UFC ujawnia szczegóły dotyczące nowego programu antydopingowego!

Organizacja Ultimate Fighting Championship przedstawiła szczegóły dotyczące nowego programu antydopingowego. Zostanie wdrożony po zakończeniu współpracy z USADA.

Jakieś kilka tygodni temu pojawiły się wieści, że Ultimate Fighting Championship rozstaje się z Amerykańską Agencją Antydopingową (USADA). Największa organizacja mieszanych sztuk walki na świecie nie zdecydowała się na przedłużenie umowy, która wygasa wraz z końcem 2023 roku. To jednak nie oznacza, że amerykański gigant rezygnuje z programu antydopingowego. Po prostu postawiła na nowego partnera.

Od nowego roku nowym partnerem UFC będzie agencja Drug Free Sport International (DFSI), która współpracuje między innymi z FIFA, NASCAR, MLB, czy NFL. Tym samym zawodnicy nadal będą poddawani niezapowiedzianym testom przez dwadzieścia cztery godziny na dobę i to każdego dnia w roku. Co więcej, Ultimate Fighting Championship zapowiada zdecydowanie skuteczniejszą kontrolę, ponieważ DFSI ma większe zasoby. Jednak to nie agencja będzie wymierzać kary typ grzywna, czy zawieszenie.

Tym zajmie się Combat Sports Anti-Doping (CSAD). Lista substancji zakazanych jest niemal identyczna jak do tej pory, ale dopuszczalne limity w organizmie zostaną poddane analizie, by rozróżnić świadome zastosowanie od przypadkowego. Poza tym nowy program antydopingowy będzie na bieżąco rozwijany i poprawiany, więc nigdy nie wiadomo co jeszcze przyniesie.

Czytaj również:  KSW 79 potwierdzone w Czechach!