Wszystko na temat gali Elite Fighters

Elite Fighters to stosunkowo nowa federacja zajmująca się organizacją walk freakfightoweych na rynki polskim. Mimo swojego niedawnego debiutu już zyskała wierne grono oglądających, a także całe rzesze zapalonych typerów, którzy chętnie stawiają zakłady na pojedynki organizowane przez federację. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym dokładniej jest federacja Elite Fighters, kto stoi za jej utworzeniem, a także kto bierze udział w galach, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Elite Fighters – podstawowe informacje

Federacja Elite Fighters to kolejna na polskiej scenie walki organizacja, która zaobserwowała wyraźny wzrost zainteresowania walkami o charakterze freakfight. Dążąc do zapewnienia sobie możliwie jak najwyższej oglądalności Elite Fighters do udziału w swoich walkach zaprasza wyłącznie osoby znane ze świata mediów, w tym mediów społecznościowych. Można więc spodziewać się, że na ringu spotkają się ze sobą różnorodni celebryci, w tym youtuberzy, tiktokerzy czy instagramerzy. Mówiąc krótko, wszystkie te osoby, które są z czegoś znane.

Patrząc na ogólną formułę federacji, nie trudno zauważyć, że dołączyła ona do takich wydarzeń jak MMA-VIP, FAME MMA czy High League. O tym, czy gale Elite Fighters będą trzymały tak samo wysoki poziom mogliśmy się już wielokrotnie przekonać, ponieważ obecnie federacja szykuje się do czwartej już edycji.

Podczas pierwszej edycji Elite Fighters mogliśmy zobaczyć starcia opierające się o walki MMA, jednak z udziałem znanych ludzi i w zdecydowanie ciekawszej formule. Organizator przygotował spotkania w formie 3 na 1 czy walka po walce.

Włodarze Elite Fighters

Co ciekawe, Elite Fighters do ostatnich chwil trzymało w tajemnicy informację, kto stoi za rozwojem tego projektu. Nazwisko głównego włodarza poznaliśmy dopiero podczas startu pierwszej gali. Wówczas Mirosław Barszowski przedstawił się jako prezes federacji. Każdy, kto choć minimalnie interesuje się sztukami walki wie, że mężczyzna te jest od lat kojarzony z walką. To on odpowiadał za organizację takich gal jak Only1 czy niezwykle popularna gala WOTORE. Również sam Barszowski aktywnie trenuje sporty walki, a szczególnie chętnie trenuje te w odmianie azjatyckiej.

Czytaj również:  Wszystko na temat gali MMA VIP

Wspominając o Barszowskim nie można pominąć faktu, że mężczyzna ten ma na swoim koncie również niechlubne historie. Szczególny minus należy mu się za to, że rzekomo miał on nie zapłacić swoim zawodnikom za pojedynki. Informację tę potwierdził również wielokrotnie utytułowany zawodnik znany ze sportów stójkowych – Bartosz Batra. W swoim wpisie na Twitterze wspomniał on, że Barszowki w dalszym ciągu nie zapłacił Tyberiuszowi za dojazd na walkę, a samo wynagrodzenie za udział w walce zapłacił dopiero po upływie pół roku.

Zawodnicy pierwszej gali Elite Fighters

Tym, co wpływa na sukces nowej federacji sportów walki jest zadbani o odpowiedni dobór zawodników. Właśnie dlatego federacja Elite Fighters zadbała o to, by podczas ich pierwszej gali, która odbyła się 31 lipca 2021 roku nie zabrakło nazwisk znanych ze świata showbisnesu. Wśród gwiazd wieczorowej gali pojawiły się same znane nazwiska, a karta walki przedstawiała się następująco:

  • Kuba Lasik vs. Paweł Szulc,
  • Marcin Dąbrowski, Marcintus vs. Igor Zając, Izet,
  • Marcin Makowski, Mielonidas vs. TBA,
  • Waldek vs. TBA,
  • Krzysztof Ciesielski, Bodychrist vs. Patryk Śliwa, Robalini
  • Tarzan vs. Filip Ćwiek,
  • Julia Pelc, Queen of the Black vs. Julita Juchnowicz,
  • Piotr Kowalski, Kung FuPanda vs. Netet, Szwechu, Modlicha,
  • Sebastian Szymański, Baobab vs. Daniel Magical,
  • Ewa Piekut vs. Weronika Piątek, Iamwero

W walce wieczorku spotkali się z kolei Mateusz Murański z Norbertem Janeckim „Warszawski Dresik”.

Murański podczas gali Elite Fighters pokazał prawdziwą klasę. 45 minut po swojej walce zawalczył ponownie. Co szczególnie warte podkreślenia, walcząc z Mielonidasem wygrał poprzez spektakularny nokaut w pierwszej rundzie.

Kiedy kolejna gala Elite Fighters?

Obecnie nie są jeszcze znane konkretne informacje dotyczące kolejnej gali Elite Fighters. Wstępnie kolejna edycja rozpisana była na styczeń 2022 roku, jednak terminu tego nie udało się utrzymać. Co ciekawe, organizator nie zdecydował się również na przedstawienie szczegółów kolejnej edycji podczas premierowej gali. Można przypuszczać, że powstanie kolejnych edycji było uzależnione od sukcesu tej pierwszej, jednak w ocenie większości osób związanych ze światem sportów walki, Elite Fighters odniosło sukces.

Czytaj również:  Prime MMA 2 – zapowiedź gali

Choć termin 2 gali Elite Foghters nie jest znany, to wiemy już, gdzie odbędzie się kolejne spotkanie. Organizator planuje je przeprowadzić na gliwickiej Arena Gliwice. Z uwagi na brak szczegółowych informacji dotyczących daty walki, kibice nie mają jeszcze możliwości zakupienia biletów. Z pewnością jednak osoby, którym nie uda się kupić biletów będą mogły wykupić dostęp do transmisji w ramach PPV, które zapewne będzie wyglądało podobnie, jak w przypadku tego pierwszego. Dostęp będzie można kupić na oficjalnej stronie federacji, a termin sprzedaży dostępów zostanie ogłoszony wraz z pierwszymi konkretnymi informacjami na temat gali.