorąc pod uwagę, że na Hype MMA występować będą mniej znani twórcy i influencerzy.