Usyk rzuca wyzwanie Wilderowi!

Ołeksandr Usyk postanowił zabrać głos w kwestii kolejnego swojego pojedynku w wadze ciężkiej. Jak przyznał aktualny mistrz świata, nie interesuje go już Tyson Fury!

Warto przypomnieć, że Ukrainiec w ostatnim pojedynku pokonał samego Anthony’ego Joshuę. Tuż po walce, „Król Cyganów” zapowiedział, że jest gotów toczyć bój z Tysonem Furym. Jednak w tym czasie, obóz Tysona Furego i Anthony’ego Joshuy dogadały się, czego skutkiem będzie ich walka, która odbędzie się 3 grudnia. Pojedynek został nazwany „bojem o Anglię”.

Ołeksandr Usyk o kolejnej walce

Na ten moment nie dojdzie do pojedynku Fury vs Usyk, który chętnie zobaczyliby sami kibice. Sam Usyk wypowiedział się, iż „Król Cyganów” stracił swoją szansę na ich hitowy pojedynek i raczej temat ich walki w przyszłości już nie powróci.

– „Mój zespół pracuje nad moją walką i szczerze mówiąc, mało obchodzi mnie, z kim zawalczy Fury. Problem tylko w tym, że Fury zaprzepaścił szansę na historyczną walkę o cztery pasy. To tylko jego wina, nie moja. Kibice powinni dostać walkę między nami.”

Usyk nie zamierza już zaprzątać sobie głowy Furym. Co więcej, oświadczył, iż zamierza się zmierzyć z Deontay’em Wilderem. Pięściarz wraca po krótkiej emeryturze i niedługo będziemy mogli oglądać go w starciu z samym Robertem Heleniusem.

– „Skoro nic nie wyszło z Furym, teraz chętnie spotkam się z Wilderem. To groźny zawodnik. Nasz pojedynek mógłby odbyć się w przyszłym roku w USA.”

Czytaj również:  Mamy oświadczenie gali First Universe w sprawie wypłat zawodników!