UFC on ESPN 44: Holloway vs. Allen – zapowiedź gali i karta walk

UFC on ESPN 44

W kwietniu odbędzie się 44. gala UFC z ekskluzywnego cyklu kontynuowanego specjalnie dla telewizji ESPN. Główną atrakcją nadchodzącej gali będzie pojedynek Maxa Hollowaya i Arnolda Allena, czołowych zawodników kategorii piórkowej. W niniejszej zapowiedzi gali UFC on ESPN 44 znajdziesz kompletną kartę walk, zapowiedzi najciekawszych pojedynków, a także informacje na temat tego, gdzie będzie można oglądać tę galę na żywo.

Najważniejsze informacje na temat gali UFC on ESPN 44

UFC on ESPN to ekskluzywny cykl gal Ultimate Fighting Championship realizowanych dla telewizji ESPN. Gala UFC on ESPN 44: Holloway vs. Allen odbędzie się 15 kwietnia w T-Mobile Center w Kansas City. W walce wieczoru zmierzą się: Max Holloway, były mistrz UFC w kategorii piórkowej oraz Arnold Allen, bardzo obiecujący zawodnik, który w przypadku wygranej prawdopodobnie otrzyma szansę pojedynku o pas mistrzowski z aktualnym mistrzem, Alexandrem Volkanowskim. W cieniu taj walki odbędzie się inne starcie w kategorii piórkowej pomiędzy Edsonem Barbozą i Billy’m Quarantillo.

Karta walk na galę UFC on ESPN 44

Na gali UFC on ESPN 44 odbędzie się w sumie 14 pojedynków – 8 wchodzących w skład karty wstępnej oraz 6 wchodzących w skład karty głównej. Nadchodząca gala przyniesie kilka ważnych rozstrzygnięć zwłaszcza w obrębie kategorii piórkowej oraz półciężkiej. Pełna karta walk na galę UFC on ESPN 44: Holloway vs. Allen prezentuje się następująco:

 • Max Holloway vs. Arnold Allen
 • Edson Barboza vs. Billy Quarantillo
 • Dustin Jacoby vs. Azamat Murzakanov
 • Ion Cutelaba vs. Tanner Boser
 • Pedro Munhoz vs. Chris Gutiérrez
 • Clay Guida vs. Rafa Garcia
 • Bill Algeo vs. T.J. Brown
 • Brandon Royval vs. Matheus Nicolau
 • Zak Cummings vs. Ed Herman
 • Gillian Roberston vs. Piera Rodriguez
 • Lando Vannata vs. Daniel Zellhuber
 • Bruna Brasil vs. Denise Gomes
 • Auron Phillips vs. Gaston Bolaños
 • Joselyne Edwards vs. Lucie Pudilová
Czytaj również:  Wszystko na temat gali Hype MMA

Zapowiedź i analiza walki Holloway vs. Allen

Aktualna sytuacja w kategorii piórkowej jest bardzo ciekawa. Aktualnym mistrzem jest Alexander Volkanowski, ale mamy również mistrza tymczasowego w osobie Yaira Rodrigueza. Max Holloway to były czempion, który stracił pas na rzecz Volkanowskiego, a następnie nieudanie próbował go dwukrotnie odzyskać. Za każdym razem Volkanowski był wyraźnie lepszy. Holloway w listopadzie 2021 roku okazał się jednak lepszy od Yaira Rodrigueza. Z kolei Arnold Allen to 29-letni zawodnik, który coraz poważniej rości sobie prawa do walki mistrzowskiej. W swojej karierze przegrał tylko raz – z Marcinem Wrzoskiem. Od tego czasu ma na koncie 12 wygranych z rzędu. Pokonał Już Dana Hookera oraz Calvina Kattara. Ewentualna wygrana z Hollowayem prawdopodobnie zagwarantuje mu walkę mistrzowską.

Nie ulega jednak wątpliwości, że dla Allena będzie to jedno z największych wyzwań w jego dotychczasowej karierze. Max Holloway to jeden z najwybitniejszych zawodników UFC w historii kategorii piórkowej. Lepszy od niego okazał się wyłącznie Alexander Volkanowski. Faworytem tego pojedynku będzie Holloway dysponujący znacznie większym bagażem doświadczenia w walkach o dużą stawkę. Na korzyść Amerykanina przemawia także nieznaczna przewaga w warunkach fizycznych.

Zapowiedź i analiza walki Barboza vs. Quarantillo

W kategorii piórkowej zmierzą się również Edson Barboza oraz Billy Quarantillo. 37-letni Barboza wciąż jest uznanym nazwiskiem, choć najlepsze lata na pewno ma już za sobą. Na 10 ostatnich pojedynków wygrał jedynie 3. Ostatnie dwa pojedynki to porażki z Gigą Chikadze i Bryce’m Mitchellem. Warto także odnotować, że Barboza wraca do oktagonu po ponad rocznej przerwie. 34-letni Quarantillo nie zdołał natomiast zrobić wielkiej kariery w UFC i nigdy nie walczył z rywalami, z którym mógł mierzyć się Barboza. Jednak to on jest młodszy i mniej naruszony przez kontuzje. Quarantillo będzie faworytem tego pojedynku, choć zapowiada się naprawdę ciekawa i równa walka.

Czytaj również:  Oktagon 39: Munich – zapowiedź gali i karta walk

Zapowiedź i analiza walki Cutelaba vs. Boser

W wadze półciężkiej powalczą Ion Cutelaba i Tanner Boser. „The Hulk” musi powoli obawiać się o swoja przyszłość w najlepszej organizacji MMA na świecie. na sześć ostatnich pojedynków wygrał zaledwie jeden. Trzy ostatnie walki przegrywał. Dużo lepiej prezentuje się bilans Tannera Bosera, który na sześć ostatnich walk wygrywał trzy. Dla obu zawodników ewentualne zwycięstwo będzie bardzo cenne i pozwoli ustabilizować swoją sytuację w rankingu UFC mocno obsadzonej kategorii półciężkiej. Wskazanie faworyta w tej walce jest zadaniem arcytrudnym. Nieznaczna większość fanów wskazuje na Bosera, tymczasem bukmacherzy oferują równe kursy. 

Gdzie będzie można oglądać galę UFC on ESPN 44 na żywo?

UFC on ESPN 44 to gala, która będzie transmitowana wyłącznie w telewizji ESPN oraz na platformie internetowej ESPN+. Teoretycznie usługa ta jest adresowana do Amerykanów, jednakże w Polsce można do niej uzyskać dostęp stosując oprogramowanie VPN. Jest to zresztą jedyna możliwość dla fanów, którzy chcą oglądać galę UFC on ESPN 44 na żywo oraz inne wydarzenia z tego cyklu. Gala UFC on ESPN 44: Holloway vs. Allen odbędzie się 15 kwietnia. Początek o 8:30 wieczorem czasu lokalnego.