Walka Szpilki i Wrzoska na KSW 78 odwołana!

Niestety, walka wieczoru gali KSW 78 została oficjalnie odwołana przez KSW. Powód? Niestety, Artur Szpilka nabawił się bardzo poważnej kontuzji, która wyklucza go na długi czas z treningów. Skutkiem tego, styczniowa gala KSW pozostaje bez main eventu. Liczymy jednak, że organizacja stanie na wysokości zadanie i znajdzie godne zastępstwo!

Informacja jest już pewna, ponieważ została właśnie potwierdzona przez samo KSW, które musi obejść się smakiem, jeśli chodzi o długo oczekiwany main event, który był dopięty przez samą federację. Sytuacja jest poważna, ponieważ Artur Szpilka doznał poważnej kontuzji kręgosłupa, która niestety, ale wyklucza zawodnika na bardzo długi czas.

Co prawda Artur szpilka jeszcze dziś ma przejść zabieg związany ze swoim urazem, niemniej jednak, czas rekonwalescencji po takich kontuzjach jest bardzo długi.

Na ten moment nie wiemy nawet, czy sam Artur Wrzosek pozostanie w main evencie. Możliwe jest bowiem rozwiązanie, w którym KSW poszuka zupełnie innego zestawienia, które będzie mogło elektryzować publiczność zgromadzoną przed ekranami. Trzeba bowiem przyznać, że KSW chciało rozpocząć 2023 rok z wielkim przytupem, dając swoim kibicom od samego początku, elektryzującą walkę.

Jak doszło do kontuzji Artura Szpilki?

Jak relacjonuje sam pięściarz, problem jest już znany mu od dwóch tygodni. Pomimo tego, zawodnik chciał zastosować blokadę, która miała pomóc mu wrócić do treningu. Jednak treningi zapaśnicze nawet przy takiej blokadzie, nie dawały efektów, ponieważ ból był nie do zniesienia. Dodatkowo, wystąpiło promieniowanie do nogi, skutkiem czego zarówno zawodnik jak i jego lekarz postanowili podjąć decyzję o operacji.

Poniżej relacja od samego zawodnika:

Czytaj również:  Usyk o swojej emeryturze!