Informujemy o tym kiedy walka Joshua Usyk

25 września tego roku odbyła się jedna z najbardziej wyczekiwanych walk, podczas której na ringu spotkali się Anthony Joshua i Oleksandr Usyk. Sptokanie było przez organizatorów zapowiadane jako The Perfect Storm. Podczas zawodowego pojedynku bokserskiego zawodnicy rywalizowali o pas mistrza świata wagi ciężkiej w aż czterech federacjach, takich jak WBA, WBO, IBO oraz IBF.

Ołeksandr Usyk – profil zawodnika

Ołeksandr Ołeksandrowicz Usyk to ukraiński bokser, który może się pochwalić tytułem mistrza świata w dwóch kategoriach wagowych. Swoje pierwsze kroki w boksie zawodowym stawiał w 2013 roku mając 26 lat. Wówczas podpisał konbtrakt z K2 Promotions braci Kliczko. Na ringu Usyk debiutował 9 listopada tego samego roku. Wówczas zmierzył się z meksykańskim pięściarzem Felepem Romero, którego pokonał przez nokaut w piątej rundzie. Obecnie kariera Usyka rozwija się w naprawdę dobrym tempie. Na 20 rozegranych walk ukraiński pięściarz nie przegrał ani jednej. Co więcej, 13 spotkań zakończył przed czasem, nokautując swoich rywali. Jego ostatnie dwie walki z Antonym Joshuą zakończyły się w regulaminowym czasie, po upływie 12 rund sędziowie zadecydowali, że do właśnie Usyk okazał się lepszy i tym samym, najpierw zdobył tytuły wagi ciężkiej WBA, IBF, WBO oraz IBO, a następnie w walce rewanżowej utrzymał je.

Anthony Joshya – profil zawodnika

Anthony Oluwafemi Olaseni Joshua to brytyjski bokser wagi ciężkiej. Ma na swoim koncie tytuły mistrza olimpijskiego, a także wicemistrza świata amatorów. Jest byłym mistrzem świata federacji IBF, IBO oraz WBO, a także superczempionem WBA.

25 września 2021 roku Anthonu Joshua po raz pierwszy zmierzył się z Oleksandrem Usykiem na Tottenham Hotspur Stadium w Londynie. Spotkanie to przegrał, jednomyślną decyzją sędziów, którzy przyznali zwycięstwo ukraińskiemu zawodnikowi.

Również walka rewanżowa nie była dla Brytyjczyka najlepsza. 20 sierpnia 2022 roku na King Abdullah Sport w Dżudzie ponownie musiał oddać zwycięstwo swojemu rywalowi.

Czytaj również:  Kim jest Mamed Khalidov i z kim może zawalczyć?

Walka Joshua Usyk kiedy?

Obecnie nie wiadomo, kiedy miałaby się odbyć kolejna walka między zawodnikami. Wiemy jednak, że w przypadku tak doskonałych nazwisk, spotkania są często powtarzane. Starcia tytanów przyciągają przed telewizory największą liczbę wiernych fanów i elektryzują swoim przebiegiem.

Musimy jednak pamiętać, że po pierwszej porażce Anthony Joshua chętnie skorzystał z możliwości rewanżu. Zapisy o walce w takiej formule miał zawarte w kontrakcie, jednak ani chwili nie wahał się nad możliwością skorzystania z takiej okazji. Jednak czy ponowne zwycięstwo Ołeksandra Usyka nie zniechęciło Brytyjczyka do kolejnej rywalizacji? Być może w tej kwestii decydujące okażą się pieniądze i możliwość odebrania zawodnikowi z Ukrainy pasów mistrzowskich. Czas pokaże, czy jeszcze będziemy mieli szansę na to, by podziwiać tak spektakularny pojedynek.

Najbliższe walki – walka joshua usyk kiedy

Choć obecnie nie zaplanowano kolejnych walk Joshua vs. Usyk, to już zaplanowano następne spotkanie Brytyjczyka. Zgodnie z zapowiedziami Anthony Joshua ma powrócić na ring 25 marca lub 1 kwietnia 2023 roku podczas walki organizowanej w Wielkiej Brytanii. Ostateczna decyzja o tym, kiedy i z kim zawalczy Anthony Joshua zapadnie jeszcze w tym roku.

Obecnie zawodnik regeneruje swoje siły po przegranych starciach z ukraińskim pięściarzem, a intensywne treningi zaplanował na początek stycznia. Najprawdopodobniej jego rywalem w nadchodzącej walce będzie zwycięzca sobotniej walki między Dillianem Whytem i Jermainem Franklinem. Drugim rywalem w Joshuy w przyszłym roku najprawdopodobniej będzie Deontay Wilder.

Z kolei ekipa odpowiedzialna za rozwój kariery Ołeksandra Usyka w dalszym ciągu wierzy w to, że uda się doprowadzić do walki z Furym. Niestety na chwilę obecną stanowisko International Boxing Federation jest niezmienne. Jeśli IBF dalej będzie pozostawał przy swoim, wówczas ukraiński mistrz będzie stał przed koniecznością podjęcia trudnej decyzji. Z jednej strony będzie mógł boksować się z Furym i tym samym oddać pas IBF lub przystąpić do walki zgodnie z decyzją IBF, z Hrgovicem, tym samym zachowując wszystkie swoje dotychczasowe tytuły. Decyzja na pewno nie będzie prosta, jednak niezależnie od tego, jaka zapadnie, Ołeksandry Usyk z pewnością zagwarantuje nam spektakularne widowisko.

Czytaj również:  Z kim zawalczy w najbliższym czasie MMA Mamed Chalidow i co obstawić?

Typuj walki Joshua vs Usyk – walka joshua usyk kiedy

Gdy dojdzie do kolejnej walki między Brytyjczykiem a ukraińskim pięściarzem, z pewnością bukmacherzy natychmiast przygotują spektakularne oferty kursowe, w tym liczne promocje. Takiej okazji nie można przegapić. Warto przy tym pamiętać, że Anthony Joshua z pewnością zrobi wszystko, by w końcu zrewanżować się na swoim rywalu. Tylko w ten sposób będzie miał szansę odzyskać swoje dotychczasowe tytuły.

Jednak nie da się przy tym ukryć, że również Ołeksandry Usyk jest w naprawdę wyśmienitej formie. Będąc cały czas na fali zwycięstw może dalej utrzymywać wysoką pozycję. Z pewnością postawienie trafnego kuponu nie będzie należało do najprostszych, dlatego powinieneś zwrócić szczególną uwagę na to, by możliwie jak najtrafniej ocenić szanse na zwycięstwo każdego zawodnika.