Usman Nurmagomedov zawieszony na 6 miesięcy!

Tego się chyba nikt nie spodziewał! Usman Nurmagomedov został zawieszony aż na sześć miesięcy! Za co dokładnie? Odpowiadamy!

Usman Nurmagomedov to mistrz kategorii lekkiej federacji Bellator MMA. Zamiast planować swoją kolejną walkę, został zawieszony na sześć miesięcy przez Stanową Komisję Sportową w Kalifornii za stosowaniu niedozwolonej substancji. Dodatkowo musi też zapłacić karę w wysokości pięćdziesięciu tysięcy dolarów.

Test u zawodnika został wykonany przed galą Bellator 300, na której Dagestańczyk spacyfikował Brenta Primusa. W konsekwencji nie tylko został on zawieszony, ale również wynik zmieniono na no-contest. Do opinii publicznej nie wpłynęła informacja, co brał Dagestańczyk. Jednak wiadomo, że posiadał receptę na ten środek, ale w odpowiednim czasie nie wystąpił do Komisji o zezwolenie na stosowanie tejże substancji. Komisja otrzymała receptę dopiero, gdy wynik testu okazał się pozytywny. Było już za późno, więc kara została nałożona.

Osoby z obozu Usmana Nurmagomedova zaprzeczają, by ten stosowania doping. Twierdzą, że zawodnik miał przepisany lek na chorobę, który nie wpływa na klatkową postawę Nurmagomedova. Sam zawodnik zadeklarował też, że w ramach zadośćuczynienia na własny koszt dołączy do programu antydopingowego VADA.

Czytaj również:  Tony Ferguson czuje się bardzo dobrze!