Walka Fury vs Usyk z nową datą!

Już od pewnego czasu docierają do nas informacje o tym, że walka Fury i Usyka może być przełożona. Zagraniczni dziennikarze ustalili, że jest już ustalana nowa data. Jednak fani nie będą zadowoleni, ponieważ do starcia nie dojdzie w tym roku! Kiedy zatem spodziewać się walki Fury vs Usyk?

O pojedynku tych dwóch zawodników mówi się od pewnego czasu. Pierwotne plany mówiły o starciu miej więcej w połowie bieżącego roku. Jednak ostatecznie strony nie dogadały się w sprawie kontaktów. To sprawiło, że Ołeksandr Usyk spotkał się w ringu z Danielem Duboisem, którego pokonał w dziewiątej rundzie. Z kolei Tyson Fury zmierzył się z Francisem Ngannou, którego pokonał po niejednogłośnej decyzji. Jeszcze przed pojedynkiem z byłym mistrzem UFC Tyson Fury miał podpisać kontakt na walkę z Ołeksandrem Usykiem. Zakładano, że odbędzie się 23 grudnia. jednak na drodze stanęły kontuzje Brytyjczyka, które wykluczyły go z powrotu do ringu jeszcze w tym roku.

To jednak nie sprawia, że całkowicie zrezygnowano z walki tych dwóch zawodnika. Jak ustalił dziennikarz Mike Coppinger z redakcji ESPN, dogadana jest już nowa data pojedynku. Do starcia Tysona Fury vs Ołeksandra Usyka ma dojść 17 lutego 2024 roku. Pozostałe ustalenia pozostają niezmienne. Co oznacza, że walka odbędzie się w Arabii Saudyjskiej i wyłoni nowego niekwestionowanego mistrza wagi ciężkiej.

Szykują się naprawdę spore emocje, zwłaszcza że będzie to pierwszy taki champion od czasów Lennoxa Lewisa. A przypomnijmy, że dokonał on tego ponad dwadzieścia lat temu, więc to kawał historii.

Czytaj również:  Czy Ngannou zmierzy się z byłym mistrzem wagi ciężkiej?