UFC 287: Pereira vs Adesanya 2 – zapowiedź i karta walk!

UFC 287

Gala UFC 287: Pereira vs Adesanya została zaplanowana na 8 kwietnia. Fani z niecierpliwością czekają na wielki rewanż, w którym Israel Adesanya otrzyma szansę udowodnienia swojej wyższości w kategorii średniej. Jego porażka na UFC 281 przeciwko Alexowi Pereirze była ogromną sensacją. Niezwykle ciekawie zapowiada się także starcie Burns vs. Masdival w kategorii półśredniej. W niniejszym artykule prezentujemy kartę walki i zapowiedzi na galę UFC 287.

Najważniejsze informacje o gali UFC 287: Pereira vs Adesanya 2

Gala UFC 287 jest reklamowana przede wszystkimi jako wielki rewanż pomiędzy Alexem Pereirą oraz Israelem Adesanyą. To właśnie to zestawienie przede wszystkim przyciąga ogromne zainteresowanie fanów na całym świecie. Czy pas zostanie w posiadaniu Pereiry? Brazylijczyk musi udowodnić, że jego zwycięstwo nad Adesanyą na gali UFC 281 nie było przypadkiem wynikającym z „Lucky puncha”. Ciekawie zapowiadają się także pojedynki, w których wystąpią czołowi zawodnicy kategorii półśredniej, Burns i Masvidal oraz koguciej, Font i Yanez. Gala UFC 287: Pereira vs Adesanya 2 odbędzie się już 8 kwietnia w Miami.

UFC 287

Pełna karta walk na galę UFC 287

Nadchodząca gala UFC 287: Pereira vs Adesanya przyniesie nam w sumie 13 pojedynków: 5 w karcie głównej, i po 4 w karcie wstępnej oraz przedwstępnej. Głównym wydarzeniem gali będzie rewanżowy pojedynek pomiędzy Alexem Pereirą oraz Israelem Adesanyą o pas UFC kategorii średniej. Pełna karta walk na galę UFC 287 prezentuje się następująco:

 • Alex Pereira vs. Israel Adesanya (o pas kategorii średniej)
 • Gilbert Burns vs. Jorge Masvidal
 • Rob Font vs. Adrian Yanez
 • Kevin Holland vs. Santiago Ponzinbbio
 • Raul Rosas Jr. vs. Christian Rodriguez
 • Kelvin Gastelum vs. Chris Curtis
 • Michelle Waterson-Gomez vs. Luana Pinheiro
 • Gerald Meerschaert vs. Joe Pyfer
 • Karl Williams vs. Chase Sherman
 • Cynthia Calvillo vs. Lupita Godinez
 • Ignacio Bahamondes vs. Trey Ogden
 • Shayilan Nuerdanbieke vs. Steve Garcia
 • Jaqueline Amorim vs. Sam Hughes
Czytaj również:  XTB KSW 78: Podsumowanie gali!

Analizy i typy na walkę Pereira vs. Adesanya

Walka wieczoru gali UFC 281 przyniosła sensacyjne rozstrzygnięcie. Broniący tytułu Israel Adesanya zgodnie z oczekiwaniami pewnie wygrywał na kartach z Alexem Pereirą. W piątej rundzie na chwilę stracił koncentrację i nadział się na potężny sierpowy Brazylijczyka. Zamroczony Adesanya nie był w stanie obronić się przed serią kolejnych ciosów i sędzia musiał przerwać pojedynek. Po 23 wygranych w kategorii średniej Nigeryjczyk zanotował pierwszą porażkę. Wcześniej, w 2021 roku Adesanya stracił nieskazitelny rekord po walce z Janem Błachowiczem, ale było starcie w kategorii półciężkiej.

Gala UFC 287: Pereira vs Adesanya przyniesie nam wielki rewanż. Obaj zawodnicy od czasu walki na UFC 281 nie stoczyli innych pojedynków. Faworytem ponownie będzie Adesanya, ale tym razem bukmacherzy nie są już tak pewni jego zwycięstwa, jak miało to miejsce przy pierwszej konfrontacji. Należy jednak pamiętać o tym, że Nigeryjczyk w pierwszej walce pewnie wygrał cztery rundy i przegrał przez techniczny nokaut w rundzie piątej. Jeśli tym razem Adesanya będzie bardziej skoncentrowany i ani na chwilę nie da oddechu Brazylijczykowi, powinien pewnie odzyskać pas kat. średniej.

UFC 287

Analizy i typy na walkę Burns vs. Masvidal

Burns po udanym występie na UFC 283 i pokonaniu Neila Magny’ego ma nadzieję na kolejną dobrą walkę, która pozwoli mu utrzymać wysokie miejsce w rankingu kategorii półśredniej. Jego rywalem będzie niezwykle doświadczony Amerykanin, Jorge Masvidal, który w profesjonalnej karierze stoczył już ponad 50 walk, z czego 21 w samym UFC. Chociaż rekord 35-16 nie należy do najlepszych, to jednak niewątpliwie mówimy tu o bardzo solidnym zawodniku. 38-letni Masvidal spróbuje wrócić na zwycięską drogę po trzech porażkach z rzędu, w tym po dwukrotnej porażce z Kamaru Usmanem. Stawką tych pojedynków był pas mistrzowski kategorii półśredniej. Ewentualna wygrana dla Gilberta Burnsa może się zatem okazać niezwykle cenna. To Burns jest zdecydowanym faworytem tej walki.

Czytaj również:  WOTORE 6: Podsumowanie gali!
UFC 287

Analizy i typy na walkę Font vs. Yanez

Odbudować swoją dyspozycję spróbuje także Rob Font, który przegrywał dwie ostatnie walki z rzędu. Najpierw z Jose Aldo, a następnie z Marlonem Verą. Jego rywalem będzie 29-letni Adrian Yanez, który może pochwalić się serią 10 wygranych pojedynków z rzędu. Pozwoliło mu to przesunąć się na 12 miejsce rankingu kategorii koguciej. Ewentualna wygrana z Fontem przesunie go do czołowej dziesiątki i pozwoli poważniej myśleć o pojedynkach ze ścisłą czołówką tego rankingu. Yanez jest faworytem tego starcia, aczkolwiek nie brakuje głosów, że 35-letni Font może tu sprawić niespodziankę.

Gdzie będzie można oglądać galę UFC 287 na żywo?

Gala UFC 287: Pereira vs. Adesanya 2 odbędzie się już w sobotę 8 kwietnia w Miami. Wszystkie walki nadchodzącej gali będzie można oglądać po wykupieniu dostępu na platformie UFC Fight Pass. Walkę wieczoru pomiędzy Alexem Pereirą i Israelem Adesanyą będzie można oglądać także w telewizji, na kanale Polsat Sport. Walka ta powinna się odbyć w niedzielę, ok. godz. 4:00 nad ranem polskiego czasu.