UFC 2 – karta walk zawodników i wyniki gali!

UFC 2

UFC 2, czyli The Ultimate Fighting Championship Part II to gala mieszanych sztuk walki (MMA) znana również jako UFC 2: No Way Out . Zorganizowana została przez Ultimate Fighting Championship 11 marca 1994 roku w Mammoth Gardens w Denver w Kolorado .  Wydarzenie było transmitowane na żywo w systemie pay-per-view w Stanach Zjednoczonych. Jednak z czasem zostało udostępnione w domowych nagraniach wideo , zarówno VHS, jak i na DVD.

UFC 2 – zasady turnieju

UFC 2 obejmowało szesnastoosobowy format turnieju ( pierwszy i jedyny tego rozmiaru w historii UFC) w którym zwycięzca otrzymał sześćdziesiąt tysięcy dolarów. W turnieju nie było kategorii wagowych, czy też jakichkolwiek limitów. Mecze nie miały też limitu czasu i rund, więc nie było i sędziów. Zawodnicy mogli wygrać walkę tylko przez poddanie, nokaut, czy rzucenie ręcznika. Warto także wspomnieć, że pierwsze siedem pojedynków nie było transmitowanych w systemie pay-per-view, czy też w domowej wersji wideo.

UFC 2 – pierwsza runda

W walce otwierającej wydarzenie wzięło udział dwóch Amerykanów: Scott Morris z Seanem Daughertym. Była to bardzo krótka walka, która skończyła się na korzyść Morrisona, ponieważ poddał rywala duszeniem gilotynowym w dwudziestej sekundzie.

W drugiej walce zmierzyło się dwóch zawodników z Ameryki: Patrick Smith oraz Ray Wizard. Ich starcie również nie było długie, ponieważ Smith bardzo szybko poddał duszeniem gilotynowym swojego rywala (w pięćdziesiątej ósmej sekundzie walki).

Trzecia walka UFC 2 rozegrała się pomiędzy Johnnym Rhodesem oraz Davidem Levickim. Tutaj zawodnicy pokazali bardzo wyrównany poziom umiejętności, więc ostatecznie walka wydłużyła się i to znacząco. Dopiero po 12:13 minutach walki Rhodes odnotował zwycięstwo  przez TKO.  

W kolejnych starciu pierwszej rundy UFC 2 zmierzył się zawodnik z Holandii, Frank Hamaker z Amerykaninem, Thaddeusem Lusterem. Po walce trwającej 4:52 minut zwyciężył Hamaker, poddając Lustera.

Czytaj również:  FEN 24 wyniki walk w ramach gali „Al lor nothing”

Piąta walka

W piątej walce UFC 2 znów zmierzyło się dwóch zawodników z zupełnie innych krajów. Orlando Weit reprezentował Francję, z kolei Robert Lucarelli Stany Zjednoczone. Ich starcie było dosyć ciekawe, choć nie trwało zbyt długo. Po 2:50 min. wygrał Weit pokonując swojego przeciwnika przez TKO.

Następna walka UFC 2 rozegrała się pomiędzy zawodnikiem z Holandii, Remco Pardoelem a zawodnikiem z Hiszapni, Alberto Cerra Leonem. Ich starcie trwała prawie dziesięć minut i przez cały ten czas poziom walki pomiędzy zawodnikami był dość wyrównany. Jednak w  9:51 min. walki to Pardoel odnotował zwycięstwo poddając rywala.

W przedostatniej walce UFC 2 pierwszej rundy zmierzyło się dwóch zawodników ze Stanów Zjednoczonych: Jason Delucia oraz Scott Baker. Ich pojedynek trwał w sumie 6 minut i 41 sekund, a wygranym okazał się Delucia, który poddał Bakera duszeniem trójkątnym.

Ostania walka pierwszej rundy The Ultimate Fighting Championship Part II została stoczona pomiędzy zawodnikiem z Brazylii, Roycem Graciem, a zawodnikiem z Japonii, Minokim Ichihara. Trwała ponad pięć minut, a zwycięzcą okazał się Gracie, który poddał rywala.

UFC 2 – ćwierćfinały

W ćwierćfinałach UFC 2 odbyły się cztery walki. W pierwszej zmierzył się Patrick Smith ze Scottem Morrisem. W tym starciu lepszy okazał się Smith, który po raz kolejny pokazał swoje dobre umiejętności, gdyż znokautował Morrisa w zaledwie trzydziestej sekundzie walki.

W drugim ćwierćfinałowym starciu UFC 2 naprzeciwko siebie mieli stanąć Johnny Rhodes oraz  Frank Hamaker. Niestety zawodnik z Holandii musiał się wycofać z powodu kontuzji. Zastąpił go Fred Ettish i to z nim zmierzył się Rhodes. Ich starcie potrwało nieco dłużej, bo 3:07 min. Wygrał Rhodes przez poddanie rywala.

W następnym starciu UFC 2 można było zobaczyć Remco Pardoela z Orlando Weitem. W tym zestawieniu lepszy okazał się Pardoel, który znokautował rywala po 1:29 min. walki swojego rywala i odnotował zwycięstwo.

Czytaj również:  FEN 27 Wyniki – Kto wygrał walkę? Poznaj zwycięzców wszystkich walk!

Ostatnią walkę w ćwierćfinale The Ultimate Fighting Championship Part II stoczył Royce Gracie z Jasonem Delucią. Ich starcie potrwało 1:07, a wygranym był Gracie, który poddał rywala.

UFC 2 – półfinały

W półfinałach The Ultimate Fighting Championship Part II stoczone zostały już dwie walki. Pierwsza rozegrała się pomiędzy Patrickiem Smithem a Johnnym Rhodesem. Choć obaj zawodnicy pokazali, że są w dobrej formie, to Smith okazał się lepszy, ponieważ w  1:07 poddał duszeniem gilotynowym Rhodesa.

Druga półfinałowa walka The Ultimate Fighting Championship Part II odbyła się między Roycem Graciem, a Remco Pardoelem. Ich starcie nie było dłuższe, niż poprzedników, ponieważ wytrwali do 1.31. Ostatecznie wygrał Gracia poddając rywala.

UFC 2 – finał

Finałową walkę The Ultimate Fighting Championship Part II stoczył zawodnik ze Stanów Zjednoczonych, Royce Gracie z Brazylijczykiem, Patrickiem Smithem. Choć było to dość zacięte starcie, to potrwało tylko 1:17 min i zakończyło się po myśli Royca Gracie, ponieważ poddał swojego przeciwnika. Tym sposobem został mistrzem UFC2 i otrzymał główną nagrodę, a więc  sześćdziesiąt tysięcy dolarów.