UFC 7 – karta walk zawodników i wyniki gali!

UFC 7

UFC 7 to po prostu siódma odsłona The Ultimate Fighting Championship, nazwana UFC 7: The Brawl in Buffalo. To  gala mieszanych sztuk walki (MMA), której organizatorem była jedna z najbardziej cenionych amerykańskich federacji mieszanych sztuk walki, Ultimate Fighting Championship (UFC). Wydarzenie odbyło się 8 września 1995 roku w Memorial Auditorium w Buffalo w stanie Nowy Jork. The Ultimate Fighting Championship 7 można było oglądać na żywo w systemie pay-per-view w Stanach Zjednoczonych. Później gala została udostępniona na użytek domowy, a więc na kasetach VHS, a z czasem na DVD.

UFC 7 – zasady turnieju

Podczas UFC 7: The Brawl in Buffalo odbył się ośmioosobowy turniej oraz walka UFC Superfight Championship pomiędzy panującym mistrzem UFC Kenem Shamrockiem i zwycięzcą turnieju UFC 6 Olegiem Taktarowem. Rozegrano też trzy alternatywne walki, które nie były pokazywane w transmisji na żywo w systemie pay-per-view. Turniej nie miał kategorii wagowych ani limitów wagowych. Żadna walka nie miał rund, ale na pojedynki rundy ćwierćfinałowej i półfinałowej w turnieju UFC 7: The Brawl in Buffalo nałożono 20-minutowy limit czasu. Finały turnieju i Superfight miały dłuższy limit, bo aż 30-minutowy i w razie potrzeby przewidywano pięciominutową dogrywkę.

UFC 7 – walki alternatywne

Jak już było wspomniane, na gali The Ultimate Fighting Championship 7 rozegrały się aż trzy walki alternatywne, a więc to zupełnie inaczej niż na wcześniejszych wydarzeniach UFC. W pierwszej walce udział wzięło dwóch zawodników ze Stanów Zjednoczonych – Onassis Parungao i Francesco Maturi. Ich starcie było dosyć długie, po potrwało 5:26. Ostatecznie zwyciężył   Parungao przez poddanie przez uderzenia.

Druga alternatywna walka na gali The Ultimate Fighting Championship 7 to starcie zawodników ze Stanów Zjednoczonych – Scotta Bessaca i Davida Hooda. Trzeba przyznać, że była jedną z krótszych, ale jakże emocjonujących, ponieważ już w trzydziestej pierwszej sekundzie Bessac wygrał przez poddanie (duszenie gilotynowe.

Czytaj również:  UFC 17 - karta walk zawodników i wyniki gali!

W ostatniej alternatywnej walce zmierzył się zawodnik ze Stanów Zjednoczonych, Joel Sutton z Kanadyjczykiem, Gezą Kalmanem. To starcie skończyło się już w czterdziestej ósmej sekundzie przez TKO na korzyść Suttona.

UFC 7 – ćwierćfinały

W pierwszym ćwierćfinałowym starciu UFC 7: The Brawl in Buffalo zobaczyć było można zawodników ze Stanów Zjednoczonych: Paula Varelansa i Geralda Harrisa. Ich pojedynek potrwał minutę i piętnaście sekund, a wygrał go Varelans przez poddanie w wyniku uderzeń.

Kolejna ćwierćfinałowa walka rozegrała się z udziałem zawodnika ze Stanów Zjednoczonych, Marka Halla oraz zawodnika z Kanady, Harolda Howarda. Po dość zaciętej walce lepszy okazał się Hall, który wygrał przez poddanie (przez uderzenia) w 1:41.

Trzecia ćwierćfinałowa walka na UFC 7: The Brawl in Buffalo rozegrała się pomiędzy zawodnikiem z Holandii, Remco Pardoelem, a zawodnikiem ze Stanów Zjednoczonych, Ryanem Parkerem. Ich starcie potrwało nieco ponad trzy minuty (dokładniej mówiąc 3:05) i do końca nie było wiadomo, kto wygra. Jednak ostatecznie walka zakończyła się na korzyść Pardoela, który wygrywa przez poddanie (duszenie przedramieniem).

W ostatnim starciu ćwierćfinału można było zobaczyć Brazylijczyka, Marco Ruasa i Amerykanina, Larrego Curetona. Ich pojedynek potrwał 3:23 i zakończył się zwycięstwem Ruasa, który poddał Larrego Curetona.

UFC 7 – półfinały

Półfinały The Ultimate Fighting Championship 7 to już tylko dwie walki. W pierwszej udział wzięli Marco Ruas i Remco Pardoel. Po bardzo długiej i zaciętej walce zwyciężył Ruas przez poddanie w 12:27.

Druga półfinałowa walka już nie była tak długa, ponieważ potrwała zaledwie minutę i jedną sekundę. Zmierzyło się w niej dwóch Amerykanów – Paul Varelans i Mark Hall. Peszy okazał się
Varelans, ponieważ poddał swojego rywala.

UFC 7 – finał

W finale The Ultimate Fighting Championship 7 zmierzył się Marco Ruas z Paulem Varelansem i trzeba przyznać, że to pierwszy turniej, który obył się bez nieprzewidzianych niespodzianek. Dzięki temu można było obejrzeć walki wszystkich uczestników, którzy przeszli kolejne etapy turnieju. Finałowe starcie potrwało 13:17 i zapewniło fanom MMA sporo wrażeń. Lepszy okazał się Ruas, który pokonał rywala przez TKO (zatrzymanie przez sędziego z powodu uderzeń) i tym sposobem to właśnie on wygrał turniej  UFC 7: The Brawl in Buffalo.

UFC 7 – Superfight Walka Superfight jak zawsze wzbudziła spore zainteresowanie i nie ma co się dziwić, ponieważ to na niej był wyłoniony mistrz UFC. W najważniejszej walce gali można było zobaczyć starcie zawodnika ze Stanów Zjednoczonych, Kena Shamrocka i zawodnika z Rosji, Olega Taktarova. Walka potrwała w sumie 33 minuty i została uznana za remisową, ponieważ nie było sędziów. To doprowadziło do tego, że Shamrock zachował tytuł UFC Superfight Championship. Poza tym warto też wspomnieć, że ta sytuacja skłoniła federację UFC do wyznaczenia sędziów ringowych na następnym wydarzeniu, ponieważ tylko w ten sposób można ogłosić zwycięzcę walki, która nie zakończy się nokautem lub poddaniem.