UFC 8 – karta walk zawodników i wyniki gali!

UFC 8

UFC 8, to skrót od ósmej edycji The Ultimate Fighting Championship, wydarzenia znanego także jako UFC 8: David vs. Goliath. To gala mieszanych sztuk walki (MMA), która już od pewnego czasu jest organizowana przez amerykańską organizację Ultimate Fighting Championship (UFC). Gala UFC 8: David vs. Goliath odbyła się 16 lutego 1996 roku w Bayamón w Puerto Rico, a dokładniej mówiąc w  Ruben Rodriguez Coliseum. Ciekawostką może być fakt, że UFC 8 jest jedynym wydarzeniem UFC , które odbyło się w Puerto Rico. Gala była transmitowana na żywo w systemie pay-per-view w Stanach Zjednoczonych, a później została wydana na wideo. Dzięki temu każdy, kto chciał, mógł obejrzeć The Ultimate Fighting Championship 8 w dogodnym dla siebie miejscu, czy czasie.

UFC 8 – zasady turnieju

The Ultimate Fighting Championship 8 to pierwsze wydarzenie UFC rozgrywane poza Stanami Zjednoczonymi . Zawierał ośmioosobowy turniej oraz walkę o mistrzostwo UFC Superfight między aktualnym mistrzem UFC Kenem Shamrockiem, a Kimo Leopoldo . Dodatkowo nie zabrakło też walk alternatywnych, ale tym razem odbyła się tylko jedna i jej również nie pokazano w transmisji na żywo w systemie pay-per-view. Turniej nie miał kategorii wagowych, czy tez limitów wagowych. Za to na wszystkie walki odbywające się podczas The Ultimate Fighting Championship 8 został już nałożony 10-minutowy limit czasu. Wyjątkiem była tylko finałowa walka i Superfight, ponieważ tutaj limit wynosił 15 minut.

Co więcej, na na pojedynkach UFC 8: David vs. Goliath więksi zawodnicy walczyli z mniejszymi, stąd też określenie „Dawid kontra Goliat”. Ponadto była to pierwsza gala Ultimate Fighting Championship, w której pojawiło się trzech sędziów oceniających walki. Ich wprowadzenie było oczywiście spowodowane chęcią wyeliminowania potencjalnych remisów, jak w przypadku gali UFC 7, gdzie ogłoszono remis po trzydziestu trzech minutach superfightu, w którym Ken Shamrock walczył z Olegiem Taktarovem. Sędzią wieczoru był John McCarthy.

Czytaj również:  KSW 72 – kto triumfował podczas kolejnej odsłony KSW?

UFC 8 – walka alternatywna

Podczas The Ultimate Fighting Championship 8 w Puerto Rico została rozegrana tylko jedna walka alternatywna. Naprzeciw siebie stanęło dwóch zawodników ze Stanów Zjednoczonych – Sam Adkins i Keith Mielke. Ich walka potrwała zaledwie pięćdziesiąt sekund i zakończyła się po myśli Adkinsa, ponieważ poddał swojego rywala.

UFC 8 – ćwierćfinały

W ćwierćfinałach UFC 8 wzięło udział ośmiu zawodników, więc ogólnie odbyły się cztery walki. W pierwszej zmierzył się zawodnik ze Stanów Zjednoczonych, Don Frye, z zawodnikiem z Puerto Rico, Thomasem Ramirezem. Była to spektakularna walka, która na pewno zapisze się w historii Ultimate Fighting Championship, ponieważ Frye znokautował rywala w ósmej sekundzie spotkania.

Następna ćwierćfinałowa walka rozegrała się pomiędzy Amerykaninem, Paulem Varelansem, a Brazylijczykiem, Joe Moreira. Ich starcie było dość wyrównane i do końca nie było wiadomo, kto ostatecznie wygra. Po przewidzianych 10 minutach walki dalej żaden zawodnik nie odnotował zwycięstwa. Dlatego do akcji wkroczyli sędziowie, którzy jednogłośną decyzją orzekli zwycięstwo na korzyść Varelansa.

Trzecia walka ćwierćfinałowa rozegrałs ię pomiędzy zawodnikami ze Stanów Zjednoczonych:
Jerrym Bohlanderem oraz Scott Ferrozzo. Panowie pokazali bardzo podobny poziom umiejętności, więc nic dziwnego, że ich walka toczyła się przez dziewięć minut i pięć sekund na korzyść Bohlandera, który wygrał przez poddanie duszeniem gilotynowym.

Ostatnia walka w tej części UFC 8: David vs. Goliath rozegrała się pomiędzy zawodnikiem z Kanady, Garym Goodridgem, a zawodnikiem ze Stanów Zjednoczonych, Paulem Herrerą. To było bardzo ciekawe, choć krótkie spotkanie, ponieważ Goodridge znokautował przeciwnika już w trzynastej sekundzie.

UFC 8 – półfinały

Pierwsza półfinałowa walka miała rozegrać się pomiędzy Donem Frye, a Paulem Varelansem. Niestety w walce ćwierćfinałowej Varelansa doznał kontyzji i nie był w stanie kontynuować turnieju. Dlatego został on zastąpiony Samem Adkinsonem. W tym zestawieniu lepszy okazał się Frye, który wygrał przez TKO w zaledwie czterdziestej ósmej sekundzie spotkania.

W drugiej półfinałowej walce UFC 8: David vs. Goliath zmierzył się Gary Goodridge z  Jerrym Bohlanderem. Po dość ciekawej i jakże wyrównanej walce na prowadzenie wyszedł Goodridge, który wygrał z rywalem przez TKO w 5:32.

Czytaj również:  KSW 36 karta walk i wyniki tej gali

UFC 8 – finał

Podczas finału The Ultimate Fighting Championship doszło do starcia zawodnika ze Stanów Zjednoczonych, Don Frye z Kanadyjczykiem, Garym Goodridgem. Lepszy okazał się Don Frye, który poddał swojego rywala w zaledwie 2:14 min spotkania. Tym samym to właśnie on wygrał turniej UFC 8

UFC 8 – Superfight

Do walka o mistrzostwo Superfight na UFC 8: David vs. Goliath stanął dotychczasowy triumfator ze Stanów Zjednoczonych – Ken Shamrock oraz Kimo Leopoldo, także zawodnik ze Stanów Zjednoczonych. Ich pojedynek trwał w sumie 4:24 i zakończył się po myśli Shamrocka, który poddał rywala. Dzięki temu to właśnie on obronił swój tytuł  UFC Superfight Championship.