UFC 6 – karta walk zawodników i wyniki gali!

UFC 6

UFC 6, czyli The Ultimate Fighting Championship, to szóste wydarzenie mieszanych sztuk walki (MMA), które zostało nazwane UFC 6: Clash of the Titans. Gala oczywiście została zorganizowana przez amerykańską organizację Ultimate Fighting Championship (UFC) i odbyła się 14 lipca 1995 roku. Nie powinno być żadnego zdziwienia, jak powiemy, że postawiono zupełnie na nową lokalizację, ponieważ wcześniejsze gale także odbywały się w różnych miejscach. UFC 6 zorganizowana w Casper w stanie Wyoming, a dokładniej mówiąc w Casper Events Center.  The Ultimate Fighting Championship 6 było transmitowane na żywo w systemie pay-per-view w Stanach Zjednoczonych, a później udostępnione na użytek domowy (na VHS, a później na DVD).

UFC 6 – zasady turnieju

The Ultimate Fighting Championship 6 zawierało turniej ośmioosobowy oraz dwie alternatywne walki, które nie były pokazywane w transmisji na żywo w systemie pay-per-view. Turniej nie miał kategorii wagowych, czy też limitów wagowych. Rozrywki pomiędzy zawodnikami nie miały rund, więc nie używano sędziów. Na The Ultimate Fighting Championship 6 odbyła się druga specjalna walka The Superfight, który był kontynuacją UFC 5, ponieważ przez remis nie było oficjalnego zwycięzcy. Dodatkowo ta odsłona gali zawierała też koronację pierwszego mistrza UFC, który zdobył tytuł w formacie innym niż turniej i to właśnie mistrz miał być zwycięzcą UFC 6. Na walki rundy ćwierćfinałowej oraz półfinałowej  nałożono 20-minutowy limit czasu. Finał turnieju oraz Superfgt miał 30-minutowy limit czasu i w razie potrzeby pięciominutową dogrywkę.  

UFC 6 – walki alternatywne

Na UFC 6: Clash of the Titans odbyły się dwie walki alternatywne i obu zmierzyli się zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych. W pierwszej walce alternatywnej wziął udział Joel Sutton oraz Jack McGlaughlin. Po dość zaciętej walce to Sutton okazał się lepszy, ponieważ wygrywa przez poddanie przez uderzenia w 2:01.

Czytaj również:  FEN 22 Wyniki – Kto okazał się najlepszy? Dowiedz się, jak kształtują się  wyniki październikowej gali FEN!

W drugiej walce alternatywnej udział wziął Anthony Macias oraz He-Man Gipson. Ich starcie potrwało o minutę dłużej i zakończyło się po myśli Maciasa, który wygrał przez poddanie przez uderzenia w 3:06.

UFC 6 – ćwierćfinały

Z racji tego, że The Ultimate Fighting Championship 6 to turniej ośmioosobowy, to odbyły się cztery walki ćwierćfinałowe. W pierwszej zmierzyło się dwóch zawodników ze Stanów Zjednoczonych: Tank Abbott oraz John Matua. Trzeba przyznać, że to jedna z lepszych walk, choć bardzo krótkich, ponieważ potrwała zaledwie osiemnaście sekund. Zakończyła się zwycięstwem Abbotta przez nokaut.

Druga ćwierćfinałowa walka również rozegrała się pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych: Paula Varelansa oraz Cala Worshama. To starcie potrwała 1:04 i zakończyło się zwycięstwem Varelansa przez KO (łokieć w głowę).

W następnej walce naprzeciw siebie stanęli Patrick Smith oraz Rudyard Moncayo (obaj zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych). Smith wygrał przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1:08. Jednak z dalszych rozgrywek wycofał się, skarżąc się na skurcze żołądka.

Ostatnia ćwierćfinałowy mecz The Ultimate Fighting Championship 6 to pojedynek pomiędzy Rosjaninem, Olegiem Taktarovem, a  Kanadyjczykiem, Davem Beneteau. Choć obaj zawodnicy wykazali się sporymi umiejętnościami, to lepszy okazał się Taktarov, który poddał Beneteau duszeniem gilotynowym w pięćdziesiątej siódmej sekundzie walki.

UFC 6 – półfinały

Na półfinałowej walce UFC 6: Clash of the Titans zmierzył się Tank Abbott z Paulem Varelansem. Po walce trwającej 1:53 zwyciężył Abbott przez TKO (uderzenia).

Druga półfinałowa walka The Ultimate Fighting Championship 6 miała rozegrać się pomiędzy Olegiem Taktarovem, a Patrickiem Smithem. Niestety przez swoją kontuzję, Smith nie mógł kontynuować walki i w jego miejsce wszedł Anthony Macias. Była to bardzo krótka walka, ponieważ Taktarov wygrał przez poddanie (duszenie gilotynowe) w dwunastej sekundzie spotkania. Warto wspomnieć, że powszechnie uważano, że ta walka była ustawiona, ponieważ Macias wpadł w gilotynę i odklepał, zanim uderzył w podłogę. Nic więc dziwnego, że przez resztę walki tłum skandował „fake”.

Czytaj również:  FEN 20 Wyniki walki – kto wygrał, a kto musiał pogodzić się z porażką?

UFC 6 – finał

W finałowym starciu The Ultimate Fighting Championship 6  zmierzył się Oleg Taktarov z Tankiem Abbottem. Ich walka była dość zacięta i długa, ponieważ potrwała  17:47. Zakończyła się po myśli Taktarova, który poddał duszeniem zza pleców Abbotta i wygrał turniej UFC 6.

UFC 6 – Superfight Wydawać by się mogło, że skoro walka o mistrzostwo Superfigt UFC zakończyła się remisem pomiędzy Kenem Shamrockiem, a Roycem Graciem, to ich będzie można zobaczyć w dogrywce. Jednak Royce Gracie postanowił wycofać się z dalszych występów, więc walka o mistrzostwo Superfight rozegrała się pomiędzy dwoma zawodnikami ze Stanów Zjednoczonych –  Kenem Shamrockiem oraz Danem Severnem, zwycięzca turnieju The Ultimate Fighting Championship 5. Ich walka jednak nie była tak długa, jak podczas UFC 5, ponieważ potrwała zaledwie dwie minuty i czternaście sekund. Zwyciężył Shamrock przez poddanie (duszenie gilotynowe) i tym samym został pierwszym mistrzem UFC Superfight.