UFC 11 – karta walk zawodników i wyniki gali!

UFC 11

UFC 11 to skrót od jedenastego wydarzenia The Ultimate Fighting Championship, które nosi także nazwę UFC 11: The Proving Ground. Pod jego nazwą skrywa się gala mieszanych sztuk walki (MMA), za której organizacją stoi amerykańska federacja – Ultimate Fighting Championship (UFC). Gala UFC 11: The Proving Ground odbyła się 20 września 1996 roku w Augusta w stanie Georgia, a dokładniej w Augusta Civic Center .

Wydarzenie było transmitowane na żywo w systemie pay-per-view w Stanach Zjednoczonych. Z czasem cała gala została wydana na kasety VHS, a później nawet na DVD, więc każdy, kto nie mógł obejrzeć wydarzenia na żywo, mógł do niego wrócić w dowolnym momencie. 

UFC 11- zasady turnieju

Gala UFC 11: The Proving Ground powróciła z ośmioosobowym turniejem oraz dwoma alternatywnym walkami, które nie dość, że zapewniały zastępstwo dla zawodników w przypadku kontuzji, to jeszcze pozwalały wypełnić czas na transmisję pay-per-view. Na UFC 11, więc podobnie jak na UFC 10, nie było rozgrywki Superfight.

Na gali The Ultimate Fighting Championship 11 nie obowiązywały kategorie wagowe, czy też limity wagowe. Za to były limity czasowe, które dla ćwierćfinałowych starć wynosiły 15 minut, zaś dla półfinałowych 15 minut z 3-minutową dogrywką. Dla pojedynku finałowego przewidziano 20-minutową walkę. Co więcej, na  The Ultimate Fighting Championship 11 nie zabrakło też sędziów, którzy w razie problemów z wyznaczeniem zwycięzcy starcia, pomagali go wyłonić.

UFC 11 – walki alternatywne

W pierwszym alternatywnym pojedynku podczas The Ultimate Fighting Championship 11 wzięło udział dwóch zawodników ze Stanów Zjednoczonych – Scott Ferrozzo oraz Sam Fulton. Scott Ferrezzo, który występował już na UFC 8, zostawił bez szans swojego rywala, ponieważ pokonał go przez TKO w minutę i czterdzieści pięć sekund.

Czytaj również:  GROMDA 10 - karta walk i wyniki gali!

W kolejnej alternatywnej walce zmierzył się zawodnik z Brazylii, Roberto Traven z zawodnikiem ze Stanów Zjednoczonych, Davem Berrym. Choć Roberto Traven był tym, który debiutuje w mieszanych sztukach walki, to pokazał wysoki poziom umiejętności, ponieważ wygrał przez TKO w minutę i dwadzieścia trzy sekundy. Niestety z powodu kontuzji nie był w stanie kontynuować turnieju, więc został zastąpiony przez Scotta Ferrozzo.

UFC 11 – ćwierćfinały

Do pierwszej ćwierćfinałowej walki na UFC 11 stanął Mark Coleman z Julianem Sanchezem (obaj zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych). Coleman pozostawił jednak swojego rywala bez szans na wygraną, ponieważ wykonał bardzo szybkie obalenie i przeszedł do ataku. Sanchez próbował się ukryć, ale na darmo, ponieważ Coleman pokazał swoją przewagę. Dlatego Sanchez poddał się zaledwie po czterdziestu pięciu sekundach walki.

W następnym pojedynku zmierzył się Amerykanin, Brian Johnston z zawodnikiem z Iranu, Rezą Nasri. Co ciekawe, to jedyna walka Rezy Nasriego w mieszanych sztukach walki, ponieważ specjalizuje się w zapasach grecko-rzymskich. Dodatkowo to właśnie Reza jest pierwszym zawodnikiem z Iranku, który bierze udział w UFC. Brian Johnston jest bardziej znaną postacią, ponieważ walczył na UFC 10, gdzie przegrał z Donem Frye w półfinale. Nic więc dziwnego, że to właśnie Johnston okazał się lepszy od Irańczyka, ponieważ wygrał przez TKO w trzydziestej sekundzie spotkania.

Trzecia walka ćwierćfinałowa to starcie pomiędzy zawodnikami ze Stanów Zjednoczonych – Tankiem Abbottem i Samem Adkinsem. Tan Abbott wkroczył do oktagonu z rekordem 3-2 w UFC, po porażce z Danem Severnem w turnieju z 1995 roku. Jego przeciwnik wchodzi z rekordem UFC 2-1, a oba zwycięstwa odnotował w alternatywnych walkach, a tym nawet na UFC 10. Walka już od pierwszych sekund wzbudzała spore zainteresowanie i było widać sporą przewagę ze strony Adkinsona. Mimo wszystko to Abbott pokazał swoją przewagę i poddał rywala w dwie minuty i sześć sekund.

Czwarta i zarazem ostatnia walka w tej części gali należała do zawodnika ze Stanów Zjednoczonych, Jerrego Bohlandera i zawodnika z Brazylii, Fabio Gurgel. Fabio Gurgel zadebiutował w UFC jako krajowy mistrz brazylijskiego jiu-jitsu z 1994 i 1995 roku. Z kolei Bohlander to doświadczony zawodnik, który wchodzi z rekordem 1-1 w UFC, po porażce z Garym Goodridge’em na UFC 8. Po piętnastominutowej walce jednogłośną decyzją sędziów wygrał  Bohlander.

UFC 11 – półfinały

Czytaj również:  KSW 58 - karta walk i wyniki walk tej gali!

Półfinałowe rozgrywki UFC 11 to już tylko dwie walki z wcześniejszymi zwycięzcami. W pierwszej walce zmierzył się Mark Coleman z Brianem Johnstonem. Ich walka trwała dwie minuty i dwadzieścia sekund, a lepszym zawodnikiem okazał się Coleman, który poddał rywala.

W drugim starciu zmierzył się Scott Ferrozzo z Tankiem Abbott. Po dość zaciętej walce zwyciężył Ferrezzo przez jednogłośną decyzję i awansował do finałowego starcia.

UFC 11 – finał

Finał UFC 11 miał rozegrać się pomiędzy Markiem Colemanem, a Scottem Ferrozzo. Niestety z powodu zmęczenia i rozcięcia nad okiem, Ferrozzo nie był w stanie kontynuować turnieju, a że inni zastępcy byli kontuzjowani lub niezdolni do walki, to Mark Coleman wygrywa UFC 11 domyślnie. Trzeba przyznać, że to pierwsza tego typu sytuacja podczas rozgrywek organizowanych przez UFC.