UFC 294: Islam Makhachev niepokonany!

Podczas gali organizowanej przez Ultimate Fighting Championship, Islam Makhachev (25-1) ponownie stanął naprzeciwko Alexandra Volkanovskiego (26-3). Stawka pojedynku była bardzo wysoka, ponieważ chodziło o pas wagi lekkiej. Jednak i tym razem Islam Makhachev okazał się lepszy od rywala, więc pas mistrzowski nadal jest w jego posiadaniu!

Na gali UFC 294 w walce wieczoru można było zobaczyć starcie Islama Makhacheva z Alexandrem Volkanovskim. Był to rewanżowy pojedynek z gali UFC 284, która odbyła się w lutym w Perth (Australia). Wówczas po walce na pełnym dystansie minimalnie lepszy okazał się Makhachev. Tym razem również nie było inaczej, lecz drugą walkę zakończył w świetnym stylu i zdecydowanie szybciej.

Emocji tak naprawdę nie brakowało już od pierwszych sekund walki. W dużej mierze to zasługa Islama Makhacheva, bowiem od razu wyprowadził sporo kopnięć, po czym ruszył na rywala i zepchnął go na siatkę. Alexandr Volkanovski szybko się zrehabilitował i odwrócić pozycję. Jednak nie na długo, ponieważ Makhachev w tajskim klinczu świetnie atakował kolanem. W połowie rundy przeciwnicy wrócili na środek oktagonu. W pewnym momencie Makhachev perfekcyjnie trafił high kickiem. Jego rywal padł na matę, a Makhachev ruszył, by dobić go w parterze. Bardzo mocne uderzenia sprawiły, że sędzia przerwał walkę. Nie trzeba chyba tłumaczyć, kto zwyciężył. Makhachev okazał się zdecydowanie lepszy, więc mistrzowski pas wagi lekkiej należy do niego!

Czytaj również:  Khamzat Chimaev zdominował zapaśniczo Usmana podczas UFC 294!