UFC Fight Night 232 – Allen vs Craig. Zapowiedź gali!

UFC Fight Night 232

Przed nami kolejna odsłona gali UFC Fight Night organizowanej tradycyjnie w obiekcie UFC Apex w Las Vegas. Organizatorzy ponownie musieli stawić czoła licznym problemom, takim jak kontuzje zawodników zakontraktowanych na listopadową galę. Finalnie udało się jednak stworzyć bardzo mocne zestawienia, które cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony miłośników MMA. Główną atrakcją gali UFC Fight Night 232 będzie pojedynek w kategorii średniej, w którym zmierzą się Brendan Allen i Paul Craig.

Najważniejsze informacje o gali UFC Fight Night 232

Wydarzenie UFC Fight Night 232 odbędzie się 18 listopada w hali UFC Apex w Las Vegas. Organizatorzy przygotowali 14 pojedynków podzielonych na kartę wstępną oraz kartę główną. Tradycyjnie musiało dojść do kilku zmian w pierwotnej karcie, a to ze względu na kontuzje zawodników. Dla przykładu Jeka Saragih pierwotnie miał rywalizować z Jesse’m Butlerem, a Christian Leroy Duncan przeciwko Cesarowi Almeidzie. Bez zmian pozostała jednak najważniejszy pojedynek karty głównej, czyli walka wieczoru pomiędzy Brendanem Allenem i Paulem Craigiem. Miłośnicy kobiecego MMA z niecierpliwością czekają natomiast na pojedynek, w którym Luana Pinheiro zmierzy się przeciwko Amandzie Ribas.

Karta walk na galę UFC Fight Night 232

Na gali UFC Fight Night 232 obejrzymy w sumie 14 pojedynków – 8 z nich wchodzi w skład karty wstępnej i 6 do karty głównej. Pełna karta walk na event UFC Fight Night 232 prezentuje się następująco:

 • Brendan Allen vs Paul Craig
 • Michael Morales vs Jake Matthews
 • Chase Hooper vs Jordan Leavitt
 • Payton Talbott vs Nick Aguirre
 • Luana Pinheiro vs Amanda Ribas
 • Uroš Medić vs Myktybek Orolbai Uulu
 • Jonathan Pearce vs Joanerson Brito
 • Chad Anheliger vs Jose Johnson
 • Christian Leroy Duncan vs Denis Tiululin
 • Mick Parkin vs Caio Machado
 • Jeka Saragih vs Lucas Alexander
 • Lucie Pudilová vs Ailín Pérez
 • Trey Ogden vs Nikolas Motta
 • Charles Johnson vs Rafael Estavam
Czytaj również:  UFC Vegas 67: Strickland vs. Imavov - podsumowanie gali!

Zapowiedź walki Allen vs Craig

W walce wieczoru UFC Fight Night 232 czeka nas starcie dwóch zawodników kategorii średniej. Brendan Allen (22-5-0) podejmie Paula Craiga (17-6-1). Stawką tego pojedynku będzie przesunięcie się w hierarchii kategorii średniej, co oczywiście pozwoli myśleć o bardziej prestiżowych zestawieniach. Allen ma na swoim koncie serię sześciu zwycięstw. Pokonał m. in. Krzysztofa Jotkę w październiku ubiegłego roku. W czerwcu na UFC on ABC 4 zwyciężył Bruno Silvę. Aż cztery z ostatnich pojedynków zwyciężył przez duszenie zza pleców.

Z kolei Paul Craig po gorszym dla siebie okresie zdaje się wracać na dobre tory. W lipcu pokonał Andre Muniza, a miesiąc później na evencie Holytown Havoc 3 okazał się lepszy od Rossa Coopera. To kolejny specjalista od poddań – na 17 wygranych aż 14 kończył w ten sposób. Zapowiada się zatem doskonałe widowisko, w którym nie powinno zabraknąć technik kończących. Zdecydowanym faworytem walki wieczoru UFC Fight Night 232 jest Brendan Allen.

Zapowiedź walki Hooper vs Leavitt

Emocjonującego widowiska można oczekiwać także od walki, w której wystąpią Chase Hooper (12-3-1) oraz Jordan Leavitt (11-2-0). Duże nadzieje są związane zwłaszcza z 24-letnim Hooperem, który w przyszłości może być wiodącą postacią w kategorii lekkiej. Hooper wygrywał swoje dwie ostatnie walki – z Clayem Guidą i Nickiem Fiore. Leavitt po raz ostatni wystąpił w oktagonie w lutym i pokonał przez nokaut Victora Martineza. W lipcu miał zmierzyć się przeciwko Elvesowi Brenerowi, ale z powodu urazu musiał wycofać się z tego pojedynku. To jedno z równiej zapowiadających się starć na karcie UFC Fight Night 232. Faworytem będzie jednak Chase Hooper.

Zapowiedź walki Pinheiro vs Ribas

W kategorii słomkowej kobiet Luana Pinheiro (11-1-0) zmierzy się przeciwko Amandzie Ribas (11-4-0). Pinheiro może pochwalić się serią 10 zwycięstw z rzędu. Na kwietniowej gali UFC 287 w decyzji sędziów pokonała Michelle Waterson-Gomez. Pinheiro plasuje się na dziewiątym miejscu rankingu kategorii słomkowej i zdradza coraz poważniejsze aspiracje do walk z czołowymi zawodniczkami tej kategorii. Ribas plasuje się w rankingu zaraz za młodszą o rok rodaczką, ale jej ostatnie walki przeplatają zwycięstwa z przegranymi. Na sześć ostatnich walk Ribas trzy wygrała i trzy przegrała. Trzeba jednak przyznać, że jej plany mogły pokrzyżować dwa odwołane pojedynki (kontuzje rywalek). To właśnie Ribas jest faworytką pojedynku z Pinheiro, choć nie brakuje głosów, że młodsza z Brazylijek może sprawić niespodziankę na UFC Fight Night 232.

Czytaj również:  Zapowiedź KSW 79 – karta walk i analizy pojedynków

Gdzie oglądać galę UFC Fight Night 232 na żywo?

Fani, którzy chcą obejrzeć pełną galę UFC Fight Night 232 muszą wykupić dostęp na platformie UFC Pass Fight Pass. Platforma umożliwia wykupienie abonamentu na określony okres czasu, co pozwoli obejrzeć kilka gal organizowanych przez największą organizację MMA na świecie. Walki wchodzące w skład karty głównej będzie można obejrzeć w telewizji na kanale Polsat Sport. Wydarzenie powinno się rozpocząć ok. godz. 20:00 polskiego czasu, natomiast pojedynki wchodzące w skład karty głównej powinny być transmitowane od godziny 23:00.