UFC łączy się z WWE w jedną spółkę!

Ciekawe informacje udostępniają media CNBC, które informują o tym, że zakup WWE przez Endeavor może nastąpić jeszcze w dzisiejszym dniu. Dokumenty związane z zakupem przedstawiają, że w wypadku zakupu marki UFC i WWE będą działać jednocześnie, pod skrzydłami jednej spółki, skupiającej się na sportach walk. Czy jednak oznacza to jakieś zmiany w samym modelu działania UFC czy WWE?

Na ten moment wydaje się, że niewiele. Według dokumentów, Dana White ma nadal być prezesem organizacji UFC, z kolei to Nick Khan przejmie obowiązki prezesa WWE.

Sama informacja wyszła nie bez powodu dziś, ponieważ w ten weekend fani z całego świata mogli oglądać WrestleManię, czyli najbardziej wyjątkowe i oczekiwane wydarzenie, związane z wrestlingiem. Z kolei w tym tygodniu czekamy na UFC 287 w Miami, które ma przynieść wiele emocji ze względu na proponowane zestawienia.

Co ciekawe, fuzja obu podmiotów ma dać duży zastrzyk finansowi WWE, które będzie wyceniane wtedy na 9.4 miliarda dolarów, przy czym UFC zyska wartość ponad 12 miliardów dolarów.

Czytaj również:  Kolejny pretendent po walce Błachowicza jest znany!