Wac Toja – popularny raper w oktagonie

Wac Toja

Wac Toja to popularny polski raper, który ma na swoim koncie liczne albumy. Popularność zapewnił mu udział w czwartej edycji „Młodych Wilków”, gdzie jego solowy utwór spotkał się z ogromnym entuzjazmem ze strony fanów polskiego rapu.

Ogromna rozpoznawalność i otwarty konflikt z Sebastianem Fabijańskim zapewniły mu otwartą drogę do udziału w galach mieszanych sztuk walki w wykonaniu amatorów. Jak przebiegła walka Waca i kiedy będziemy mogli ponownie zobaczyć go na macie oktagonu? Koniecznie sprawdź w naszym opisie zawodnika!

Wac Toja – kariera muzyczna

Wacław Osiecki dał się poznać szerszej publiczności pod pseudonimem Wac Toja. Miłość do rapu zaszczepił w nim starszy brat, Maciej, który wprowadził go do świata rapu. Młody Wacław słuchając utworów rapowych wyobrażał sobie, że on byłby w stanie zrobić to jeszcze lepiej. Ostatecznie, zdecydował się zmienić marzenie w rzeczywistość.

W świecie muzycznym zasłynął za sprawą swojego wyjątkowego głosu, a także doskonałych umiejętności łączenia różnorodnych dźwięków. W swojej karierze muzycznej skupia się na połączeniu podśpiewywanych wstawek i przejść z popularną za Oceanem falą newschoolowych mainstreamów. Takie połączenie okazało się wyjątkowo skuteczne.

Pierwszy utwór Wac Toja nagrał jeszcze w 2010 roku, by zaledwie dwa lata później dojść do wniosku, że dobrym wyjściem byłoby nagranie pełnej płyty. Jednak jego kariera nabrała rozpędu dopiero po tym, gdy zdecydował się wziąć udział w IV edycji Młodych Wilków. Nagranie solowego utworu zapewniło mu otwarte drzwi do wytwórni QueQuality, która wypromowała wielu raperów, w tym również Quebonafide.

Dopiero po czterech latach i nagraniu trzech albumów Wac Toja zdecydował się rozpocząć działalność na własną rękę. Obecnie utworem cieszącym się największą popularnością jest „Kapitan”. Utwór pokrył się już potrójną platyną, a opublikowany na platformie youtube zyskał już 35 milionów wyświetleń.

Czytaj również:  Darko Stošić - kariera i profil zawodnika KSW!

Poza niewątpliwą popularnością muzyczną Wac Toja prowadzi aktywne profile w mediach społecznościowych. Jego profil na Instagramie śledzi blisko 200 tysięcy użytkowników, zapewniając mu tysiące komentarzy i polubieni.

Wac Toja – sponsorem Olimpia Ksielice

Od sierpnia 2022 roku Wac Toja jest głównym sponsorem klubu ze swojej rodzinnej miejscowości – Olimpia Kisielice, w którym przed laty trenował. Wraz z przejęciem sponsoringu zdecydował się na zaprojektowanie nowych strojów z zupełnie nowym logo: „Cały lokal skacze”.

Wac Toja – debiut w FAME MMA

Wraz ze zbliżającym się końcem roku 2022 włodarze federacji FAME MMA ogłosili, że Wac Toja został nowym zawodnikiem federacji. Debiutancka walka została zaplanowana na galę FAME MMA 17, która odbyła się 3 lutego 2023 roku w krakowskiej Tauron Arenie.

Już od pierwszych chwil wierni fani Waca i miłośnicy mieszanych sztuk walki w wykonaniu amatorów zastanawiali się, kto może stanąć naprzeciw nowego zawodnika. Ostatecznie okazało się, że Wac Toja stoczy swoją pierwszą walkę z innym debiutantem – Sebastianem Fabijańskim. Mężczyźni mieli stoczyć walkę w formule K-1 w małych rękawicach, a pojedynek zaplanowano na trzy rundy.

Sama walka nie trwała jednak zbyt długo. Wac Toja szybko ruszył na występującego pod pseudonimem Alteboy Sebastiana Fabijańskiego, zasypując go gradem uderzeń. Fabijański zdawał się nawet nie bronić przed kolejnymi ciosami rywala, co ostatecznie zapewniło Osieckiemu szybką wygraną w pierwszej rundzie, przez nokaut.

Odwołana walka w FAME MMA 18

Doskonały debiut Wacława Osieckiego sprawił, że włodarze federacji szybko zaplanowali jego kolejną walkę, w 18 odsłonie popularnego formatu. Choć początkowo mężczyzna przystał na udział w 18 edycji FAME MMA, która zaplanowana została na 20 maja w łódzkiej Atlas Arenie, to ostatecznie okazało się, że do wyczekiwanego pojedynku jednak nie dojdzie. Organizatorzy szybko odnieśli się do całej sytuacji, informując że jego miejsce zajmie słynny lider grupy Abstrachuje – Dawid „Dzinold” Rzeźnik.

Czytaj również:  Kim jest Mamed Khalidov i z kim może zawalczyć?

Również sam Wac Toja wyjaśnił swoją decyzję. Wraz z premierą pierwszej konferencji na swoim profilu opublikował informację, w której wyjaśnił, że z przyczyn osobistych musiał zrezygnować z udziału w gali. Mężczyzna przyznał, że od dłuższego czasu zmaga się z problemami natury psychicznej, które znacząco utrudniają mu funkcjonowanie. Jednak Wac Toja podkreślił, że w ostatnim czasie zaczął wyraźnie wracać do siebie, jednak teraz musi się skupić na sobie.

Czy Wac Toja jeszcze zawalczy?

Po odwołaniu niemal w ostatniej chwili swojego udziały w pojedynku, Wac Toja z pewnością będzie musiał poczekać na kolejną propozycję. Jednak i jemy z pewnością ten czas przyda się, aby mógł w pełni dojść do siebie.

Walko w oktagonie nie należą do najprostszych i nawet mimo wygranego pojedynku, mogą się wiązać z mocnym obciążeniem psychicznym. Tak prawdopodobnie było i tym razem. Jednak wierzymy, że Wac Toja szybko zbierze się w sobie i ponownie stanie do walki. Wierzymy, że również podczas kolejnego pojedynku pokaże, na co go stać.