UFC 4 – karta walk zawodników i wyniki gal!

UFC 4

UFC 4 (pełna nazwa The Ultimate Fighting Championship Part 4), znana również jako UFC 4: Revenge of the Warriors, to gala mieszanych sztuk walki (MMA). Za jej organizacją stoi jedna z kluczowych organizacji MMA – Ultimate Fighting Championship. Gala UFC 4: Revenge of the Warriors odbyła się 16 grudnia 1994 roku i jak przystało na wcześniejsze edycje, tak i tym razem wyznaczono zupełnie nowe miejsce.

Tym razem padło na Tulus w stanie Oklahoma, a dokładniej mówiąc na Expo Center Pavilion. Jak i wcześniejsze wydarzenia, tak i galę UFC 4 można był oglądać na żywo w systemie pay-per-view. W późniejszym czasie została też wydana na domowy użytek, zarówno na kasetach VHS, jak i ostatecznie na DVD.

UFC 4 – zasady turnieju

UFC 4: Revenge of the Warriors wykorzystało format ośmioosobowego turnieju, którego zwycięzca otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 64 tysięcy dolarów, a więc od UFC 3 stawka podniosła się o 4 tysiące dolarów. Wydarzenie zawierało także trzy walki alternatywne, a wszystkie siedem walk turniejowych zostało pokazanych podczas transmisji na żywo w systemie pay-per-view (podobnie zresztą jak walka zastępcza Jason Fairn vs. Guy Mezger). Turniej nie miał ani kategorii wagowych, ani też limitów związanych z wagą zawodników. Co więcej, każdy pojedynek nie miał limitu czasowego ani rund, dlatego też nie korzystano z usług sędziów. To jednak nie oznacza, że żadnego nie było. Sędzią wieczoru był „Big” John McCarthy. Royce

UFC 4 – walki alternatywne

Podczas gali UFC 4: Revenge of the Warriors zostały stoczone trzy walki alternatywne. W pierwszej zmierzyło się dwóch zawodników ze Stanów Zjednoczonych – Joe Charles oraz Kevin Rosier. To starcie wygrał Charles i to już w czternatej sekundzie spotkania poddając Rosiera.

Druga walka alternatywa odbyła się pomiędzy zawodnikiem ze Stanów Zjednoczonych, Marcusem Bossettem oraz zawodnikiem z Brazylii, Eldo Dias Xavierem. Po dość zaciętej walce, która trwała około pięciu minut zwyciężył Bossett nokaut w 4:55 swojego przeciwnika.

Czytaj również:  KSW 20 karta walk i wyniki tej gali

Trzecia walka alternatywna na UFC 4: Revenge of the Warriors rozegrała się pomiędzy zawodnikiem ze Stanów Zjednoczonych, Guyem Mezgerem, a zawodnikiem z Kanady, Jasonem Fairnem. Ich starcie trwało 2:13 i wygrał je Mezger nokautując technicznie swojego rywala.

UFC 4 – ćwierćfinały

W ćwierćfinałach UFC 4: Revenge of the Warriors odbyły się cztery walki. W pierwszej udział wziął Brazylijczyk Royce Gracie oraz Amerykanin Ron van Clief. Na Amerykanina czekało spore wyzwanie, ponieważ Brazylijczyk miał okazję brać udział we wcześniejszych edycjach turnieju i za każdym razem prezentował naprawdę wysoki poziom. Przypomnijmy, że Gracie UFC 2 wygrał, a na UFC 3 dotarł do półfinału. Nie inaczej było i tym razem, ponieważ Gracie wygrał z van Cliefem przez poddanie (duszenie zza pleców) w 3:49 min.

Drugie ćwierćfinałowe starcie należało do zawodników ze Stanów Zjednoczonych: Keitha Hackneya oraz Joego Sona. Keith Hackney także miał za sobą bardzo dobre występy i w UFC 3 dostał się aż do finału, więc Sona czekało spore wyzwanie. Nie udało mu się podołać, ponieważ ostatecznie to starce wygrał Hackney przez poddanie w 2:44 min.

W trzeciej ćwierćfinałowej walce zmierzył się zwycięzca UFC 3 – Steve Jennum z Meltonem Bowenem (zawodnik ze Stanów Zjednoczonych). Po dość zaciętej walce, która trwała 4:47 min wygrał Jennum poddając swojego rywala .

Ostania walka odbyła się również pomiędzy dwoma Amerykanami – Danem Severnem oraz  Anthonym Maciasem. Lepszy okazał się Severn, który wygrał ćwierćfinałowy pojedynek przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1:45.

UFC 4 –  półfinały

Do półfinału dotarło czterech zawodników, którzy zmierzyli się w dwóch walkach. Na pierwszy rzut poszli Royce Gracie oraz Keith Hackney. Trzeba przyznać, że to spotkanie dostarczyło fanom naprawdę wiele wrażeń, ponieważ walka obu zawodników była bardzo wyrównana. Ostatecznie w  5:34 min wygrał Gracie poddając Hackneya.

Czytaj również:  WOTORE 6: Podsumowanie gali!

Po tak dobrych początkach gali UFC 4: Revenge of the Warriors można było uznać, że obejdzie się już bez żadnych niemiłych niespodzianek i wszystkie rozrywki zakończą się zgodnie z pierwotnym założeniem. Niestety okazało się inaczej, ponieważ w drugiej półfinałowej walke UFC 4 miał zmierzyć się Dane Severnem ze  Stevem Jennumen. Niestety Jennum doznał kontuzji i był zmuszony wycofać się z dalszych rozgrywek. Dlatego w jego miejsce wprowadzono innego zawodnika, który wcześniej brał udział w alternatywnych walkach – Marcusa Bosseta. W tym starciu lepszy okazał się Severn, który wygrał przez poddanie (duszenie głową i ramionami) w zaledwie pięćdziesiątej drugiej sekundzie walki.

UFC 4 – finał

W finałowym starciu The Ultimate Fighting Championship 4 spotkał się Royce Gracie z Danem Severnem. Choć Brazylijczyk mógł poszczycić się większym doświadczeniem na turniejach Ultimate Fighting Championship, to i Severn pokazał naprawdę dobry poziom walki. Ich finałowe starcie trwało w sumie 15:49 min i wygrał je Gracie przez poddanie (duszenie trójkątne). Tym samym odnotował kolejne zwycięstwo na UFC i otrzymał nagrodę pieniężną.