Jak skutecznie typować UFC?

Prestiżowe gale UFC przyciągają bardzo duże zainteresowanie ze strony wszystkich sympatyków mieszanych sportów walki. Popularność tej gali znacznie wzrosła za sprawą Joanny Jędrzejczyk oraz Jana Błachowicza, czyli pierwszych reprezentantów Polski, którzy zdobyli pasy mistrzowskie najlepszej federacji na świecie. Nie dziwi zatem fakt, że dużym zainteresowaniem cieszą się UFC typy bukmacherskie. W tym miejscu podpowiemy, jak samodzielnie budować ciekawe kupony poprzez typowanie prestiżowych walk organizowanych przez federację UFC.

Co to jest UFC?

UFC, czyli Ultimate Fighting Championship to największa na świecie federacja zajmująca się organizacją walk w mieszanych sztukach walki. Organizacja ta została założona w 1993 roku w Stanach Zjednoczonych. Aktualnym prezydentem federacji UFC jest Dana White. Zawodnicy zdobywający pasy mistrzowskie tej federacji są oficjalnie określani mianem mistrzów świata w MMA. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się w Polsce UFC typy bukmacherskie, a wszystko za sprawą Joanny Jędrzejczyk i Jana Błachowicza, którzy jako pierwsi reprezentanci naszego kraju zdobywali mistrzostwo w UFC. Sporym zainteresowaniem cieszą się także walki Krzysztofa Jotki, Michała Oleksiejczuka oraz Mateusza Gamrota. Z kolei pierwszym zawodnikiem z Polski w historii UFC był Tomasz Drwal, który stoczył w najlepszej federacji świata sześć walk: trzy z nich wygrał, trzy przegrał. 

Na jakich zasadach toczą się walki w UFC?

Chcąc skuteczniej obstawiać zakłady bukmacherskie na UFC warto oczywiście zgłębić najważniejsze zasady, które obowiązują w tej federacji. Walki toczą się w formule MMA zgodnie z regułami przyjętymi w 2001 roku przez Nevada State Athletic Commission. Zawodnik może zostać wyłoniony poprzez poddanie, nokaut, nokaut techniczny, decyzję sędziów, ale również poprzez dyskwalifikację rywala. Reguły dopuszczają bardzo szeroki wachlarz zagrań, z czego najważniejsze są uderzenia pięściami, łokciami i kolanami, kopnięcia, techniki zapaśnicze, obalenia, dźwignie, duszenia oraz wiele innych technik, które pozwalają zawodnikowi zdobyć przewagę i wygrać walkę.

Walki w UFC są toczone na dystansie trzech rund po pięć minut, ale wyjątkiem są walki o pas mistrzowski, które trwają pięć rund po pięć minut. Pięć rund trwają także walki wieczoru. Przerwa pomiędzy każdą rundą wynosi 1 minutę. Jeśli żaden z zawodników nie zdoła wygrać walki przed czasem, wówczas decydują sędziowie punktowi, którzy oceniają każdą rundę w przedziale punktowym 10-10 (remis) do 10-8 (miażdżąca przewaga przeciwnika). Dodatkowo, punkt może odjąć sędzia ringowy za stosowanie niedozwolonych uderzeń lub technik. Znając zasady walki łatwiej selekcjonować dostępne UFC typy, nie ograniczając się do zakładów na zwycięzcę walki.

Czytaj również:  Jan Błachowicz o walce Israela Adesanyi z Alexem Pereirą

Jakie zakłady można obstawiać na walki w UFC?

Duża popularność gal UFC na świecie sprawia, że gracze mogą oczekiwać dużego wyboru zakładów, które umożliwiają typowanie dowolnych aspektów każdego pojedynku. Warto zatem zapoznać się z pełną ofertą zakładów bukmacherskich, co pozwoli lepiej wykorzystać UFC typy do budowania ciekawych oraz opłacalnych kuponów. Oto dostępne rodzaje zakładów:

  • Zwycięzca walki – najprostsza forma zakładu pozwala wytypować zwycięzcę walki. Tego typu zakłady bardzo często są dodawane do kuponów kombi, tak aby uzyskać wyższy kurs całkowity.
  • Czas trwania walki – gracze mogą wytypować, ile rund potrwa pojedynek. Do tego służą zakłady poniżej/powyżej. Można także wytypować, że walka zakończy się przed czasem lub też na pełnym dystansie.
  • Sposób zakończenia walki – gracze mogą również obstawiać UFC typy, które pozwalają wskazać sposób rozstrzygnięcia pojedynku: nokaut, techniczny nokaut, poddanie, decyzja.
  • Zakłady złożone – w ramach rozszerzonych zakładów bukmacherskich gracze mają możliwość obstawienia dwóch selekcji w jednym zakładzie, np. zawodnik A wygra przez poddanie.

Przed każdą galą UFC warto zapoznać się z obszerną ofertą zakładów bukmacherskich, aby wyselekcjonować najciekawsze propozycje. Jak już mówiliśmy, gale UFC cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a co za tym idzie, bukmacherzy starają się zaoferować swoim klientom możliwie jaka najszerszy wybór selekcji.

Jak skuteczniej tworzyć UFC typy bukmacherskie?

Obstawiając zakłady bukmacherskie na UFC warto dysponować szerszą wiedzą na temat tej federacji, zawodników oraz zasad, w jakich toczą się pojedynki. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby kierować się sympatią do konkretnego zawodnika lub też intuicją, ale na dłuższą metę taka taktyka może nie pomóc w budowaniu „zielonej” historii kuponu. A zatem pierwszym krokiem na drodze do poprawienia skuteczności kuponów jest zdobycie rzetelnej wiedzy. Na początek można ją ograniczyć do konkretnej wagi, co pozwoli lepiej poznać zawodników w czołówce rankingu.

W sportach walki zawsze obecny jest spory czynnik losowości. Czasami wystarczy jeden „Lucky punch”, czyli szczęśliwe trafienie, które pośle faworyta na deski i zakończy walkę. Stosując analizę przed walką można jednak wyselekcjonować UFC typy bukmacherskie, które mają większą szansę na pozytywne rozliczenie. W zdobywaniu szerszej wiedzy na temat walk i zawodników pomóc mogą liczne materiały dodatkowe, np. programy o tematyce MMA dostępne na Youtubie. Sporym ułatwieniem mogą być również rzetelne analizy innych graczy, które można spotkać na forach bukmacherskich, serwisach branżowych, a także na grupach social media poświęconych sportom walki.

Czytaj również:  Czym jest Krwawy Sport?

Jakie czynniki warto wziąć pod uwagę w trakcie analizy przed walką?

Wielu graczy zastanawia się również nad tym, w jaki sposób przeprowadzić fachową analizę, która pozwoli wskazać prawdopodobieństwo określonego wyniku. W tym celu należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników, które mogą decydować o rezultacie walki. Oto najważniejsze z nich:

  • Bilans walk – warto sprawdzić, jak prezentuje się rekord zawodnika, w którym zapisane są: zwycięstwa, przegrane, walki nierozstrzygnięte, walki zakończone nokautem oraz poddaniem. To wiele mówi o stylu walki i pozwala precyzyjniej dobierać typy UFC.
  • Warunki fizyczne – bardzo istotną kwestią są również warunki fizyczne, a mianowicie: wzrost, waga i zasięg ramion. Ważnym czynnikiem może być również wiek, zwłaszcza, gdy różnica jest naprawdę duża. Jest to walka szybkości i młodości z doświadczeniem i rutyną.
  • Styl walki – w MMA mamy specjalistów od stójki, którzy wolą uderzać i kopać, jak również doświadczonych grapplerów, którzy chcą sprowadzić walkę do parteru i tam szukać poddania. Styl walki obu zawodników pozwala przewidywać, jak będzie wyglądał pojedynek.
  • Aktualności i doniesienia zakulisowe ­– warto śledzić informacje na temat przygotowań do walki, a także wszelkie doniesienia o urazach, kontuzjach lub problemach ze zrobieniem wagi. To wszystko może mieć wpływ na przebieg walki.

Początkowo, wykonanie dobrej analizy bukmacherskiej może trochę zająć, ale z czasem staje się to dużo prostsze i szybsze. Asem w rękawie jest dobra znajomość zawodników, co pozwala dużo szybciej wyłapywać UFC typy, które są szczególnie warte uwagi.

Jakie korzyści oferują zakłady na żywo na UFC?

Wyniki walk w UFC można obstawiać także w ofercie live, którą posiadają wszyscy legalni bukmacherzy internetowi funkcjonujący na polskim rynku. Jednak nie każdy bukmacher może oferować w zakładach na żywo właśnie sporty walki, co stanowi ważny czynnik, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze bukmachera. Obstawianie UFC na żywo może zaoferować wiele korzyści, z czego największą jest możliwość wykorzystania wiedzy i spostrzeżeń na podstawie tego, co dzieje się w oktagonie. A czasami już po kilku minutach walki można dojść do ciekawych wniosków.

Czytaj również:  Jack Della zapowiedziany na UFC 284!

Oczywiście obstawianie zakładów bukmacherskich na żywo ma także pewne minusy. Kursy zmieniają się tu bardzo dynamicznie, co sprawia, że czasami już po kilku minutach walki kursy na interesujące nas wyniki spadną i staną się dużo mniej wartościowe. Z drugiej jednak strony, można zapolować na wysokie kursy, przewidując, że zawodnik przegrywający na punkty wywalczy zwycięstwo przed czasem. UFC typy bukmacherskie obstawiane na żywo pozwalają również zafundować sobie znacznie większe emocje w trakcie oglądania walki. 

Gdzie można oglądać gale UFC?

A skoro jesteśmy przy temacie obstawiania zakładów bukmacherskich na UFC na żywo, warto sprawdzić, gdzie można oglądać walki w czasie rzeczywistym. Czasami są one dostępne na darmowych streamach internetowych, które przekazują obraz z zagranicznych telewizji. Jeśli chodzi o prawa telewizyjne w Polsce, walki UFC od kilku lat posiada telewizja Polsat. Gale można oglądać zazwyczaj na kanale Polsat Sport. Dostępne są także platformy streamingowe, takie jak: Polsat Box Go oraz UFC Fight Pass. Transmisje na żywo udostępnia swoim klientom także serwis bukmacherski Fortuna. A zatem, nie będzie większego problemu w tym, aby obstawiać UFC typy w trakcie oglądania gali.

Gdzie obstawiać zakłady bukmacherskie na UFC?

Biorąc pod uwagę, że UFC to największa i najpopularniejsza federacja mieszanych sportów walki na świecie, niemal wszyscy legalni bukmacherzy mają w swojej ofercie zakłady na UFC. Różnić może się jednak liczba selekcji na walkę. Jeden bukmacher zaoferuje jedynie zakłady na zwycięzcę, podczas gdy inny udostępni także bardziej szczegółowe UFC typy. Jeśli zatem obstawianie walk organizowanych przez UFC jest dla Ciebie priorytetem, przy wyborze bukmachera zawsze zwróć uwagę na to, jak prezentuje się oferta na sporty walki. W tym miejscu można pochwalić np. bukmachera Superbet.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby gracz założył konto w kilku serwisach bukmacherskich, co niesie ze sobą kilka korzyści. Przede wszystkim w ten sposób można wykorzystać wyższe kursy na interesujące nas UFC typy sprawiając tym samym, że kupon stanie się dużo bardziej opłacalny. Ponadto, można korzystać z licznych promocji oraz bonusów, dzięki czemu, obstawianie zakładów na UFC stanie się dużo bardziej opłacalne. Innymi słowy, wybór bukmachera pod kątem obstawiania sportów walki zawsze warto dostosować pod kątem swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.