Wielkie przejęcie w świecie MMA! PFL przejmuje Bellatora!

Tego się chyba nikt nie spodziewał! Organizacja PFL przejęła właśnie Bellatora. Powstaje wielki konkurent dla Ultimate Fighting Championship!

Organizacja Professional Fighters League (PFL) powstała w 2017 roku i od tamtej pory dynamicznie działa na rynku. W sierpniu bieżącego roku inwestorzy z Arabii Saudyjskiej zasilili konto organizacji na przeszło 100 mln dolarów. Te środki pozwalają organizacji na dalszy rozwój, ale również na pewne inwestycje i jedną z nich jest właśnie zakup udziałów w Bellatorze!

Organizacja Professional Fighters League nabywała większość udziałów w Bellatorze. Dotychczasowy właściciel Paramount zachował z kolei mniejszościowy pakiet. Do publicznej wiadomości nie podano jednak kwoty transakcji. Założyciel Professional Fighters League Donn Davis w rozmowie z Financial Times przyznał, że umowa ta ma na celu stworzenie mocnego rywala dla największej organizacji mieszanych sztuk walki na rynku, a więc oczywiście dla Ultimate Fighting Championship. Przy okazji Davis nie ukrywał entuzjazmu związanego z tym, jakie możliwości daje takie połączenie dwóch organizacji z numerem dwa na rynku. Połączony roster PFL i Bellatora to około 30% zawodników sklasyfikowanych w TOP 25 na świecie według Fight Matrix. Ciekawostką może być również to, że tyle samo obecnie ma właśnie Ultimate Fighting Championship.

Warto też wspomnieć, że Bellator MMA nie znika z rynku. Dalej będzie funkcjonować pod swoją nazwą wraz z własnymi zasadami. Jednak można spodziewać się wprowadzenia pewnych zmian, jak na przykład Bellator International Champions Series. W dodatku ta organizacja będzie się też dzielić zawodnikami z Professional Fighters League. Przed nami zatem wiele ekscytujących starć między czołowymi zawodnikami światowego MMA. Donn Davis zapowiedział już organizację wielkiej gali w przyszłym roku, podczas której zmierzą się ze sobą mistrzowie dwóch federacji. Brzmi ciekawie? Wydaje się, że tak!

Czytaj również:  Khamzat Chimaev zdominował zapaśniczo Usmana podczas UFC 294!