UFC 19 – karta walk zawodników i wyniki gali!

UFC 19

UFC 19 to następne wydarzenie z serii The Ultimate Fighting Championship. Oficjalnie nazywane było UFC 19: Ultimate Young Guns. To oczywiście gala mieszanych sztuk walki (MMA), którą od lat organizuje amerykańska federacja Ultimate Fighting Championship.  UFC 19: Ultimate Young Guns odbyła się w Bay St. Louis w stanie Mississippi, a dokładniej w Casino Magic. Wydarzenie można było oglądać na żywo w systemie pay-per-view w Stanach Zjednoczonych. Z czasem zostało też udostępnione w formacie video, więc nawet po latach można wrócić do zapisów z tej gali.

UFC 19 – zasady gali

UFC 19 to trzecia część tego, co Ultimate Fighting Championship nazwało „The Road To The Heavyweight Title”. To zatem swego rodzaju czteroczęściowy turniej, który ma na celu wyłonić mistrza wagi ciężkiej po tym, jak tytuł porzucił Randy Couture przez spory kontraktowe. Podczas UFC 19 nie zabrakło walk w wadze średniej oraz ciężkiej. Do tego odbyła się jedna wstępna walka.

UFC 19 – walka wstępna

Na UFC 19: Ultimate Young Guns walka wstępna w wadze średniej rozegrała się pomiędzy Sione Latu, a Joeyem Robertsem (obaj zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych). Joe Roberts zadebiutował w mieszanych sztukach walki właśnie na gali UFC, podobnie zresztą jak i Sione Latu, więc mieli wyrównane szanse na zwycięstwo. Ich starcie potrwało dziesięć minut i jedną sekundę, a zakończyło się na korzyść Latu, który wygrał przez TKO.

UFC 19 – główne walki

W karcie głównej tego wydarzenia pojawiło się sześć walk z dwóch kategoriach wagowych – wadze ciężkiej i wadze średniej. Pierwsza walka została stoczona pomiędzy zawodnikami wagi ciężkiej –
Petem Williamsem i Jasonem Godseyem (obaj zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych). Peter Williams miał już na swoim koncie występy podczas gal UFC (raz wygrał, a raz przegrał walkę) oraz kilka walk na innych wydarzeniach, z czego wiele zakończył sukcesem. Jason Godsey podczas tego wydarzenia zaliczył swój debiut dla UFC, ale i tak miał spore doświadczenie w mieszanych sztukach walki, więc można było uznać, że zawodnicy mają wyrównane szanse na zwycięstwo. Gdy doszło już do starcia, to Williams szybko pokazał przewagę nad rywalem i ostatecznie poddał go już w minutę i pięćdziesiąt cztery sekundy.

Kolejna walka odbyła się w wadze średniej, a naprzeciwko siebie stanęli Evan Tanner (ze Stanów Zjednoczonych) oraz Valeri Ignatov (z Bułgarii). Evan Tanner to doświadczony zawodnik mieszanych sztuk walki, który miał już za sobą debiut dla UFC, ale również liczne zwycięstwa na innych turniejach. Dlatego Valeriego Igatova czekało nie lada wyzwanie, ponieważ debiutował nie tylko na UFC, ale także w mieszanych sztukach walki. Nic więc dziwnego, że to starcie zakończyło się zwycięstwem Tanner (przez TKO) w dwie minuty i pięćdziesiąt siedem sekund.

Czytaj również:  FEN 38 – Kto zwyciężył podczas gali w Ostrowie Wielkopolskim?

Trzecia walka podczas UFC 19 stoczyła się między zawodnikami wagi ciężkiej (obaj ze Stanów Zjednoczonych) – Kevinem Randlemanem i. Mauricem Smithem. Kevin Randleman to zapaśnik z college’u, który po raz pierwszy pojawił się na gali UFC. Jego przeciwnik, Smith mógł poszczycić się już pewnymi występami dla UFC, gdzie raz zdobył nawet mistrzostwo wagi ciężkiej (w 2014 roku), a następnie je obronił. Dlatego można było uznać, że to Smith ma większe szanse na wygraną w tym starciu. Jednak gdy przyszło do walki, to obaj zawodnicy pokazali podobny poziom umiejętności. Dlatego o zwycięstwie zadecydowali sędziowie na korzyść Randlemana po piętnastu minutach walki.

Kolejne walki

Następna walka na UFC 19 została stoczona w wadze średniej, a naprzeciw siebie stanęli Chuck Liddell i Jeremy Horn. Chuck Liddell to zawodnik , który walczył na UFC 17 w niewyemitowanym w telewizji alternatywnym pojedynku. Z kolei Horn to doświadczony zawodnik MMA, który walczył nie tylko o mistrzostwo w wadze półciężkiej na UFC 17, ale również wystąpił podczas UFC Brazylia i wziął udział w wielu innych wydarzeniach. Dlatego przez Chuckiem stało nie lada wyzwanie, któremu nawet podołał, ponieważ ich starcie trwało dwanaście minut. Ostatecznie i tak zwyciężył Horn przez TKO, ale Chuck stoczył dobrą walkę.

Przedostatnia walka na UFC 19 odbyła się w wadze ciężkiej. Zmierzył się na niej zawodnik z Kanady, Gary Goodridge z zawodnikiem ze Stanów Zjednoczonych, Andreasem Robertsem. Gary Goodridge to doświadczony zawodnik UFC, który debiutował podczas gali z numerem 8, a później występował również na UFC 9 i UFC 10. Andreas Roberts zadebiutował dopiero na UFC 17, ale i tak miał już spore sukcesy w walkach MMA. Ich starcie było bardzo krótkie, ale pełne akcji i zakończyło się tym, że Goodridge poddał rywala w czterdziestej drugiej sekundzie walki.

Czytaj również:  FEN 17 karta walk i wyniki tej gali

Ostatnia walka

Ostatnia walka na gali UFC 19 została stoczona pomiędzy Tito Ortizem, a Guyem Mezgerem. Ich  walka było rewanżem za ich pierwszą walkę w finale UFC 13, gdzie Mezger wygrał przez poddanie gilotyną. Warto także wspomnieć, że Ortiz był wtedy następcą Vitora Belforta , który miał zmierzyć się z Mezgerem, ale został zmuszony do wycofania się przez kontuzję. Podczas starcia na UFC 19 lepszy okazał się Ortiz, który znokautował technicznie przeciwnika w dziewięć minut i pięćdziesiąt pięć sekund.